🌿 UUS: Alfaparf Milano SUBLIME detoxifying šampoon tootejääkide, rasu, mustuse ja kareda vee mineraalide eemaldamiseks. 🌿

Detox: 1-päevane ZenCleanz FORGIVE maksapuhastus

Minu terviseteekond algas ligikaudu 15 aastat tagasi, kui hakkasin huvi tundma puhtama kosmeetika vastu. Vahetasin välja kõik oma kreemid ja juuksehooldusvahendid, googeldasin väga palju aega, lugedes erinevate koostisosade kohta ja teen seda siiani. Noorena mulle meeldis kiirnuudleid ja muud rämpsu (nussasaia, kohukesi, kasekese komme ja magusat halvaad) süüa, aga õnneks ema tegi minuga mingi aeg diili, et kui ma hakkan toidu kõrvale värsket salatit sööma, siis saan midagi hea töö eest vastu. Ilmselt võis see olla näiteks laptop! 😄 Ma olen väga tänulik emale, sest paljud minu lastehaigused saime alteratiivmeditsiiniga korda ja pääsesin seega mitmest operatsioonist. Olen siiani seda usku, et esimese asjana noa alla ei jookse, kui tegemist pole muidugi elu ja surma küsimusega! Tablette jms pole ma kunagi eelistanud, vaid proovinud ennast ise toetada, kas elustiili muutuse, toitumise, loodusravi, homöopaatia või liikumisega. Migreenitablett on olnud ainus ravim, mida olen pidanud migreeni korral kahjuks tarbima, aga elu migreeniga pole minu jaoks kahjuks võimalik. Migreen ei lähe ise üle (max ühel korral 50-st on läinud) ja võib kesta lausa 4 päeva. Isegi kui ma “puhkan” kodus terve päev valudes, siis magada ma ei suuda ja uuel päeval sama jubeda enesetundega ärgata ei soovi.

Minu kolmas puhastus ZenCleanziga on edukalt tehtud ja praeguseks piisavalt aega möödas, et sellest rääkida. Mis see maksapuhastus siis üldsegi on?

ZenCleanz FORGIVE maksapuhastus kujutab endast peamiselt sapikanalite mehhaanilist puhastust, mille tulemusena võivad paraneda ka paljud maksafunktsioonid. Maks on otseselt seotud mürk- ja jääkainete eritamisega ning rasvade ja valkude seedimisega, mis omakorda mõjutavad kogu organismi tööd. Maks lagundab mürgiseid aineid nagu nt alkohol ja ravimid, osaleb hormoonide metabolismis, eemaldades neid verest, filtreerib verest kahjulikke aineid nagu nt bakterid, viirused ja toksiinid, enne kui veri siseneb südamesse ja levib teistesse organitesse jpm. Põhimõtteliselt kõik, mida sa tarbid nii seesmiselt kui välimiselt, annab maksale tööd!

Juuksurina puutun igapäevaselt meeletu hulga kemikaalidega kokku ja paratamatult saab mu tervis mõjutatud. Värvid, šampoonid, palsamid, vesinikud, blondeerimispulbrid, viimistlusvahendid jne koosnevad sadadest erinevatest keemilistest koostisosadest. Isegi kui ma kasutan isegi oma kliendi juukseid pestest kummikindaid, siis kuskilt tuleb ikka midagi läbi. Olen kuulnud, et kummikindad kaitsevad ainult esimesed paarkümmend minutit ja pärast seda muutuvad suht mõttetuks. Loomulikult hoiavad nad ära selle, et blondeerija ei söövitaks mu nahka, aga meie silmale nähtamatud aineosakesed imbuvad ikka läbi pooride vereringesse.

Blondeerija sisaldab tavaliselt ammoniaaki ja vesinikperoksiidi, mis võivad sisse hingates olla tervisele megaaaaaakahjulikud. Ammoniaak on ärritav gaas, mis võib ärritada silmi, nina, kõri ja kopse ning põhjustada nt hingamisraskusi, köha, õhupuudust, iiveldust ja peavalu. Ma ei unusta kunagi seda palavat suve 2 aastat tagasi, kui ma pidin reaalselt otsi andma migreeni tõttu. Siis ma ei olnud veel maksapuhastust teinud ja mul oli tööd tehes kohutav enesetunne. Mitu päeva nädalas tundsin iiveldama ajavat migreeni.

Vesinik võib samuti põhjustada silmade, nina ja kurgu ärritust ning sissehingatuna võib see kahjustada kopsukudet. Lisaks ammoniaagile ja vesinikule sisaldab blondeerimine endas ka teisi kemikaale, mis võivad sissehingamisel põhjustada kopsuprobleeme ja muid tervisehädasid. Seetõttu on väga oluline vältida blondeerimispulbri sissehingamist ning ideaalis kasutada kaitsevahendeid  – meie lemmikaksessuaari MASKI! Muideks, enne koroonat ma ostsin endale maski just selle sama põhjuse pärast – kasutasin seda blondeerijat kokku segades, sest kahjuks mõni blondeerimispulber tolmleb nii hullusti, aga nüüd kuidagi ei kutsu enam maski ette panema. Arusaadavatel põhjustel eks.. 😅 Jube raske on tegelt leida head blondeerijat, mis teeks oma tööd hästi, kaitseks juukseid ega tolmleks. Siiani parimad on olnud Davinesi tooted, aga kahjuks viimase aasta jooksul oleme saanud headele purkidele lisaks ka niisuguseid, mis tolmlevad ja ajavad meid kõiki räigelt köhima..

Lisaks sellele, et ma töötan “laboris”, olen ma ka ülitundlik toidu osas – kui mu kehale midagi ei meeldi, tulevad hommikuks punnid nahale. See on ikka nii fu**ed up teema reaalselt. Ma saan aru, et kui sa oled pubekas, siis hormoonid möllavad ja ikka tulevad punnid otsaette ja lõuale, aga mida kuradit nad teevad praegu mu nahal??? 20ndate alguses mul oli ideaalne nahk. Punnid taandusid ise ilma mingite akneravimiteta või muu kräpita ja mitte miski ei häirinud mu nahka. Sõin igasugust jura sisse! Panin pidu, jõin alksi, magasin vähe, tarbisin piimatooteid, suhkrut ja muid suvalisi asju. Polnud probleemi!!!! Ja siis umbes samal ajal kui hakkasin juuksuriks (!!!!!), otsustas ka mu nahk täieliku tagasilöögi mulle anda ja viskas punnid näkku! KOHUTAV! Kas need on omavahel seoses? Might be! Samas loobusin ka piimatoodetest ja nüüd kui vahest harva mingi saiake on nt võiga tehtud, siis edu mulle – uus päev toob lõuaotsa valusad muhud! 😫

Puhastusepäeva veetsin rahulikult kodus olles. Kuna see ei olnud minu esimene kogemus maksapuhastusega, siis ma valmistusin halvimaks ette. Tegin mõned pisemad tiirud õue, aga pikka teekonda poleks olnud võimalik teha – kõht toimetas aktiivselt ja pigem olin jõuetum kui tavaliselt. Nii kui ma tagumiku diivanile panin, pidin tagasi pellarisse jooksma. Nii mitu h järjest. 😂 Sellegipoolest ei anna seda detoxit aasta varem tehtud maksapuhastusega võrreldagi! Eelmisel aastal sain ainult pimedas kaminavalges toas külmutatud aedviljakott peas pikutada, sest mul oli meeletu migreen ja öösel oksendasin. Panin telo airplane mode’i ja olin üksi maal. Ma ei suutnud midagi mõelda ega kellelegi endast märku anda. Mul oli väga halb olla. Seda oligi oodata, sest suht kindlalt see samune migreeniravim, mida ma olen aeg-ajalt pidanud tarbima (+salongi kemm) on kahjuks kange kraam. Maks vajas puhastust. Seekord oli pea lihtsalt valulik, aga otseselt ei valutanud. Olin sellega arvestanud ja kasutasin valu leevendamiseks jäiseid silmaklappe, mida mul on 2 ja hoidsin kordamööda sügavkülmas. Need aitasid mul öö kergema peavaluga mööda saata ja magada. Päevajooksul sain lugeda, päevikut kirjutada ja sarju vaadata. Viimast ensüümijooki juues tuli küll korraks vana oksemälestus meelde, aga kõik läks libedalt ja süda ei läinudki pahaks.

Mis mulle meeldib ZenCleanz puhastuskuuride juures on see, et ma ei pea seda tegema nädalaid! Nii organismi- kui ka maksapuhastus kestavad kõigest 1 päev! Kuna mulle meeldib süüa (ja ka kõikidele teistele inimestele 😂), siis mitu päeva söömata olla ei tundu eriti ahvatlev mõte olevat. Puhastusega tulevad kaasa juhtnöörid ja ajakava – mitte midagi pole endal vaja nuputada, vaid lihtsalt kella jälgida ja jooke segada. Üldiselt ei tohiks kõht tühjaks minna, aga minul tekib õhtuks alati mega soolase isu. Need joogid on niiiiiiiiiiiiiiiiii magusad!!!! Magusasõbrale ilmselt hea uudis. 😋

Täiesti okei on ensüümijookidele lisaks nt ingveriteed teha ja suure nõrkuse korral lusikatäis mett süüa. Mul on ka selles osas võrdlus. Eelmisel aastal maksapuhastust tehes tundus mesi olevat minu jaoks maailmapäästja, ma lausa vajasin seda, et natuke paremini ennast tunda, kuigi mulle ei ole kunagi mesi maitsenud. Sel korral mul oli parem olla ja mesi ei läinud üldse alla. Ei hakkanud ennast piinama ja panin meepurgi kappi tagasi. Õhtul tekkisid mingid eriskummalised isud. Näiteks tahtsin süüa värsket kurki ja millegipärast pitsat, mida ma söön üldiselt ainult Itaalias olles. Heameelega puhkasin kodus tekihunnikus, paitasin oma kassilapsukest ja olin niisama. Nagunii väga palju jõudu muudeks tegevusteks ei olnud.

Järgmisel hommikul üle väga väga pika aja ärkasin lausa nii hea energiaga, et panin hommikul tantsumuusika mängima ja olin supervalmis päevasteks toimetusteks. Ma ei ole üldse morning sunshine inimene, eriti meie sügis-talveperioodil, kui kõik on megahall. Ma olin enne puhastust energiast täitsa tühi! Selline almost masendus oli peal. Kuigi elus on kõik hästi ja teen seda, mida armastan, siis ikkagi justkui saatsin päeva lihtsalt mööda ja unistasin ainult diivanil pikutamisest. Tuju ega jaksu polnud. Huvitavalt kombel kogesin sarnast “depreka” vibe’i eelmisel aastal koroonas olles ja mulle näib, et see triggerdas vaimselt mingeid seletamatuid asju minus. Kes julgeb oma 💩 vaadata (tee seda!), see näeb oma silmaga puhastusega välja tulnud rohelisi sapikive ja -liiva.

Paar kuud pärast puhastust on mul täiega energiat, palju kergem olemine ja tunnen suuremat rahutunnet endas kui varem. Mingid asjad ajavad ikka närvi, aga nii tuliselt enam päris mõttetutele asjadele õnneks ei reageeri. 🤣 Võtan asja chillimalt. Nii hullu šokolaadiisu ei ole ka enam õhtuti kui muidu. Näksin heameelega köögivilju hummusega või värskeid puuvilju. Isud on muutunud ja pigem eelistan palju värsket süüa. Minu peamine soov oli nahk klaariks saada. Võin öelda seda, et nahk läks tunduvalt paremaks, aga mitte 100% puhtaks. Aga nagu ma ennist mainisin, siis pean olema täiesti teadlik sellest, mida omale suhu pistan – isegi 1 amps midagi piimavalguga peegeldub koheselt nahal. Piimatooted on ikka üks nasty teema. Ülitundlikule inimesele täielik õudusunenägu!!!!!

Kui sul on kehv seedimine, halb uni, probleemne nahk, tujude kõikumised ja energiapuudus, siis ZenCleanzi puhastused võivad sind väga palju aidata. Minu jaoks on need puhastuskuurid kõige tõhusamad detoxid, mida olen siiani teinud. Oli näha, et kõigest 1 aastaga kogub keha igasugust jama endasse – mis siis veel mitmekümne aastaga on jõudnud koguneda? Kui sa oled iluteenindaja nagu mina, siis tee kindlasti puhastust! Juuksur hingab blondeerijat, värviaure, juukselakke jpm sisse, küünetehnik küünelakke ja geele, ripsmetehnik mürgist ripsmeliimi jne. Ilumaailm on kahjuks väga karm tervisele. Küll teada, et ilutegijatel võivad ajaga allergiad tekkida ja paljud on pidanud selle tõttu töötamise lõpetama. Seega ma loodan väga, et minu kogemus ja soovitus jõuab paljude kaunite ilutegijateni, et tervis peaks kõigele sellele tublisti vastu!

Kas sinul on mingisugune detoxi kogemus, mida soovid teistega jagada? 🥬 Kirjuta kommentaaridesse! 🙏🏼🫶🏼

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist