🔥🔥 KEVADISED ALLAHINDLUSED 20.04-24.04 🔥🔥

Pähklite kasulikkus juustele

💭 Terves kehas terve vaim ja vice versa! This is so true! Piilume siis juuksehooldusvahendite ja kõige muu sekka ka seda, kuidas seestpoolt oma juukseid toetada. Alustame pähklitest, mis on ühtlasi ka mu lemmiksnäkk since forever ja on suur osa mu menüüst❕

🌰 Pähklid on superfood, mis sisaldavad meeletus koguses meile vajalikke toitaineid sh rasvu, kiudaineid ja valku ning on suurepärane vitamiinide ja mineraalainete allikas. Pähklid toetavad ajutööd, sest nendes sisalduvad ajule vajalikud mineraalid sh magneesium, kaalium, kaltsium ja see on üks põhjustest, miks ma neid koguaeg söön. Kui juba mu töö on selline, kus ma pean hommikust õhtuni värviretsepte välja nuputama, siis ka muul ajal genereerin uusi ideid, mida teha, millest kirjutada, mida filmida jne. Ühesõnaga mu peas käib täiesti omaette elu ja kulutan metsikus koguses energiat oma mõtlemisega. Magneesium pähklites on hea stressileevendaja, mis on tõenäoliselt teine põhjus, miks mulle meeldib pähkleid nosida, sest võiks ju eeldada, et suure töökoormusega olen stressihunnik, aga nope. Pole mingit stressi!

Pikema jututa – pähklid sisaldavad looduslikke rasvhappeid, palju vitamiine ja on väga valgurikkad. Neis on väga palju eluks vajalikke mineraalaineid sh magneesiumit, kaaliumit, seleeni ja vaske. Vask muideks annab juustele nende sära ja värvi! Juuste kasvu juures on jällegi valgud olulised – juuksed koosnevad mitmest erinevast valgust sh keratiinist, mille tootmisel mängivad rolli erinevad toitained! Ja ei, keratiinhooldus ei anna sulle seda keratiini, mis su juustele head teeb. 💀

🤎 Mandlites on palju B- ja E-vitamiini, mis aitavad vältida UV-kahjustusi. E-vitamiin on üldse kasulik nii juustele kui ka nahale toites juuksejuuri. Sellega garanteerid juuste hea kasvu ja hoiad neid välja langemast.

🪶 Tuhmide juuste korral vali india pähklid, sest need annavad juustele tagasi nende sära ja parandavad struktuuri.

🐻 Brasiilia pähklid ehk parapähklid on kõige kõrgema seleenisisaldusega pähklid. Seleen toetab juuste kasvu, aitab ennetada juuste hõrenemist ja murdumist ning hoiab peanaha tervena.

🤎 Juuste hõrenemise korral on abiks pekaanipähklid, mis sisaldavad suures koguses aminohappeid ja sellega aitavad kaasa juuste paremale kasvule.

🦔 Kreeka pähklid sisaldavad palju omega-3 rasvhappeid, mis toimivad juuste palsamina ja boonusena toetavad ka meie braini! 🧠 Sisaldavad ohtralt biotiini, mis suurendab jällegi keratiini tootmist. Tugevamad juuksed ja vähem katkiseid juukseotsi? Jah, palun!

‼️Eelista mahepähkleid‼️
Kas sa teadsid, et pähklid peidavad endas palju hallitust, kemikaale ja kunstlikke värvaineid? Iuuu!!!!!!! Kui palju olen söönud maa- või metspähkleid ja need välja sülitanud, sest nii kibe maitse on! Usu mind, pähklid on nii toiteainerikkad ja vajalikud su ilusate juuste jaoks, aga tunne oma pähkleid! Igasugust solki suhu ei pistaks ikka ja isegi kui on tore pakend ja paljulubav jutt, ei tähenda see mitte midagi. Ma olen väga kindel, et suvakad pähklimixid tekitasidki mu nahale eelmisel suvel megapõletiku, sest ma ei valinud milliseid pähkleid suhu pistan. Nüüd eelistan võimalusel mahepähkleid, juba selleks, et seda kibedat mekki enam mitte kogeda, sest mu keha näitab mulle kohe, kui talle miski ei meeldi ja teine lisaboonus kogu asja juures on see, et ise kaaludes saan plastikkotikese asemel paberkoti valida! ⛔️ Plastikpakendeid tuleb ikka rämedalt kõigega kaasa. Väga sad.

Fun fact! Ma olen alati olnud megasuur pähklisööja, eriti siis, kui mul olid pikad ja sinised juuksed, mis tähendas palju värvimist ja igakuist väljakasvu blondeerimist. Mu juuksed olid väga elujõulised ja terved olenemata sellest, et said mu käest palju vatti. Ma usun siiralt, et igapäevane pähklite söömine varustas mu keha piisavalt kasulike rasvadega ja see hoidis mu juuksed kaunite ja tervetena. Tore artikkel, ma nüüd mugin praegu ka peoga pähkleid kohvi kõrvale. 👀 😹

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist