☀️ UV-KAITSE: kaitse juukseid päikese eest Davines SU hair milkiga! ☀️

Miks blondeeritud juuksed katkevad?

*terved blondeeritud juuksed on säravad

Blondeerimine on rets töötlus, seda ma räägin alati. Ainult üks vale samm, kas liiga kange vesiniku arvelt või üks väike lisaminut fooliumis, võib viia totaalse tragöödiani! Been there, done that. Many times! On tehtud mulle, on juhtunud minul. Kes juuksurina ütleb, et ta pole kunagi juukseid üle blondeerinud, siis ta kas a) valetab, b) ei tea mida ta teeb või c) ei ole julgenud oma elus riske võtta. See on paratamatu osa õppimisprotsessi juures: tuleb feilida, et protsessist aru saada ja viga parandada. Nii on iga asjaga.

Enda lugu ma olen juba rääkinud. Loe SIIT. Long story short, ma olen väga palju oma juukseid blondeerinud (õnneks alati 100% juuksuris või juuksurina ise pro toodetega) ja nii mõndagi läbi elanud. Pikad juuksed murdusid lõpuks selliseks nuustikuks, et pidin ligi 2 aastat juukseid kinni kandma. Korralik löök enesekindlusele. Jällegi mitmekordsed panged juuste sulatamises tõid mulle tagantjärgi rohkem head kui halba, sest need suunasid mind juuste hooldamisele rohkem rõhku panema ja nüüd saan omakorda aidata teisi hädalisi, sest neid on p a l j u.

*minu lokkis juukseid blondeeriti liiga tugevate vahenditega

Juuksed koosnevad peamiselt keratiinist, ligikaudu 90%. See on valk, mis moodustab juuste, küünte ja naha struktuuri. Keratiin on tugev aine, kuid seda võivad kahjustada mitmed tegurid nt kuumtöötlus, uv-kiirgus, kehvad toitumisharjumised, jõuline kammimine, värvimine ja blondeerimine. Blondeerimine hõlmab tavaliselt juuste pleegitamist, et muuta need heledamaks. Pleegitamine on aga juustele üsna agressiivne protsess, mis võib kahjustada juukseid ja põhjustada nende katkemist. Sellepärast on oluline seda teha meistri juures, mitte kodus ise nende jumalteabmisasjadega blondeerima hakata. Mind üllatavad tänase päevani need videod kodustest blondeerimistest, sest terve internet on seda jama täis, aga sa lähed ja kukud ikka ise kodus blondeerima. WHYYYY???!! 🤡 Palju õnne juuste tagasi kasvatamisel! Selleks kulub aastaid! Ja täiesti reaalne, et su juuksed ei taastugi enam täielikult, sest kahjustada ei saanud ainult juuksepikkus, vaid ka juuksesibulad. Vale blondeerimine võib viia juuste väljalangemiseni.

Blondeerimine on keemiline protsess, mis avab juuksekarva välimise kihi ja tungib sügavamale juuksekarva sisse, et eemaldada olemasolevat pigmenti (eestlastena oleme tavaliselt kartulikoored 😁) ning muuta juuksed heledamaks või total blondiks. Selline töötlus muudab juukseid poorsemaks, kuivemaks ja vähendab nende elastsust. Kui juuksed on poorsemad, on neil kalduvus murduda ja väga kergelt kahjustuda, mis viib omakorda juuste lõhenemise ja katkemiseni.

*üleblondeeritud juuksed katkevad mitmest kohast

Jõuamegi tagasi keratiini juurde. Keratiin moodustab juuste struktuuris üliolulise osa ja on juuste tervise seisukohalt tähtis. Blondeerimine võib keratiini osaliselt lahustada, muutes juuksed nõrgemaks ja hapramaks. Ilmselt oled kogenud ise või näinud blondi sõbranna juukseid, et juuksestruktuur on ju hoopis erinev sellest, millisena nad oleksid oma loomulikus olekus. Blondeeritud juuksed kipuvad olema kuivemad, eriti siis, kui sa nende eest hoolt ei kanna, toonimas ei käi või teed seda kõike ebaprofessionaalselt ja liiga sagedasti.

Õige ja asjatundliku lähenemisviisi korral saab juukseid blondeerida minimaalse kahju ja rikkumiseta. Kordan, tee seda professionaali juures ja kuula ta sõna! 💡 Sa ei kujuta ettegi, kui märkimisväärne erinevus tekib sellest, kui sa enda juustesse panustad aega ja raha. Mul on neid kliente, kes teevad täpselt seda, mida ma neile ütlen. Kasutavad minu soovitatud tooteid ja käivad regulaarselt toonimas (6-8ndl tagant) vs on ka neid, kes väga palju teha ei taha või ei usu erinevusesse, aga samas mõtlevad miks juuksed ei kasva või ei lähe paksemaks. (Jah, alati on üks erand, kes mitte midagi ei tee, aga juuksed on nagu million dollar baby, kuid see on pigem haruldane selles karmis blondide maailmas. 😁). Tubli koduse tööga oleme saanud plaatinum beibede juuksed kasvama ja tagasi elujõuliseks. Kuidas see võimalik on? PIDEV HOOLDUS JA TOONIMINE! Blondeeritud juuksed tahavad enamat kui kodus maskitamine.

*ettevaatlikult blondeeritud, toonitud ja hooldatud juuksed saavad olla elujõulised ja pikad

Toonimine kaitseb juukseid ja võib aidata vältida juuste edasist kahjustumist. See on eriti oluline blondeeritud juuste puhul, kuna need kipuvad kuivama, muutuvad tuhmiks ja imavad vees olevaid raskemetalle endasse, muutes sellega juuksed kiirelt kollaseks. Juuksed lähevad nagunii ajaga soojemaks kõikidel planeet Maa inimestel, aga mõnikord kehva veega lausa jäädavalt plekiliseks. Seda lugu võib aidata parandada filteerimissüsteemiga dušiotsik. Kuna toonija püsib juustes keskmiselt 6-8 nädalat, siis minu blondid kliendid käivad 6-8ndl tagant kiirtoonimas. Toonija ei ole värvimask või lilla šampoon, vaid professionaalsete toodetega kokku segatud mix. Toonimine aitab taastada või lisada soovitud tooni juustele, andes neile elavama ja säravama ilme.

*juuste lõikus aitab taastada blondeeritud juuste tugevuse

Pärast blondeerimist on eriti oluline juuste hooldamine ja niisutamine, et taastada kaotatud keratiin ja vältida juuste edasist kahjustumist. See tähendab koduseid süvahoolduskuure, sügavniisutavaid maske, proteiinirikkaid tooteid, vähest kuumutamist, kuumakaitseid jne.. Kui sa ikka tahad nende tugevust ja elastsust pärast blondeerimist taastada?! Ma arvan, et siinkohal on ainuke vastus “JAH“! Juukseotste lõikamine käib samuti juuksehoolduse juurde, sest kui sa ei lõika kuivanud, või veel hullem, katkenud juukseotsi ära, siis need levivad ülespoole ja rikuvad praegu veel heas seisukorras olevat juuksepikkust. Pane tähele ka seda, et need popid keratiinhooldused võivad sisaldada liiga tugevaid kemikaale, mis võivad juukseid hoopis kuivatada ja kahjustada. See on ka põhjus, miks mina seda oma klientidele ei paku. Selle asemel aita oma juukseid Davinesi Nourishing hoolduskompektiga, mis sisaldab taimset keratiini (see ei ole keratiinhooldus), riisivalku ja aminohappeid.

Foto: @hannaliisvaasa

Blondide juuste hooldamiseks on parim Davinesi Heart of Glass intensiivne hoolduskomplekt, mis kaitseb ja taastab juuksekiudu. Lillad šampoonid, palsamid ja maskid ei hoolda juukseid. Vastupidi, need võivad juuksed nii ära kuivatada, et hakkavad lõpuks katkema. Asi on selles, et lillades toodetes on sünteetiline lilla pigment sees ehk siis kujuta ette, iga kord kui sa pesed nende toodetega oma juukseid, tegelikult väheke värvid neid üle. Kohutav! Need on mõeldud selleks, et kollakat tooni neutraliseerida, aga mingisuguseid hooldavaid komponente üldiselt ei paku. Neid lillasid šampoone on kahjuks vähe, mis suudavad blondeeritud juukseid pikas perspektiivis hästi hoida. Rohelise tule annan Olaplex no 4P blonde enhancer ja Alfaparf Milano blonde anti-yellow šampoonidele.

Reti: “Täna keegi küsis mu käest, et kas ma olen loomulik blond, et juuksed nii ilusti läigivad….. kiitsin oma imelist juuksurit ja tema soovitatud juuksehooldustooteid. Aitäh Sulle! 🥰”

Kui sa oled külma blondi armastaja ja leiad, et lillat pigmenti sisaldavad tooted aitavad sul tooni hoida, siis kasuta neid harvem kui iga pesukord ja võta lisaks niisutavad šampoonid ja palsamid. Heart of Glass tooted sisaldavad tõenäoliselt ainsa blondidele juustele mõeldud sarjana looduslikku sinist pigmenti, mis ei kuivata ja millega võid iga pesukord oma kalleid juukseid pesta.

Blondeeritud juuksed on tundlikumad kuumuse suhtes kui loomulikult tumedamad juuksed. Blondeerimisprotsess nõrgestab juuste struktuuri ja eemaldab juustest loomuliku pigmendi. Kui sa kuumutad blondeeritud juukseid liiga kõrgete temperatuuridega (ja tihti!) võid väga hõlpsasti oma juustele kuumakahjustusi tekitada. Nii blondeerimine kui ka kõrged temperatuurid kuivatad meeletult, eemaldades juustest loomuliku niiskuse. Pole mingi üllatus miks juuksed muutuvad rabedaks ja hapraks. Blondeeritud juuste kuumutamine on võimalik, kuid tuleb olla väga ettevaatlik, kasutades alati kuumakaitset, väiksemat kuumust ja tehes seda võimalikult harva.

Millises seisukorras sinu blondeeritud juuksed on ja milliseid tooteid sa kasutad nende hooldamisel?

🤍

 

8 vastust

 1. Alati väga informatiivsed postitused, ootan uusi postitusi huviga. ☺️
  Blondidega jätkates. Kas lokkis bllndeeritud juukseid, mis on tühjad, on võimalik veel mingisuguse koduse hooldusega taastada või paremaks muuta?

  1. Hei Evelin! Aitäh sulle 😊 ning jah, kindlasti saad väga palju aidata oma juustel taastuda ka kodus. Parim hoolduskomplekt selliste juuste puhul on Davines Nourishing hoolduskomplekt väga kahjustatud juustele. Soovitan südamest ☀️💛

   1. Kas ma saan õigesti aru, et Davines Nourishing hoolduskomplekt väga kahjustatud juustele sisaldab kahte erinevat juuksemaski, aga palsamit ei olegi?

    1. See on mitmeastmeline hooldus: palsam tavapärasel moel ei kuulu hoolduse juurde, selleks on komplektis intensiivsema toimeainega tooted. 😊

     1. Mu enda palsam saab kohe otsa. Kas selle hoolduse tellimisel ikka mõistlik kohe palsam ka juurde võtta?

     2. Sellele hoolduskuurile lisaks palsamit ei ole vaja. Hooldusega kaasas õpetus, kui tihti mida kasutada ja kuidas kuuri teha. 😊

  1. Suur suur aitäh Triinu! Minu rõõm oma kogemust jagada ja natuke paremaks seda juuste olukorda muuta! 🥰

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist