☀️ Kingi nahale päevitunud jume St. Tropez isepruunistajatega! Kogu valik -10%! 👙

Miks tuleb katkised juukseotsad ära lõigata?

Juuste lõikamine on teema, mida paljud naised kardavad. 😁 Lausa nii hirmsasti, et juuksuris võib ükskõik kui tihti värvida või kodus ise bleachida, aga jumala eest.. pikkus peab jääma samaks!! Vahet pole kui hõre olukord seljatagant vaadates on, peaasi, et saaks öelda: “Mul on pikad juuksed.” Selgitan lähemalt, miks terved juukseotsad mõjutavad kogu juuste tervist ja muidugi ka üldpilti.

Alustame sellest, kui tihti võiks üldsegi juukseid lõigata? See sõltub tegelikult päris mitmest tegurist, nt sellest milline on juuste tüüp, kui pikad on juuksed, kuidas neid töötled, milliseid tooteid kasutad, milline on su elustiil jne. Kõlab ju loogiliselt, et üle kogu pea blondeeritud juuksed vajavad tihedamat ülevaatust kui nt 100% naturaalsed või väga vähesel määral värvitud juuksed. Samuti ei saa unustada ka seda, et juuste tervis sõltub väga palju ka meie geneetikast. Tõenäoliselt oled isegi täheldanud, et mõnel on koguaeg mingi jama juuste või peanahaga ja teisel, kes peseb heedändshouldershiga ega hoolitse nende eest mitte kuidagi, kasvavad juuksed vabalt pepuni. 😵

Lokkis juuksed vajavad samuti rohkem tähelepanu, võrreldes täiesti sirgete juustega, sest nad on naturaalselt kuivemad kui sirged juuksed. Juuste loomulikud õlid ja niiskus jõuavad raskemini juuste otstesse, mis muudab need altimaks kuivusele ja lõhenemisele. Minu lokkis juuksed vajavad ebareaalselt palju tööd, et need näeksid head välja ja kamm käiks läbi. Teisalt on see jällegi hea probleem, sest tänu oma keerulistele juustele, saan aidata teisi – kui minu juustel tooted töötavad, siis töötavad ka väiksema probleemiga juuste puhul! 😄 Minu jaoks on paras iga 2-3 kuu tagant veits otsi lõigata, aga üle selle on olukord juba katastroofiline.

Kõige üldisemalt soovitatakse juukseid lõigata iga 6-8 nädala tagant ehk siis ideaalses maailmas lased enda juukseotsi lõigata iga kord kui lähed juuksurisse väljakasvu värvima. Kellel ei esine mingit probleemi juustega, siis ei ole kindlasti nii tihti vaja lõigata, 3-6 kuu tagant on täiesti piisav.

Katkised juukseotsad tuleb ära lõigata, et vältida edasist kahjustamist ning hoida juuksed terved ja läikivad. Kui juukseotsad on katkised, siis ei suuda nad enam juuksefolliikulitest niiskust ja toitaineid imada. See võib põhjustada juuste kuivust, haprust ja isegi väljalangemist. Sellele kahjuks ei mõelda nii, et katkine ots hakkab ülespoole levima, aga see on fakt. Kaheks pooldunud juukseotsa sa enam kokku ei liimi ja selle alles hoidmisega riskida veel tervete juuste pragunemisega. Kujuta ette, et juuksed on nagu kasvavad taimed 😄 – selleks, et nad saaksid elujõuliselt kasvada, pead kuivanud lehed maha lõikama, sest vastasel juhul võib kogu taim edasi kasvamise lõpetada. 🌹

Minu juurde ikka satub neid kliente, kes hoiavad 10 küünega oma katkistest juustest kinni ega ole nõus sentimeetritki loovutama, kuigi tegelikult tuleks pool juuksepikkusest täielikult maha lõigata. 🤡 Esiteks on vaatepilt õõvastav ja teiseks, need juuksed ei suuda elusees normaalselt taastuda, sest surnud ots muudkui levib ülespoole ja kahjustab sellega veel heas korras juukseid. See vabanemine, mis tuleb lõpuks, kui need katkised juuksed maha lõigata, on vapustav!

 

See olin mina teismelisena – juuksed olid blondeerimisest ja liigsest päikesekiirgusest väga kahjustunud (pluss mul on ju lokkis juuksed, mis nõuavad ekstra hoolt), aga ma ei tahtnud neid lõigata, sest ma tahtsin pikki juukseid. Tulemuseks oli see, et 4-5 kuud pärast rannahooaega olin märkamatult poole oma juuste pikkusest ja paksusest ära kaotanud, sest need muudkui katkesid ja katkesid. Kõik kohad olid pisikesi juuksetükikesi täis. Need kukkusid mu koolivihikule, seljale, õlgadele.. Iga kammimisega juppe lendas. Ma hakkasin oma juukseid kraanikausi kohal kammima, sest sokid ja põrand olid juuksetükikesi täis ja noh, see oli väääga nõme.

Kui ma oleksin regulaarselt otsi käinud lõikamas (mitte kord aastas või harvemgi), oleksin võinud suurema kahju ära hoida, aga well.. eks inimene õpibki läbi raskuste. 😵 Suurest ahastusest läksin lõpuks juuksurisse ja leppisime juuksuriga kokku, et tulen tagasi täpselt 2 kuu pärast. Ja nii ma tegingi 3x järjest! See aitas mind väga!!!! Oma klientidega teen täpselt samamoodi, kes ei ole nõus korraga palju maha lõikama – võtame vähemalt natukese kaupa, aga peaasi, et saaks võetud. Jah, kõige kasulikum oleks kohe kogu katkine osa maha lõigata, aga ma tean kui raske see on, mistõttu tuleb mõnikord väheke rahulikumalt asjale läheneda. Ma ju kuulen siiani oma uute klientide varasemaid traumeerivaid kogemusi, kuidas otste lõikusest sai iga kord -15cm. 😅 Mina ei taha kellelegi pisaraid tuua.

 

Katkised juukseotsad võivad olla põhjustatud mitmest tegurist nt

 • Liiga sagedane kuumutamine (sirgendaja, lokitangid ja ka föönitamine of course! Osad imestavad, et kuidas föönitamine kahjustab juukseid, aga föönist tuleb ju ka kuum õhk. Mida külmem temp, seda parem.)
 • Liiga sagedane juuste värvimine või blondeerimine (naturaalsete juuksejuurte värvimine on okei, aga siinkohal puudutab asi juuste sagedast üle värvimist. Kui toon kulub heledamaks, siis tõenäoliselt polegi enam vaja neid juukseid püsikaga üle värvida, piisab värvimaskist või kergest toonimisest). Pane tähele, et kui sa oled oma juukseid pikalt retsinud, siis kahjustus võib esineda juba juuksesibulas, mistõttu juuksed kasvavad hapramana kui varem. Sellisel juhul soovitan ka juuksejuurte värvimisega piiri pidada.
 • Füüsiline kahjustus: juuste kammimine või harjamine liiga jõuliselt, nende tirimine ja hooletusse jätmine, mille tulemusel võivad juuksed nii pusasse minna, et kammimisega tirid juuksed pooleks. Valutuks ja õrnaks harjamiseks vali DENMAN pusahari.
 • Toitainete vaegus: väga väga tihti on asi kehvas toitumises! Vereproov teeb selles osas pildi selgemaks. Minu isikliku ja paljude klientide kogemuse põhjal tean öelda, et haprad juuksed võivad olla tingitud rauapuudusest. Konsulteeri enne arstiga.
 • Terviseprobleemid: nt aneemia või kilpnäärmehaigus.

 

Kui su juuksed on katki, siis lase need juuksuril korda teha. ÄRA LÕIKA KODUS ISE KÖÖGIKÄÄRIDEGA! 😅 Päris tõsiselt need köögikäärid võivad rohkem kahju kui kasu teha. Meie laseme oma kääre pidevalt teritada. Käärid peavad olema üliteravad, mida su köögikäärid kindlasti pole. 😁 Ja tulemus võiks olla ikkagi ühtlane..

 

Kuidas hoida oma juuksed tervena?

 • Kasuta kuumakaitset: kui sa sirgendad, keerad lokke või föönitad, siis kuumakaitse ei saa olla selline vahend, mida sa vahest kasutad, kui MEELDE TULEB!!! Kuumakaitse käib alati enne kuumutamist juustesse.
 • Väldi liiga sagedast juuste üle värvimist ja blondeerimist: värskenda tooni värvimaskiga või salongis toonides. Blondeerimine las jääda professionaali teha.
 • Kammi juukseid õrnalt, alustades otstest ja liikudes ülespoole. Kõik kammid ja harjad ei ole mõeldud märgade juuste kammimiseks. DENMAN pusaharjad õnneks on.
 • Kasuta palsamit! Ainult šampooniga pestes jätad juuksekarva soomused avatuks ja rabedaks. Palsam silub juukseid ja lihtsustab kammimist.
 • Hoia peanahk tervena! Peanahast algab juuste tervis: kui sul esineb kõõma, ketendust, sügelust, põletikku jms, siis tegele selle probleemiga KOHE!
 • Söö tervislikult ja joo vett!!! Kõige lihtsamad asjad loevad tihti kõige rohkem.
 • Tee trenni ja stressa vähem: ülla-ülla, aga liikumine on hea kogu kehale! Stressi korral on juuksed esimene üleliigne osa su juures, millest keha hakkab vabanema, et teisi tähtsaid organeid hoida.
 • Süvahooldused on miracle workers! Kui ei usu, loe ise kommentaare. VAATA SIIT HOOLDUSEID.

Selles on täitsa tõetera sees, et juuste lõikus paneb juuksed kasvama. Vabane surnud otstest, et juustel oleks jõudu kasvada!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist