☀️ UV-KAITSE: kaitse juukseid päikese eest Davines SU hair milkiga! ☀️

Minu lugu sellest, kuidas 10-astmeline nahahooldus rikkus mu näonaha ära

Kas sa oled kunagi leidnud end scrollimas neid lõputuid “skin care routine” videosid sotsmeedias? Ja kas sa oled järgi andnud kiusatusele osta igasuguseid erinevaid tooted ja järgida nõuandeid, mille taga seisavad influencerid? Mina igatahes olen!!! Olen katsetanud enda kallil nahal igasuguseid nahahooldustooteid, ainult selleks, et nüüd tagantjärgi targem olla. 😅 Ma panin ikka täiega pange ja rikkusin oma naha totaalselt ära. Jagan sinuga enda ulmelist eelmist aastat ja seda, kuidas ma tegin 180 kraadise muutuse, visates näolt -10 aastat maha!!!! 😂 Kuna mul on alles protsess pooleli, siis jaotan blogi mitmeks osaks.

2023 aasta alguses otsustasin, et keskendun täielikult oma nahale ja ravin selle terveks. Kaua ma viitsin nende nõmedate punnidega jageleda, kui kõikidel mu sõbrannadel on piltilusad näod??!! Pidevalt esitasin endale sama küsimuse: “Miks mul ei ole ilus nahk?”. Alles mõned aastad tagasi mul oli ju 100% klaar nägu, aga siis midagi juhtus ja äkitselt pidin tegelema nahaprobleemidega?! Oleks see siis vaid hetkeks tulnud, aga punnid jäid aastateks kimbutama. Hakkasin erinevaid nahahooldustooteid proovima, järgides internetis levivaid nõuandeid ja sõbrannade soovitusi. Midagi ei aitanud, vahest läks paremaks, teinekord sada korda hullemaks. Eelmisel suvel otsustasin teha “kannapöörde” ja katsetada ainult 1 kindla brändi tooteid, et mitte enam tooteid mixida. Äkki selles oligi asi, et kasutasin mitut erinevat brändi korraga? Tellisin ligi 500€ eest uusi tooteid – päevakreemi, öökreemi, silmakreemi, erinevad seerumid, mitu maski, minitooted trennikotti jne. Mul oli siht silme ees ja ma olin nõus investeerima.

15. mai – olin kasutanud mitu nädalat kodumaist brändi, põletustunne kaelal ja silmaümbrusel

Esimesed nädalad olid väga põnevad. Vahetasin oma vanad tooted uute vastu, hakkasin kasutama hapetega maske, seerumeid, tugevat c-vitamiini seerumit jms. Need pidid ju naha selgeks tõmbama. Hiljem alles sain teada, et normaalne oleks olnud ükshaaval rahulikult uusi asju nahale tutvustada mitte kõike korraga välja vahetada. Peale selle ei mõelnud ma ka naha tasakaalustamisele, “toites” seda vaid hapete ja muude aktiivainetega. Ootasin pikisilmi tulemusi ja uskusin, et iga toote pealekandmisega olen sammuke lähemal oma unistusele. Korraks isegi juba tundus, et nahk muutub selgemaks, kuid siis hakkasid tekkima järgmised mured.

22. juuli – kasutasin juba neid 500€ eest tellitud tooteid, justkui hakkas paremaks minema

Minu naha seisund hakkas hoopis halvenema – ilmus veel rohkem punne, nahk muutus kuivaks, hakkas sügelema, tekkis veel rohkem ebatasasusi ja muutus selliseks.. vanaks ja räpaseks, kui nii saab öelda. 🫠 Uggghhhhh, ma mõtlesin hommikust õhtuni, et mida ma jälle valesti teen?! Räme stress. Ma olin ju nii palju panustanud ja tellinud kõikvõimalikud tooted endale! Täpselt samad asjad, mida mu sõbrants kasutas ja kelle nahk on nagu portselanist. Suures ahastuses hakkasin edasi uurima, iga teine otsingusõna “skin care“. Ma üldse ei soovinud googeldada pärast pikki tööpäevi!!! Infot on appi kui palju ja selle sorteerimine masendavalt aeganõudev. Ja no tõesti, vabandage, aga mu telo ja aju on juba juukseasju täis. 😅

Lõpuks hakkas midagi koitma, et enamik nendest tiktoki nõuannetest (jälgisin peamiselt konkreetsete brändide postitusi) olid väga pealiskaudsed ega arvestanud minu individuaalset nahatüüpi. Kui sa saad tiktokist selliseid soovitusi, et probleemse näonaha puhul kasuta hapetega maske, siis sa lähed ja teed seda! No questions asked! Sa isegi ei mõtle sellele, et aga sellepärast sul ongi need punnid, sest sa juba kasutad hapetega maske. On vaja hoopis tasakaalustada. Ja lisaks sellele, kui su ideaalse nahaga sõbranna esitleb sulle oma kümneastmelisest hooldusrutiini, sa lähed ja ostad need asjad! Oleksin pidanud igasuguse näohoolduse pausile panema, aga kuna ma jälle kuskilt lugesin, et nahk lähebki alguses hullemaks, siis jätkasin..

1. september – muutusin vaikselt kärnkonnaks, nahk läks üha krobelisemaks

Olenemata sellest, kui palju raha või aega sa kulutad kümneid erinevaid tooteid proovides, võib õige nahahoolduse leidmine olla keerulisem kui esmapilgul tundub. Ma proovisin nii kodumaiseid brände, luksustooteid, kui ka odavamaid kreeme. Ühesõnaga kõike ja palju, kuid sealt tekkisidki minu jaoks uued probleemid. Minu puhul selgus, et mõnikord kehtib põhimõte “less is more“. Meie nahk on nagu sõrmejälg – täiesti ainulaadne ja individuaalne. Mis sobib ühele inimesele, ei pruugi sobida teisele. Sellepärast on oluline mõista oma nahatüüpi ja selle vajadusi ning leida endale sobiv rutiin. See võib hõlmata ainult üksikute toodete kasutamist või mingeid spetsiaalseid tooteid, mis on kohandatud sinu nahatüübile. Nahahooldusrutiini aitab sul määrata siiski hea kosmeetik, kes on oma ala ekspert, mitte sõbranna või su lemmikinfluencer, keda on tõenäoliselt õnnistatud lihtsalt hea nahaga. Tead ju küll, nagu mõnele on antud pahmakas juukseid, teisele 3 karva.

Kui sa panid tähele, siis ma kirjutasin ainult kosmeetik, mitte nahaarst. Ja seda põhjusega. Oota, ma proovin asja mitte väga tuliseks ajada. 🤣 Ma olen käinud oma elu jooksul päris mitmete erinevate nahaarstide vastuvõtul, nii erakliinikutes, kui ka nende juures, kes võtavad haiglates vastu ja käsi südamel, MUL EI OLE ÜHTEGI POSITIIVSET TAGASISIDET! 0!!!!!! NULL! Kui ma sellele mõtlema hakkan, siis ma lähen lihtsalt närvi, kui absurdne see on! Mitte ükski kord pole nahaarst minult küsinud ei mu toitumise, elustiili ega isegi mitte mu näohooldustoodete kohta. *Naeran korra*. Ja see kõik on ju nii oluline info juurpõhjuse välja selgitamiseks.

13. september – päev enne nahaarsti

Ma mäletan, et ükskord ma käisin Tallinnas ühes erakliinikus nahka kontrollimas, sest ma sain Balil väga hullu päikesepõletuse. Tädike siis hoopis ütles, et mul on mingi akneasi naha all (soodumus aknele vms), mille peale ma hakkasin talle ise rääkima oma toitumisest (sest ta ei küsinud midagi), et huvitav miks, kuna mul ei ole ühtegi talumatust ja laktoosi ma ka ei tarbi. Selle peale ta vastas, et toitumine ei mõjuta mingil juhul nahka. WHAT THE ACUTAL F?! Kui ma sööksin praegu fazeri kommi, siis mul oleks 2 päeva pärast nägu punne täis sellest suhkru ja laktoosi segust. Ma ju tunnen enda keha nüüdseks. Arstitädi kirjutas välja mingid aknetabletid, mida ma mitte kunagi välja ei võtnud, sest a) mul ei ole kunagi akne olnud (paar pisikest punni ei olnud akne), b) sellel nahaarstil puudus ilmselgelt tänapäevane info ja ta pidas vajalikuks elimineerida tagajärg, mitte põhjus ja c) ma ei ole nõus niisama hormoon”ravi” või antibiotside kuuri tegema või mis iganes kräppi tarbima, kui ei ole elu-surma küsimus. Lahkusin sellelt vastuvõtult selle teadmisega, et ma suudan oma peaga rohkem mõelda, kui raamatus kinniolev proua nahaarst. Kui sa arvad, et ma olen karm ja nõme, siis oota. Siit järgneb mu möödunud sügise kogemus ühes teises erakliinikus. 🥲

Nagu sa võid arvata, siis minu usk nahaarstidesse oli olematu, aga ma ei teadnud enam mida teha. Hakkasin endas kahtlema, et äkki mul on ikkagi mingit ravi vaja nahale, kuna mu nahk läks pärast kodust megahooldust üha halvemaks ja punne muudkui lisandus. See oli suve lõpp. Mõtlesin, et mismoodi seerumid või kreemid võiksid nii hullult mõjuda, et mul peab vist ikkagi midagi viga olema ju? Minus pulbitses sügav ebausk nahaarstidesse, aga ma otsustasin veel 1 võimaluse anda, et äkki mul seekord veab arstiga ja ta saab olema nagu mina. Ma küsin alati oma klientidelt, milliseid tooteid nad kasutavad ja milline on nende hooldusrutiin, sest sellest oleneb niiiiiiii palju! Minu visiit septembris Tallinna kesklinna erakliinikus kestis kokku 5 minutit ja maksis 100€ + apteegikreem u 20€.

Ma ei suuda seda isegi sõnadesse panna millist pettumustunnet ma kogesin. Ka see arst ei küsinud mida ma söön või millist elu ma elan. Nt kui sa mõtled loogiliselt, siis juuksurina ma töötan hommikust õhtuni kemikaalidega, mis mõjutab kogu keha, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Olen jumala kindel, et kogu see sissehingatav jama on mõjutanud mu hormonaalsüsteemi vägagi negatiivselt. Pole lihtsalt võimalik, et sellises koguses värve, viimistlusvahendeid jne mingit jälge ei jäta, isegi kui kasutame tõesti kvaliteetseid ja top brände. AINUS ASI mida arstitädid küsivad on see, et kas sa võtad beebipille? See on nagu mingi nali juba. Oleks see vaid minu kogemus, aga huhuhuuu, kui mitmed mu kliendid jagasid minuga täpselt samu lugusid!!!!

Lisaks sellele teemale oli mul eelmise aasta teises pooles meeletult tööd, sest ma kolisin e-poega suuremasse lattu ja see tõi kaasa suuremad kohustused, inventuurid, uued lepingud jne. Mu uni oli häiritud, magasin kehvasti, töötasin kahel rindel täiskohaga (salongis ja e-poe kallal), närvid olid läbi, alati polnud aega süüa, õigemini ei tundnud huvigi, elasin kohvi peal jne. 100% üle töötanud, aga pidurit ei saanud ega osanudki panna. Õnneks ma käisin vähemalt regulaarselt trennis. Käin siiani ja püüan nii teadlikult elada, kui saan. Aasias talvitumine on minu jaoks lifesaver – lasen kehal detoxida, kogun d-vitamiini, õpin jälle magama ja töötan vahelduseks ainult veebis.

nahaarsti soovitatud kreem, mis pani mu naha põlema 🤡

Igatahes, pärast seda visiiti, läksin ja ostsin tädi soovitatud Differin kreemi. Peas käis juba norm alarm, et ega see õige asi ole, aga ei, ma ei kuulanud oma sisetunnet, sest ma olin selleks momendiks loobunud. Õhtul määrisin siis oma näo õrnalt sisse ja palusin jeesustjamuidtegelasi, et ma saaks vähemalt ajutiseltki selle kreemiga näo korda. Edaspidi saan siis rahulikumalt alternatiive uurima hakata. Nägu kipitas, aga kuna ma olen käinud niisuguses näopuhastuses, mis tundus olevat nagu klaasikildudega nühkimine, siis kannatasin ja arvasin, et see on normaalne.

Hommikuks mu nägu ei olnud parem, hoopis punasem ja valusam. Sain vist ainult 2 ööd selle kreemiga magatud, sest kolmas kord läks asi nii käest ära, et pärast 3 tundi piinlemist ja meeletut kipitustunnet näol, läksin ja pesin selle kreemi maha. Mu nägu põles. Mitte kunagi varem polnud mu nahk sellises stressis olnud. Ma ei oskagi seda tunnet paremini kirjeldada, kui niiviisi, et mulle tundus nagu nahk sulaks pealt ära. JUBE! Proovisin leida midagigi, millega niisutada ja leevendada seda valu, aga kuna kogu mu nahahooldus keerles ümber puhastamise, siis leidsin vaid 2 enamvähem niisutavamat maski. Ma olin segaduses ja šokeeritud. Olin äärepealt sinna kliinikusse hellamas ja oma pettumust neile väljendamas, kuid hoidsin ennast tagasi, et mitte nõmedaks muutuda. Saad ju aru, et ma läksin sinna abi saama, aga selle nõuande tõttu sain elu kõige hullema näonaha trauma. Tagatippu pidime juba vähem kui nädala pärast Kreekasse päikese alla lendama, et mu sünnat tähistada. Oehhh, sellise nahaga päikese alla? Tsiisas, milline ajastus.

22. september sünna Ateenas – olen siin paksu peitekreemi ja spf all, aga isegi niisama on näha krobelist nahka ja mädaseid punne

Järgmisel päeval helistasin Ilusaatkonda. Olin seal varasemalt juba mõned korrad kosmeetiku juures käinud, aga mitte regulaarselt. Ma ei teadnud kuhu ma üldse saaksingi veel pöörduda, sest see olukord oli üha hullemaks minemas ja mu õlekõrred olid otsas. PARIM OTSUS EVER! Kuna ma olin kohe Kreekasse minemas, siis ma ei saanud endale kosmeetiku juurde aega, kuid ta kuulas mu telefonis ära ja mõtles kaasa. Leppisime kokku, et lähen tema juurde kohe pärast Kreekat, aga käin sama päeva õhtul pärast tööd nende juurest läbi ja võtan abistavad tooted kaasa. Olime samal arvamusel, et nahaarsti soovitatud kreemi ma ei tohi rohkem kasutada ja proovime parem Biologique Recherche toodetega naha korda saada.

9. oktoober – möödunud on u 2 nädalat Biologique Recherche toodetega ja nagu näha, siis krobelisus on vaikselt taandumas

Nüüd läheb asi üha paremaks! Hakkasin koheselt Creme Masque Vernixit kasutama, mis on kreem-mask ja mille ma jätsin ööseks peale, et nahka taastada ja traumat leevendada. Saatsin kosmeetikule nimekirja nendest toodetest, mida ma siiani olin kasutanud ja kuulasin tema nõuandeid, mida sellest valikust ei tohi kasutada ja mis on ok. Otsustasin teda 100% usaldada. See oli see koht minu jaoks, kus ma leidsin, et ka mina tahan ju oma klientidele parimat ja parima tulemuse tagamiseks vajan nende usaldust minu vastu. Kannatasin kärnkonnana kuidagi oma sünna Ateenas ära (ma olin tõesti elu halvima nahaga) ja tagasi tulles läksin tema vastuvõtule. Ta ütles mulle kohe, et ma olen ehe näide sellest, et mõnikord vähem on rohkem, sest ma olin kõikide nende toodetega naha kaitsebarjääri täielikult ära lõhkunud. Mu nägu oli katki ja stressis.

nahahooldustooted, mis päästsid mu naha

Minu uueks nahahoolduseks sai Biologique Recherche. Nahk hakkas vaikselt taastuma. Mitte midagi ei juhtunud üle öö. Kui Reet minult küsis järgmistel vastuvõttudel, et kuidas on, siis ma ei julgenud kunagi öelda, et väga hea, sest jah, kuigi olukord oli parem, ei olnud nahk ju piltilus veel! Pluss ma ei tahtnud ära sõnuda, sest ma olin järjest feilinud. Aga ta andis mulle enesekindlust, et nahk vajabki taastumiseks aega ja tal oli õigus. Peagi lendasime 3 kuuks Aasiasse ja ma võtsin ainult Biologique Recherche tooted kaasa. Ma isegi ei julgenud muid tooteid vaadata. Kui ma vanasti reisisin ainult seljakotiga, siis enam mitte. Pigem jätan kõik riided ja jalanõud maha, aga naha- ja juuksehooldus peab idekas olema. 😁

Võtsin reisile kaasa puhastuspiima, näovee, seerumi, puhastava maski Masque Vivant (lemmik), spf 50 ja näokreemi ning lasin nendel lihtsalt oma magicut teha. Mul ei ole mõtet täpsustada millise seerumi, näovee jms ma võtsin, sest kosmeetik lõi selle hoolduse spetsiaalselt minu mure ja naha vajadusi arvestades.

24. märts Tais – mida sära??!! KAS SEE ON MINU NAHK? 😍

Mida aeg edasi, seda paremaks mu nägu muutus. Põletik leevenes, nahk hakkas vaikselt pingule tõmbuma, sära tuli tagasi. Kaitsesin ennast päikese eest. Kui ma vaatan eelmise aasta või üldse varasemate aastate pilte, siis vahe on ajuvaba. Ma ikka üldse ei teadnud mida mu nahk vajab ja mis toimub. Tasapisi sain jälle eneskindluse tagasi. Tead, kui vastik oli koguaeg seda punast põletikku mingite peitekreemidega parandada, sest see oli ebamugav ja üldse mitte värske. Praegu ma ei pane enam midagi näkku, täpselt nii nagu ma tahtsin. Pole midagi varjata. Vahest tööpäevadel ainult kerget bb-kreemi, aga that’s it.

Nahahooldus võib olla tõeline katsumus ja vägagi keeruline teema. Eksimused on vältimatud! Mul kulus aastaid, et katsetada erinevaid tooteid ja teenuseid, kuniks ma leidsin õige inimese ennast juhendama ja minu nahale sobiliku hooldusrutiini. Muidugi ei saa mainimata jätta, et tõmbasin ka elutempo vähe rahulikumaks, sest uni ja närvid mängivad siinkohal samuti suurt rolli. Pikk protsess, aga ilus nahk on võimalik. Tänu naha suurepärasele paranemisele sain pärast reisi alustada pigmendilaikude raviga, mis on mul hetkel pooleli ja millest saan täpsemalt rääkida millalgi hiljem. Ootan tulemused ära, et siis täielik ülevaade anda.

28. aprill – täpselt pool aastat sellest, kui alustasin Biologique Recherche toodete kasutamist ja hakkasin järgima kosmeetiku poolt loodud nahahooldusrutiini

Seniks aga lõpetan sellega, et õige nahahooldus muutis minu jaoks kõike! Olen südame põhjani tänulik oma kosmeetikule Ilusaatkonnast ja tema soovitatud Biologique Recherche toodetele. Oma õppetunniga sain selgeks, et kui mõnele sobib 10-astmeline hooldus, siis teisele piisab ainult mõnest üksikust tootest. Ning enne kui hakkad endale ise nahahooldusrutiini määrama, oleks tõenäoliselt targem, soodsam (sest usu mind, ma kulutasin lõpuks tuhandeid eurosid tühja) ja närvesäästvam usaldusväärse kosmeetikuga konsulteerida! Sest tead, ma olin juba quittimas, aga kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!!

Millised on sinu kogemused nahaarstide ja kosmeetikutega?

Järgmise korrani,

C

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist