🍒 Ainulaadsed FRANK Fruities suhkruvabad ilukommid nüüd e-poes saadaval! 🍑

Mis on sulfaadid?

MIS ON SULFAADID❓❓ Õpime tundma oma tooteid ja uurime kõige populaarsemate pesuainete kohta rohkem❣️

Need on need ained, mis panevad šampoonid nii mõnusalt vahutama, aga tegelikult kasutati neid algselt üldsegi masinate MITTE INIMKEHA puhastamiseks! Selles postituses märgin ära 2 kõige tugevamat sulfaati, mida sa ei soovi oma tootest leida. Kuna õnneks kõiki sulfaate kartma ei pea, siis õrnematest sulfaatidest räägime hiljem.

Kõige tuntumad sulfaadid, mida sina ilmselt tead, on sodium lauryl sulfate ehk SLS ja sodium laureth sulfate ehk SLES. Neid on kasutatud kosmeetikatööstuses pikalt, aga nüüdseks on teada, et need sulfaadid on liigagi tõhusad pesuvahendid, pestes kõik kasuliku meie nahalt kahjuks ära. Tekitavad paljudele ärritust nt punetust, sügelust, lööbeid jne. Seega häirivad nahka, silmi ja kopse.

Sulfaatidest peaksid hoiduma need inimesed, kellel on väga tundlik nahk ja kellel esineb mingisuguseid nahahaiguseid nagu ekseem, psoriaas, atoopiline dermatiit või kuperoosa. Sulfaadid kuivatavad üleliia nahka, millest tekib naha ketendus või peanahale kõõm ning võib tekitada sinu ilusale näole akne. Ja kui sa ühtäkki tunned, et peanahaga on midagi lahti, aga pesed ju koguaeg sama šampooniga, siis põhjus võib endiselt olla šampooni koostises – kuskilt maalt kehal saab lihtsalt küll! Seega parem enneta ja jäta need šampoonid ostmata kui need kaks kurjajuurt seal sees on. Mul on olnud küll nii, et sulfaatidest tingituna kratsin oma nahka ja kuulen klientidelt, kuidas nende kael ja dekoltee muutusid ajapikku punniliseks. Šampooni välja vahetamisega õnneks naha seisukord paranes.

👆🏼 Sellel on põhjus, miks selliste koostisosadega šampoon maksab poes 2€. Siin on esindatud terve nimekiri cancel koostisosi ja on üks suur pesuaine pomm. Need teevadki selle toote odavaks ja oma juustesse elusees ei soovita seda panna. Sobib hästi peldikupoti puhastamiseks, mida ma ka tegin! 🙂 Päriselt ka! Mulle meeldibb seda seika oma elus meenutada, kui ma avastasin, et mu šampoonid on lihtsalt kohutava koostisega ja pärast seda lõhnas mu vetsupott magusa vanilje järgi pikalt! 🤣

Hea uudis on see, et paljud kosmeetikabrändid on vähendanud sulfaatide sisaldust oma toodetes ja lisanud sinna sekka teisi tasakaalustavaid koostisosi, mis ei vii juuste ega peanaha pH’d tasakaalust välja. SLS’ist ja SLES’ist õrnemad sulfaadid on nt disodium laureth sulfosuccinate või cocoamidopropyl betaine.

SLS’i ja SLES’i saadakse kas petrooleumist, palmiõlist või kookosõlist. Tegemist on nr 1. naftasaadusega.

SLS’i kui ka SLES’i testitakse loomadel, et ärritusesuurust mõõta, mis omakorda on seotud laboriloomade vähiga ning lisaks äravoolutoru kaudu merre suubuvad sulfaadid mõjutavad ka seal elavaid veeloomi. Minu jaoks väga hell teema, sest mu silme eest käivad läbi väiksed jänkud, kellele mingit kräppi sisse süstitakse ja see ongi kogu nende elu – elada hirmus, sest mingid idioodist inimesed proovivad keemiat nendel. Tülgastav!

Mul on sulle ka võrdlus: kui nt näopuhastusvahendisse pannakse 1% tootest SLS’i, siis šampoonidesse keskmiselt 10% kuni 25%, mõnel juhul isegi rohkem – KUNI 40%! Ja sa pesed oma juukseid ju koguaeg, kahjuks mõni lausa iga päev!

Nüüd kui sa vahetad oma šampoonid välja ja oskad toote ingredients listist leida sodium laureth sulfate ja sodium lauryl sulfate üles, võib tekkida selline olukord, kus sa tunned, et uus sulfaadivaba šampoon justkui ei pese pead puhtaks. Rahu! Pead pesed nagunii alati 2x – esimese korraga ei vahuta tõenäoliselt mitte midagi, aga kui selle essa laari maha loputad ja kannad uue koguse šampooni, siis juba läheb lahti ja saad mõnuga pesema asuda. Kuna sulfaadid tekitavadki seda vahupidu su peas, siis on alguses harjumatu ja ootad seda vahtu, mis sinu jaoks tähendab peapesu. Tegelikult nii see ei ole! Vaht on lihtsalt “tore efekt”. Su juuksed ja peanahk võivad ka üleminekul aega vajada. See on normaalne. Kui sa oled ikka terve elu sulfaate pähe kallanud ja ühtäkki lõpetad, siis kehal võib tekkida väike segadus. Minul läks aega kuskil kuu, et ennast välja võõrutada sulfaatidest, mõni saab kohe paika, teistel läheb veidi rohkem aega.

Mulle meeldivad väga nt Biolage R.A.W, Alfaparf Milano ja Davinesi šampoonid. Need on mu absoluutsed lemmikud ja soovitan kõikidel kasutusse võtta. Kogu teabe šampoonide kohta koondasin kokku SIIN.

Minu e-poes on kõik šampoonid sulfaadivabad ❣️

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist