☀️ Kingi nahale päevitunud jume St. Tropez isepruunistajatega! Kogu valik -10%! 👙

Mustast välja triibutades? Pigem mitte!

Muutused on vajalikud, aga mõnikord tulevad nad päris raskelt. Üks selline põnev teema on kindlasti mustast välja. Õudusunenägu nii juuksurile kui ka kliendile!!!! 🤣 Aga see ei pea nii olema, kui sul on õiged vahendid, teadmised ja kannatlikkust.

Täna keskendun eelkõige juuste triibutamisele. Just nimelt mustast värvist loobumise eesmärgil, kuna triibutamine on kõige levinum protsess mustast väljatulekul. Ma selgitan sulle, miks see on täielik katastroof ja miks seda ei tohiks mitte kunagi teha. See on teema, millele ma mõtlen iga kord, kui mulle kirjutab inimene, kes tahab oma tumedast värvist lahti saada. Aga ta kirjutab alles siis, kui ta on oma vana juuksuri juures juba paar korda triibutamas käinud. Järgnevad laused on alati ühesugused: “ma ei saanud mitte kuskil seda tulemust, mida ma tahtsin” või “mu juuksed on nüüdseks nii rikutud ja ma ei tea mida teha”. 🥲 Mul on olnud ka selliseid variante, kus klient paneb minu juurde aja, et tumedast loobuda, aga kärsitusest tingituna käib enne minu juurde jõudmist juba kuskil mujal algust tegemas! Muutust tahaks ju kohe, aga minu juurde on ootejärjts.. Lõpuks kui saabub suure muutuse päev, mina juba so ready makin magicuks, vaatan klienti, tema mind ja siis ütleb: “aa jaaa, me tegime juba triibutamist ühe korra”. 🤨 WHHHHHHYYYYYYYYYY????? Kui ma oleksin filmis, siis see stseen näeks välja selline, kus mul kõrvadest purskaks tossu, ninast tuld, suust kostuks “piip-piip-piip”, pintslid viskaks õhku, värvikausi keeraks kliendile pähe, keep lendaks nurka ja jalamaid marsiks ukse poole hüüdes kõikidele “i guit my job“. 😉😂

Foto: @musteep

Täpselt see sama pilt käib mu silme eest läbi ALATI kui ma kuulen mingit triibutamise juttu. Miks sa triibutad mustast välja? Palun öelge keegi, miks see variant üldse esineb ja on enim kasutatud viis mustast välja liikumiseks? Kas see on mingi vana õpe või kust see endiselt tuleb? See on murekoht, sest kui pikema staaziga juuksurid kasutavad seda varianti, siis need “teadmised” antakse üle noorjuuksuritele nii nagu mullegi algusaastatel! Nõiaring jätkub. Järgmised juuksed saavad kahjustatud ja järgmised traumad juuksuriskäigust on garanteeritud. KUI SA TAHAD MINNA BLONDIKS, SIIS ESSA ASJANA MUSTAST VÄLJA EI TOHI TRIIBUTADA! Ütle seda ka oma sõbrannadele ja las nemad räägivad omakorda enda sõbrannadele jne. Kustutame selle valeinformatsiooni ära ja anname oma juustele tõelise võimaluse terveks muutuseks.

Kõige parem viis mustast välja tulekuks on värvieemaldus (ilma blondeerijata)❗️

Võib-olla nüüd sa mõtled, et miks on vale triibutada? Et tulemus läheb ju heledamaks! Ja niiviisi osad juuksed jäävad terveks ja tulemus selle võrra kõvasti etem!?? Ja järgmine hea asi triibutamise juures on see, et siis ei pea üle kogu pea oranz olema! Ma ütlen sulle ei, ei ja veelkord ei. Toon sulle paar näidet enda klientide näol:

Lugu nr 1: Kliendi pikaaegne soov oli tumepruunist külmaks blondiks minna, aga seda teekonda alustas ta juukseid triibutades, hoolduseid talle ei tehtud, õigeid tooteid ei pakutud ja kirsina tordiks mingeid toonimisi ka ei tehtud. Neid triibutamisi tegi ta päris mitu seanssi, enne kui minu juurde jõudis. Miks ta üldsegi minu juurde tuli? No ikka sellepärast, et juustes olid oranzid laigud ja lubatud tulemusest oli asi kaugel. Tahaks ikkagi seda külma blondi! Juuksed olid väga kehvas seisus ja tõele otsa vaadates oleks võinud pool juuste pikkusest rahulikult maha võtta. Sellises olukorras pole mul enam suurt midagi teha. Damage on tehtud. Isegi kui ma blondeerin seda oranzi üle, toonin külmade toonidega jne, siis heledamaks need juuksed enam ei lähe, võib-olla max grammi võrra, aga see on ka kõik. Tõde on karm.

Kui sa blondeerid musta või tumepruuni ilma värvieemalduseta, siis tõenäoliselt sa ei saa hiljem puhtaks blondiks.

Kuidas ma seda sulle selgitan.. Kõige lihtsam viis selleks on nii – kuna must värv on kõige tumedam värv, siis seetõttu on must ka kõige pigmendirohkem ja lukustab värvi juuksekarva sisse. See on nüüd lukus, pitseeritud, püsiv. Selleks, et must karva küljest lahti “pesta”, tuleb teha värvieemaldus ilma blondeerijata ja alles siis vaadata mis edasi – kas korrata protseduuri, asuda helestama, toonida teist värvi jne. Oleneb milline on soovitud lõpptulemus. Kui sa tahad mustast tumepruuniks, tumepruunist heledamat pruuni, punast või nt oranzi, siis võib rääkida blondeerimisest, aga puhas blond on teine teema.

Värvieemaldus mustast viib alati punakaspruunini, punase või oranzini.

Lugu nr 2: Klient alustas mõnda aega tagasi tumepruuni väljakasvatamist ja otsustas lõpuks minu juurde aja panna, et blondiks minna. Bronn tehtud, nüüd jäi vaid päevi loendada. Lõpuks saabus aeg. Minul asjad valmis, aga tooli istub hoopis teistsugune pea, kui mulle instasse saadeti. Nüüd ei olnud tegu enam tumepruuni, vaid tumepruuni ja blondi seguga. 🤔 Klient ei jaksanud oodata ja käis vahepeal oma vana juuksuri juures juba algust tegemas, et nii saab kiiremini ja minul ka ju lihtsam?! (*nüüd kujuta ette seda stseeni mu peas, mida ennem sinuga jagasin. 🙃) Nonii, mis seal siis ikka, aksepteerin jälle sama vana fakti, et juuksur pakub endiselt mustast välja tulekuks triipe. Minu elu läks 100x raskemaks ja ma pidin kliendile selgitama, et nüüd on tulemus väheke erinev sellest, millest alguses jutt jäi. Jumal tänatud, et ta lasi ainult 1x triibutada, mitte rohkem, aga ma olin kurb ja löödud, sest ma tahtsin teha selle PERFECT TULEMUSE. Õnneks tema juuksed jäid normaalsesse seisu, aga kui tal oleksid natukene nõrgemad juuksed olnud, siis need oleksid võinud katkeda. Vähemalt suutsin sellest teha ideaalilähedase töö ja jäin lootma, et võib-olla siis mõne aja jooksul jõuame algselt planeeritud heleduseni. Tulemus tuli muidugi ilus ja valisin ta juustele sobivad tumeblondid toonijad.

Nr 2: tumepruunist lõpptulemus pärast mitmekordset triibutamist – meekarva tumeblond

Kuna mustast blondiks minekul on vaja kasutada helestust, siis tuleb olla väga ettevaatlik. See tähendab seda, et kui sa lased neid juukseid triibutada ühe korra, kaks korda, kolm korda, siis need salgud, mis on juba blondeeritud, saavad järjest rohkem vatti – mitmekordset blondeerimist! Enamus juuksed ei pea sellele vastu ja lõpuks katkevad.

Lugu nr 3: Klient käis viimati minu juures paar aastat tagasi üleni mustaks värvimas. Vahepeal oli enda mäletamist mööda korra pruuni colormaski kasutanud, aga värvinud ei olnud. Nüüd oli ta soov triibutada, et natuke elu sisse tuua, kuid mitte üleni blondiks minna! Hästi, tema juukseid ma tunnen, need on paksud ja tugevad ja seda tööd saame teha ilma värvieemalduseta (sest lõpptulemus ei ole blond). Arvestada tuleb kindlasti sellega, et pärast ühte seanssi ei saa päris nii heledaid highlightse, millest klient mõtleb, SEST:

a) paar aastat tagasi üleni mustaks värvitud õlgadeni juuksed on nüüd poolde selga kasvanud, aga mustaks värvitud osa on endiselt alles

b) virgin hair ehk naturaalne väljakasv helestub kiirelt blondiks, kuid vana must mitte – sellest tuleb kas punane või oranz

c) nii pikki juukseid triibutades näeb tegelik tulemus välja selline, et pool pead (vana must) on oranz ja teine pool (värvimata väljakasv) on blond ehk pealt blond, alt punane – KAS MA LASEN TAL SELLISENA KOJU MINNA? Muidugi mitte! 😄

Kõige lihtsam variant oleks pool pikkusest maha lõigata ehk see vana must täielikult kaotada – nii saab KOHE need heledad triibud ja “suure muutuse feelingu”. Tema aga tahtis oma pikki juukseid säilitada, mistõttu ma pidin mixima talle sellise toonija, mis ühtlustaks täielikult blondi ja punast, lisaks natuke värvi blondile osale ning ühtlasi elimineeriks mustast tulevat punast pigmenti, et tulemus tuleks külm ja näeks hea välja. Valasin kaussi 5-6 toonijat ja sain ideaalse kombo – selline pea on raske ja kui sa ei tea, mida kokku segad, jääb tulemus endiselt mitmevärviline. Klient muidugi sellest vaimustuses polnud, sest tema ei näinud seda poolpeadblondpoolpeadpunane pilti ja eeldas samasugust tulemust nagu pildil (kus oli NATURAALSEID juukseid triibutatud – easy job, kiire blondish tulemus). Tema aga sai ühtlustamiseks külmad beezid salgud oma kartulikarva juustesse. Me olime temaga eelnevalt need asjad läbi rääkinud, et ühe korraga ei saa selliseid triipe, must ei helestu kunagi blondiks jne, aga reaktsioon oli ikkagi selline, et “mul on täpselt sama värvi juuksed nagu eile õhtul pimedas liftis tehtud pildil”. 😅 ohmygawd. See on väga exhausting. Sa teed räigelt suure töö ära, teades, et said ülihästi ühtlustatud ja juuksed superseisu jäetud, aga klient näeb ainult seda toonija tooni.. mis kulub iga pesuga maha. 🥲 Normid ärevushäired tööpäeva lõppu, isegi kui sa tead, et kõik on nii nagu olema peab! 😅 Klient ei mõelnud seda asja täielikult enda jaoks läbi. MUST EI HELESTU VALGEKS. PUNKT.

Kordan sullegi üle, oled sa siis klient või juuksur – räägi ALATI kõik nüansid lahti! Kas lõpptulemus on üldse saavutatav? Kui ei ole, siis milline variant on? Mitu seanssi selleks võiks kuluda? Millisesse seisu juuksed jäävad? Kuidas enne/pärast juukseid hooldada? Ja nii edasi. Mida detailsem oled, seda parem. Ja tee seda kirjapildis! Ükskõik mis, aga sellega kaitsed iseennast. Loodame, et neid vestluseid ei lähe lihtsalt kunagi tarvis. 😉

Meeles tuleb pidada ka seda, et mustast heledaks minek on juustele väga suur ja raske muutus. Eriti siis, kui oled väga pikalt tume olnud ja jackpot versioon on veel see, kui oled seda kodus ise pakivärviga teinud. 🆘 Pakivärv on kange kraam ja seda ei tea kunagi ette, mida ta juuksekarvas üldse teeb. Mul on esinenud olukord, kus tumepruuni helestusel läksid juuksed neoonroosaks! Excuse me, what is this witchery? 🫠 Tuleb olla kannatlik. Üleöö ei saa mustast ega ka tumepruunist blondiks. Ja see protsess on kulukas. Seda enam soovitan seda teha algusest peale õigesti, sest vastasel juhul pead lõpuks suure hunniku kulutatud raha maha lõikama. Lepi sellega, et vaheetappidest ei pääse keegi, see on normaalne asjade kulg.

Eriti hoolas tuleb olla siis, kui sul on õhukesed juuksed. Pole mõtet üldse blondeerimisega jamama hakata. Olen kasutanud värvieemaldust selliste juuste puhul mustast pruunile üleminekul ja ooo vauuuuu – juuste seisukord jäi 100% sama heaks kui mitte ei läinud isegi paremakski! Päriselt! Koorisime selle vana musta box dye maha, tegime hooldust ja andsime juustele tagasi nende sära ja pehmuse. Nagu ma enne ütlesin – keegi ei tea, mida see pakivärv su juustega teeb ja fakt on see, et midagi head kindlasti mitte. Pikaaegsel pakivärvi kasutamisel muutuvad juuksed rabedaks ja väga kuivaks.

🐰PS! Mina kasutan 100% vegan värvieemaldajat oma töös! 

Ilma koduse hoolduseta jäävad juuksed nukraks. Blondeerimine lõhub juustes olevat keratiini ja kui meie juuksed koosnevad kuni 95% keratiinist, siis võid isegi järeldada, kui suure kahju sa võid oma juustele teha, kui blondeerimisega üle võlli paned. Suvalised niisutavad šampoonid ja palsamid siinkohal ei aita. Võimalik, et teevad isegi rohkem kahju kui kasu, kui sa päris täpselt ei tea, millega on tegu. Sind aitavad Davines Nourishing keratiini ja proteiini baasil hoolduskomplektid väga kahjustatud või väga kuivadele juustele. Need on tõestatult parimad juuksekiudu taastava toimega hoolduskomplektid, mis aitavad keratiini osakestel minna juuksekarva sisemusse ja täita sellega juuksekius olevad tühjad kohad. Minu klientide tõelised abimehed! 🥳 Ning ei, see ei ole see keratiinihooldus, mida sa saad juuste sirgendamise eesmärgil teha. Jumala eest ära seda küll tegema mine!!! ⛔️

Blondiks minnes peab olema kannatlik ja hoolas. Ära kiirusta seda protsessi tagant ja pea meeles – triibutamine ei ole sulle abiks mustast või tumepruunist väljatulekul! Raiu see endale pähe ja räägi sõbrannadele edasi! 😉

Viimaseks tahan jagada oma kogemust juuksurikoolis musti juukseid triibutades! See on hindamatu mäletus, mis ei lähe mul ilmselt mitte kunagi meelest! 😅

Lugu nr 4: Sõbrannal olid pikad mustad juuksed, aga ta tahtis neid väheke triibutada, et oleks põnevam (mingit blondi polnud mõtteski). Mõeldud, tehtud, sest mul oligi vaja triibutamishinne kätte saada. Tegin talle imepeenikesed triibud mustadesse juustesse. Pole just väga levinud idee niisama mustadesse juustesse veits triipe teha, aga seda kindlamalt ma seda tööd tahan teostada. Äge! Läksime siis fooliumit maha võtma ja pesema, kui värviõpetaja tuli meie juurde. Klient oli peadpidi kraanikausis, mina pesin ta juukseid, õpetaja vaatas ta juukseid ja siis ülevalt alla kliendile otsa, küsides: “Kas sa ise ka tead kui rõve see on?”. 🤣🤣🤣🤣🤣 EI OLE VÕIMALIK EKS???!!!!! Aga on!!!!! Mulle ei mahu see vist mitte kunagi pähe, kuidas õpetaja saab midagi sellist öelda!!!! Eriti veel kliendile!!!! Ajuvaba!!!!!! 🤯🫠 Me olime sõbrannaga ise nii rõõmsad, et oooo, täiega lahedad kuldsed triibud ja veel nii ilusad peenikesed, aga proua õpetaja otsustas selliselt. Ma oleksin saanud positiivse kommentaari siis, kui ma oleksin teinud nii nagu teised – blonde juukseid veel blondimaks triibutanud. Mustadesse kuldseid highlightse teha oli liiga ekstreemne. 😂

Nagu sa näed, siis mustad juuksed annavad alati palju kõneainet. Saan täiesti hästi aru, miks mustad juuksed on pilkupüüdvad ja miks meie loomulik kartul tundub liiga kahvatu. Suht kindel, et 2023 võib nii mõnelgi kerge “ups” mustaga juhtuda, sest Wednesday ja Morticia Addams vallutavad praegu Netflixi. Aga ma olen valmis uueks mustaks trendiks! Aga kas ka sellele järgnevale mustast välja tulekuks? 😅 Siis küll, kui mu postitus jõuab õigete inimesteni!! 🤭 Ära isegi mõtle kodus mingeid blondeerimisi teha! Värvieemaldust lase teha salongis profitoodetega ja ole kannatlik – mustast blondini on pikk tee, küll sa jõuad lõpuks sinna! 😄

Jenna Ortega ehk Wednesday Addams Netflixis.

Kui sina oled pikalt must või tumepruun olnud ja nüüdseks muud värvi, siis ma tegelt tahaks VÄGA teada, kuidas sina sellest värvist loobusid? Kas sa tegid seda kodus või salongis? Millise tee te juuksuriga valisite ja kuidas sa lõpptulemusega rahule jäid? Sinu pihtimust ootan alla kommentaaridesse!!!!! Amen! 🙌🏽😂

 

 

 

4 vastust

  1. Ämm tegi kodus. Ta muidugi ise aastaid juuksur olnud. 2 korda tegi värvi eemaldust, siis triibutas ja toonis…kahte viimast sai siis aeg ajalt korratud 🙂 Päris ilus blond tuli lõpuks, kergelt hõbedane 🙂

  2. Mul olid tumepruunid, punase alatooniga aastaid “kergvärvi” saanud juuksed. Pikad, paksud, kõik alati ahhetasid ja kiitsid, et mida imet ma küll teen. Midagi ei teinud, head geenid ilmselt ja tumedat on ikka kergem ise hooldada ja “kergvärvid” mulle ka sobisid. Siis tuli plaan. Minna heledaks. Aastaid tagasi käisin superhea juuksuri juures, kes minuga 8h mässas – värvieemaldus sh + uus heledam toon. Oli ilus, aga läksin ikka tagasi tumedaks. Seega mingi vana jura oli korra juba maha võetud ja mõtlesin, et alustan ise kodus. Tegin värvipesu. Teadlikult, guugeldasin vahekorrad ja olin super ettevaatlik. Läks hästi, tõmbas tooni võrra heledamaks. Aga siis otsustasin, et ju saan veel korra teha ja asi läks metsa, sest segu sai sel korral liiga tugev ja korralikud hot-roots-laigud sain. Ajasin kodus tooniva maski peale ja tulemus oli mega ebaühtlane punakas-lilla. Pikkus oli alles vähemalt. Siis lasin mingi punase asja uuesti peale ja juuksuri juures pikkust poole võrra maha, mõtlesin, et siis lihtsam hakata tervet juust blondeerima. Triibutama 😀 Ja nii ma olen triibutamas käinud nüüd peaaegu 2 aastat ja selle ajaga on palju mu oma naturaalset ka peale kasvanud, sest olen iga kord 2-3cm pikkust lasknud maha võtta ja mul juuksed kasvavad kiirelt. AGA noh, täiesti blond ma ikka ei ole – juuksur triibutab alati hea meelega, aga see pigem selline oma naturaalse vahele ja peale uued triibud, sest väidetavalt ei kannataks rohkem teha – murduvad ära. No võimalik jah, aga miks murduvad. Ehk, et ei ole saanud senini seda ühtlast heledat, mida algselt soovisin, kuna juuksur soovitas alguses triibutamisega edasi minna. Kujutasin ette tihedat peenikest triipu või airtouchi, aga jamh… Palju aega ja raha kulutanud.

    1. Ahh, ma kujutan ette seda tunnet, kui su meeles mõlgub üks asi, aga võimalik on praegu teine asi. Muideks kergvärvidega võib täitsa pange astuda – suur osa kergvärvidest toimivad nagu püsivärvid. Mul endalgi ette tulnud, et toonisime mind natuke tumedamaks, aga hiljem selgus, et enam sellest lahti ei saagi! Sinna mu osaliselt heledaks minemise mõte läks! 🤣 Õnneks leidsin uue brändi, mis toimib suurepäraselt ja juustele ühtegi jälge ei jäta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist