☀️ UUS: Alfaparf Milano SUNSHINE päikesejärgne juuksehooldus suveks ☀️

Juppideks katkenud lokkidest pikaks ja tugevaks juuksepahmakaks

Ma värvin, ma hooldan, ma õpin ja jagan seda infot edasi. See on minu töö ja suur osa elust. Mul on ääretult heameel, et minuni jõuab järjest rohkem inimesi, kes otsivad abi oma juuste seisukorra taastamiseks, aga teisalt olen jällegi kurb, sest ma näen kui suur see probleem on. Juuste eest ei kanta nii palju hoolt kui tegelikult peaks. Niisutavast šampoonist ja palsamist dušinurgas ei piisa kui sa värvid, blondeerid, kuumtöötled, keemiliselt sirgendad/lokitad, kasutad palju viimistlusvahendeid soengu tegemisel jne. Ja kui tegemist on veel nende kõige basicumate poelettidelt saadava kraamiga.. pigem soovitan pesta veega ja saad 100% parema tulemuse juuste tervise osas!

Täna ma saan teile näite tuua iseenda juuste tragöödiast ja rääkida põhjustest miks nii läks ja kuidas oleks saanud seda olukorda vältida, sest täpselt samu vigu ma näen teiste peal. Ma tahtsin öelda, et oma klientide peal, aga see pole tõsi, sest me muudame alati kogu juuksehooldusrutiini ära, aga pean silmas pigem siis tuttuut klienti mu toolis, kes tuleb kuskilt mujalt ja kellele pole kunagi selgitatud miks maski tuleb enne palsamit panna, miks peab kasutama kuumakaitset, kui tihti peab toonima jnejnejne. Appi!!! Vahest tundub, et kõike tuleb otsast peale uuesti õpetama hakata! 🤣

Kuna minul on lokkis juuksed, siis nad on ka loomult kuivemad, tuhmimad ja hapramad. Kui näiteks pikkasid ja pakse, sirgeid juukseid saab vabalt mitu korda blondeerida nii, et juustega ei juhtu mitte midagi, seisukord jääb väga heaks, siis minu lokke blondeerides nii lihtsalt ei lähe. Kui blondeerida üle, kaotab lokk oma kuju ja alles jäävad suvalised vormimata juuksesalgud, otsad lähevad kiirelt katki ja iga kammimisega kukuvad pisikesed murdunud jupid maha.

Pusadest pole mõtet üldse rääkida. Mul on olnud pusasid, mida ma olen proovinud toiduõliga lahti harutada, sest hommikuks on nii hullud rastad!!! Tuleb tuttav ette? Alati pole õnnestunud ja olen käärid kasutusse võtnud. J U B E! Ma olen õnnelik, et mul on lokid, kuna elu nendega on mind õpetanud palju (tõenäoliselt muidu ma ei olekski juuksur ega kõike seda praegust tegema hakkanudki)!!!!! 🤣 Aga ka mina olen pool elu teadmatuses viibinud kuidas oma juuste eest hoolt kanda, 100% valesid tooteid kasutanud ja juukseid üle töödelnud. Tänu iseenda vigadele saan edasi jagada õpetussõnu mida teha ja mida mitte teha!

Minu pikkadest juustest sai selline kena nuustik. 🥲

Mõned aastad tagasi kukkusin 2 korda järjest suurde musta ämbrisse ning lasin oma juukseid ilusalongis blondeerida (muidu tegin seda ise olles juuksur ja omades profesionaalseid tooteid). Ma olin noor ja loll ja vaatasin vanematele juuksuritele alt üles, sest minu jaoks nad olid targemad ja seeläbi omasid ju ka 100x rohkem teadmiseid. Aga ma ütlen ausalt, et sellel pole vahet mitu aastat juuksur juuksurina tööd on teinud. Mõni noorjuuksur teab juba mõnest teemast rohkem kui pika staažiga tegija, sest tänapäeval on kasutuses internet, kust leiab meeletult inspiratsiooni, uusi võtteid, koolitusi, info liigub kiiremini ringi jne. See võrdlus on mul olemas meie noorjuuksuri näol, kes väärib peagi juba meistri tiitlit minu silmis, kuna mina tema asemel enda karjääri alustades ei saanud ikka mitte midagi aru. 🤣 Mul ei olnud meistrit ees, kes mind õpetaks ja minuga kõike koos läbi teeks, pidin ise oma ämbris istuma ja infot otsima. Noorel inimesel on ju telefon käepikenduseks. 🤓 Kõik käib läbi telo ja seda tuleb ära kasutada! 🤣 Igal juuksuril on omad plussid ja miinused. Nt alles paar päeva tagasi kirjutas keegi mulle postkasti, et ta soovib pixie lõikust, aga ma saatsin ta teise salongi öeldes, et see ei ole minu cup of tea ja ta saab parema tulemuse mujalt. Mina segan värve ja teen hoolduseid – see on minu tugevus.

Tagasi vaadates ma ei oleks tohtinud usaldada oma juukseid teise inimese kätte, sest mul olid juba ideaalsed juuksed – pikad, paksud, lokkis ja värvilised. Tol ajal ma ei olnud nii suure teadmiste pagasiga blondeerimise osas ega osanud arvatagi kui valesti kõik läks, aga täna ma tean – MU JUBA EELNEVALT BLONDEERITUD PIKKADELE, PAKSUDELE, LOKKIS JA VÄRVILISTELE JUUSTELE PANDI KÕIGE KANGEMAT BLONDEERIJAT!!!!! Viga nr 1! Sealjuures kui mina panen kõige lahjemat oma klientidele ja pole üldse üllatus kui ma isegi seda omakorda lahjendan, sest ma tean ju millist tulemust meil on vaja! 😁 Sealt algas mu tragöödia. Alguses salongist väljudes ei juhtunud midagi, kuivusetunne pärast blondeerimist oli normaalne. Aga paar päeva hiljem tegin sirgendajaga lained ostesse ja siis hakkasin tundma, et midagi on valesti. Sellest edasi tegin 1x veel samamoodi otstesse laineid ja siis oligi KÕIK. Viga nr 2! Mu pikkadest, paksudest, lokkis ja värvilistest juustest ei jäänud põhimõtteliselt mitte midagi alles. Piisas kahest korrast, et üleblondeeritud juuksed katkeksid ja pähe tekiksid augud. Kas sa tead seda tunnet? Mul tuleb siiamaani õudukas peale, sest see on niisugune kogemus, mida ma ei soovi mitte kellelegi.

Sirgendaja ja blondeeritud juuksed lihtsalt ei käi kokku‼️ 🥵

Jah, sa saad seda mingi ajani kenasti kuumakaitsega teha, aga minu juustele pani põntsu üleblondeerimine ja siis polnudki rohkem vaja. Natuke kuumust ja läinud nad olidki. Ükski kuumakaitse poleks aitanud.

Oleks aitanud mitteblondeerimine kõige kangema vesinikuga (seda enam, et seda kanti mu peanahale, apppiiiii!!!!!!!!) ja KOHENE hoolduskuur, et juustesse keratiini lisada ning juuksesildasid koos hoida. NAGU MISASI SEE ON???? VAATA SEDA SEDA NUUSTIKUT NENDEL PILTIDEL!! 😂 See on nii kurb, aga täna saan juba naerda, sest seda heina kanda oli omaette kogemus ja ikka ääretult õpetlik. 🤣 Aga parim asi kogu loo juures on see, et sellest tragöödiast ei piisanud sugugi vaid 1x!!!!!! 🫠 Algselt jätsin juuste värvimise kus see ja teine, ma ei teadnud siis veel, et blondeeritud juukseid peab koguaeg toonima, et pigmenti karvas hoida. Ma ei teadnud ka taimse keratiiniga hooldusest mitte midagi. Ma lasin neil lihtsalt olla. Viga nr 3! Ma oleksin pidanud jätkama nende üleblondeeritud juuste toonimist. Aga nüüd ma olen targem ja näen milliseid imesid teeb regulaarne toonimine kui klientide juustega. See on vajalik blondeeritud juuste puhul!!!! Pärast pikki kuid juuste maskitamist ja mitte midagi tegemist otsustasin, et tahan väljakasvu korda teha, kuna see rant oli kole. Läksin uuesti juuksurisse ja lasin teha tupeeritud tehnikaga heledust juurde. Viga nr 4!

Juukseid sain pikalt ainult krunnis kanda.

Mitte mingil juhul ei oleks tohtinud oma pikkust lasta helestada, ainult väljakasvu, sest mu juuksed sulasid järjekordselt fooliumi sees ära. 🫠🫠 See on see kui üleblondeeritud juukseid lased üle blondeerida! Ma usaldasin meistreid, aga once again, lokkis juuksed vajavad teist lähenemist. Lõikasin siis jälle suure jupi maha, sest mida sa ikka kannad seda nartsu kaasas kui iga kammimisega juppe lendas. Mitte ükski karv polnud enam sama pikk, need murdusid suvalistest kohtadest ära ja see, mis toimus kõige pealmiste juustega.. tsiiiiisas, kõigest mõni cm pikkused tutid jäid alles. olin nii kurb ja arvasin, et ma ei saa kunagi oma pikki juukseid enam tagasi, et see paksus on ka jäädavalt rikutud. Edasi kandsin juukseid vaid krunnis, sest lahtiselt oli seisukord õõvastav. Ilmselt mitte ükski karv polnud sama pikk ja katkesid täiesti suvalistest kohtadest ära. Juuksed olid minu kroon.

ÕNNEKS, ma eksisin! Õiged hooldusvahendid ja toonimine päästsid mu elu! 😄 Tõenäoliselt ei ole mingi üllatus, et mulle meeldib koguaeg uusi tooteid endal testida ja tänu sellele olen leidnud nii mõnegi superägeda ja reaalselt toimiva toote või lausa sarja. Nähes enda juuste ellu ärkamist ja nüüdseks ka meeletult suure hulga klientide heinakuhja muutumist võin öelda, et parim kingitus, mida sa saad oma juustele teha on Davines NaturalTech Nourishing taimse keratiiniga hooldus. Ülivajalik juuksehooldus ületöötlemisest tingitud juuste katkemise korral (liigne kuumutamine, blondeerimine, päikesekahjustus jms), et kaitsta ja tugevdada juuksestruktuuri. Seda saab kodus igaüks ise teha ja ma panin kokku vastavad komplektid juuste seisukorrale – kellel on juba täiesti kahjustatud juuksed nagu mul olid, see valib väga kahjustatud juuste komplekti ja kellel on nad lihtsalt väga kuivad, sellele sobib väga kuivadele juustele mõeldud komplekt.

Tulemused on lihtsalt mind blowing! Mitte midagi ei juhtu üleöö, aga tasa ja targu juuksed koguvad jõudu, enam ei katke ja hakkavad vaikselt särama. Parim komplekt alustamaks uut teekonda ilusate juuste saavutamisel.

Tulemus tänaseks.

Tänaseks päevaks olen taastanud oma juuste paksuse. Minu võti on õiged tooted. Juukseid kammin Denman pusaharjaga, kuivatan turbanrätikuga, teen regulaarseid toonimisi, hoolduseid, koorin peanahka peanaha koorijaga ja lõikan umbes 3 kuu tagant juukseotsi. Nüüd nad lihtsalt kasvavad. 😁 Mina neile piiri ette ei pane, andku aga tuld! Ja eriti lahe on see, et lokk on õige krussi taastanud. Ma ei mäletanudki enam, et mul on sellised juuksed, sest ületöötlusest tingituna olid nad alati sorakil ja midagi ilusat seal polnud. Nourishing hooldus andis mulle selle, mida ma olin pikalt soovinud ja nüüd võin vabalt lokilammas olla või oma juuksed niisama lainesse kammida – mulle meeldib mõlemat moodi! Ma nii kartsin, et olen jäädava kahjustuse oma juustele andnud, aga ei! Juuksed taastuvad kui neile aega ja toitu anda. 

Seega ma ütlen sulle, kui sul on peas sama olukord nagu oli mul – seda saab muuta! Tootel ja tootel on vahe. Armasta oma juukseid, kanna nende eest hästi hoolt. Vali nende jaoks ainult parim! 🤍

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist