🎀 UUED HARJAD: Denman Pink Crush roosamannad harjad nüüd saadaval! Sinu juuksed tänavad.  🎀

Õpi lugema koostisosi

Panin teile kokku minispikri, mida jälgida šampoone ostes. Salvesta see endale ära❣️

1. ⛔️ Sulfaadid – ärritavad silmi, nahka, kopse, tekitades punetust, lööbeid, ekseeme, sügelevat peanahka. Peamiselt sodium lauryl sulfate (SLS) ja sodium laureth sulfate (SLES), mis on liigagi tugevad pesuained ja vahutajad (need mõnusad mullid), pestes minema ka head rasvad meie kehalt. See viib naha liigse kuivamise ja kõõmani. Sulfaadid on märgitud ingredients listis tavaliselt teisena, esimesel kohal on AQUA/WATER. Kui sa juba selle ära häkid enda jaoks, oled suur võidumees! SULFAADID PESEVAD ILUSA JUUKSEVÄRVI KIIRELT MAHA‼️


2. ⛔️ Parabeenid – säilitusained, et vältida hallituse teket ja bakterite paljunemist kosmeetikas ja šampoonides. Säilitusained on olulised, et toode kohe pärast selle avanemist riknema ei hakkaks, aga mitte parabeenid! Nad häirivad meie hormoonide funktsioneerimist, jäljendades peamiselt naissuguhormooni östrogeeni, mis võib viia kasvajate kasvuni ning seetõttu seostatakse parabeene ka rinnavähi tekkega. Nt propylparaben, butylparaben, ethylparaben, heptylparaben, methylparaben.

Foto: @mustseep

3. ⛔️ Polüetüleenglükool ehk PEG – nafta derivaat, kasutatakse peamiselt toote paksendaja, puhastusaine ja pehmendajana. Arvatakse, et PEGid mõjuvad peanahale laastavalt ja häirivad naha niiskustasakaalu. PEGi nimetused algavad PEG-iga ja sellele järgneva numbriga nt PEG100, PEG120.

4. ⛔️ Parfüümid ehk lõhnaained – ärritavad organismi, tekitades nt dermatiiti, allergiaid ja hingamisraskuseid. Kasutatakse üldiselt selleks, et hajutada räiget keemia haisu šampoonis. Parfume või fragrance. Loomulikult oleneb jälle brändist ja sellest kui palju seda parfüümi on tootesse pandud. Mõnest šampoonist ma saan kohe aru, et see on täielik cancel, mõne šampooniga on jällegi parfüüm meeldiv ega ärrita nina. Mina olen megatundlik kõigele, seega oskan valida parfüümi ja parfüümi vahel.

Fakt on see, et parfüüm on praktiliselt igas tootes. Aga kui sa oled allergik või väga tundlik, siis võib juhtuda, et sulle lihtsalt ei sobi need tooted, kus on lõhnaained sees. Sellisel juhul saad kasutada lõhnavabu šampoone või neid, mida lõhnastatakse eeterlike õlidega. Nii nagu suur vahutavus, annab ka parfüüm sulle meeldiva kogemuse ja tekitab mälestusi. Mul on näiteks mõne šampooniga kindel pilt silme ees, et aa, seda ma kasutasin eelmine kevad, seega saan seda uuesti algaval kevadel kasutada, aga sügisel juba on uued aroomid ja see sinna enam ei sobi! 😁

5. ⛔️ Värvained – tulevad taaskord naftast. Värvaine nimetused on nt Cl 17200 (punane), CI 15510 (oranz), CI 60730 (lilla) jne. Ka enamus šampoonides, aga õnneks topitakse need nimekirja lõppu, seega on nende osakaal tootes äärmiselt väike.

6. ⛔️ Ftalaadid – kasutatakse selleks, et parfüüm jääks peanahale ja juustele. Nad kahjustavad meie hormonaalsüsteemi ja tekitavad nahahaiguseid. Beebidele ja lastele närvisüsteemi arengu häireid. Nt. DCP (dibutyl phthalates), DMP (dimethyl phthalate), DEP (diethyl phthalate), DEHP (Di(2-ethylhexyl)phthalate).

7. ⛔️ Silikoonid – jätsin meelega nimekirja lõppu, sest mõnel juhul on silikoonid lausa vajalikud, aga kui neid on nt LIIGA PALJU ühes tootes ja juukseid ei sügavpuhasta, siis aja jooksul võib silikoonikogus juuksekarval koguneda ja viia juuste murdumiseni. Võivad ärritada nahka ummistades poore. Silikoonid ei sobi neile, kellel on liiga rasune peanahk, aga silikoonid on vajalikud, kui sa oled oma juukseid blondeerinud! Silikoon kaitseb blondeeritud juukseid keskkonna mõjutuste eest. Silikoonid lõppevad “-cone” või “-xage”ga nt dimethicone (sh dimethiconol), cyclopentasiloxane, amodimethicone, cyclomethicone, trimethicone.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist