🌿 UUS: Alfaparf Milano SUBLIME detoxifying šampoon tootejääkide, rasu, mustuse ja kareda vee mineraalide eemaldamiseks. 🌿

Kui lokkide asemel on KAHU

No mis sa arvad, kas sinu juuksed on kahused või ikkagi lokkis? 😅 Kuu aega tagasi küsisin oma jälgijatelt millised teemad neid hetkel kõige rohkem huvitavad ja kuigi ma arvasin, et vastused võiksid olla midagi blondide või väljalangemisega seoses, siis tegelikult valdavalt enamus vastused puudutasid lokkis juukseid! Sellele lisaks on mul viimasel ajal ülipalju kliente, kes mõtlevad oma kahuseid juukseid vaadates.. et kas need võiksid tegelikult hoopis lokkis või laines olla? 😄 Teeme siis asja väheke selgemaks.

Mind teeb nii rõõmsaks, et lokkide vastu tuntakse üha rohkem huvi ja sirgendamise asemel soetatakse hoopis lokitooted. Pigem kuulen harva, et lokid ei meeldi ja see on juba success! Minu maailmas sellist asja nagu kahused juuksed ei eksisteeri. Kui juuksed on kahused, siis põhjuseks on vale hooldus ja lokke esile toovate vahendite puudulikkus. Ka mina ei osanud kunagi oma juustest midagi arvata – emal olid imeilusad krussis juuksed, aga mina pärisin ainult kahu? Muidugi see pole nii! Mul on samamoodi imeilusad lokid, kui neid kreemide ja vahtudega toetada. Lokid on erilised. Kuigi jah, alles ükspäev mu klient ütles mulle, et ta VIHKAB lokke ja sirgendab alati oma juukseid, mille peale mul jäi tõenäoliselt suu lahti. 🤣 Selline arvamus on minu klientide seas pigem erand ja ma lihtsalt ei ole harjunud seda enam kuulma. 😅

Teeme kohe ühe asja selgeks – esiteks lokkide hooldus ei pea olema vaevarikas ja keeruline! Mulle tundub, et selle teema puhul mõeldakse ikka täiega üle. Loomulikult sa võid soetada endale 600 asja ja neid kõiki rakendada, aga ma jagan sinuga neid tooteid, mis on minu lemmikud ja mille kasutamine ei võta palju aega. Usu mind, kiirus on minu jaoks oluline, sest mul ei ole aega kodus enda juustega tegeleda, arvestades seda, et ma töötan iga päev nagunii juustega. Ja mis sa arvad, et ma viitsin endale soenguid teha? Kindlasti mitte! 😂 Mul ei ole kodus isegi fööni, ma ei kasuta difuusorit ja ma ei sirgenda oma juukseid. Ma ei viitsi. Kui ma tahan midagi filmida või lähen kuskile kindlale üritusele, siis võtan vahest salongist asjad kaasa, aga muul juhul tunnen ennast totaalselt luckyna, et mul on lokkis juuksed! Nad meeldivad mulle isegi siis, kui ma nad ära magan ja täitsa sasipeana ärkan. Vahet pole – mul on volüüm, sprunchied ja lokitooted, millega vajadusel juukseid värskendada või neid paremini sättida.

Teine oluline punkt – ära stressa nii räigelt silikoonide pärast! Jummel ma vahepeal muud ei kuulnudki, kui seda, et silikoonid on pahad, silikoonid kahjustavad juukseid, lokkis juukseid ei või silikoone panna jne. No mis sa teed, aga mõnel juhul on silikoonid lausa VAJALIKUD! Nt kui sa oled blondeeritud juustega, siis need juuksed on juba raskesti töödeldud ja neid on vaja kaitsta keskkonna kahjulike mõjude ja füüsilise puudutuse eest (kammimine, alateadlikult näppimine jne). Kui sa oma juustele lisakaitset ei pane ehk siis ei kasuta juukseõli, -kreemi, -seerumit, kus on silikoonid sees, kiirendad hoopis nende katkemist. Ütlen alati, et vali kvaliteetsed tooted, siis ei pea kartma, et juuksed jäävad unarusse. Toon sulle ühe näite: palavalt armastatud Olaplexi tooted koosnevad väga mitmetest silikoonidest, kuid ruulivad juba pikki aastaid ilutööstuses, aidates paljudel juukseprobleemid ületada. Tunne oma brände! Hea toode koosneb mitmest suurepärasest koostisosast ja kõik on omavahel tasakaalus.

Kolmas ja kõige olulisem meelespea – lokkis juuksevad vajavad meeletult niisutust. Kui lokk on kuiv, siis ta ei vormi ennast hästi ja tulemuseks saad endale kahused juuksed. Mina teen aastas 2x hoolduskuure ja kui värvin, teen hoolduse otsa. Muul ajal maskitan vähemalt 1x nädalas, vahest 2x. Hoolduskuurid jooksevalt mul üldiselt kevade ja sügise peale, sest pärast päikest ja külma on juuksed üsna kindlalt traagiliselt needyd. Ühe kuuri teen intensiivselt niisutava Nourishing hoolduskomplektiga ja teise hüaloroonhapet sisaldava Replumping komplektiga. Need on mu lemmikud ja teevad juustele päriselt palju head. Davines on üks vähestest, kui mitte ainuke bränd, kelle puhul tean alati, et kui toode lubab seda või teist, siis see nii on ka.

Kui ma kunagi lokkide eest ei osanud veel hoolitseda, siis ma kasutasin ainult šampooni, maski, palsamit ja juukseõli. Loomulikult ma ei teadnud kui lokki mu juuksed võiksid minna, sest ainuüksi õli kasutamisest lokk üldiselt ei võta kuju. Lisaks ma kammisin juuksed peale pesu ära, aga kätega kunagi kaasa ei aitanud ega scrunchitanud neid. Nad lihtsalt olid ja kuivasid õhu käes nii kuidas tahtsid. Õnneks mu ema ei föönitanud kunagi enda lokke, tänu millele ka mul ei tekkinud seda halba harjumust. Föönitamine on kindel cancel lokkis juuste puhul! Do not do that ever kui sa tahad endale lokke. ⛔️ Nüüd, kui ma tean lokkis juustest palju, on minu retsept selline: šampoon, mask, palsam, juukseõli ja lokivahend!! 😂 Ainult 1 toode tuli juurde, muu on kõik sama. No halloo, see ei ole ju keeruline! 😆

Lokkis juustele on suurepärased sarjad MOMO ja LOVE SMOOTHING. MOMO on sügavuti niisutav, selline värske ja meenutab mulle muru lõhna. Lokid armastavad seda sarja. LOVE SMOOTHING on tiba tummisem ja mõeldud eelkõige juuste silendamiseks. See ei tähenda seda, et teeb juuksed sirgeks, vaid neid on hea kasutada sirgendamise eelselt ja järgselt, et hoida kahuvaba tulemust. Aga kui sirgendamine pole mõttes, siis see sari hoiab lokkis juukseid kahuseks minemise eest. Mu klientidele meeldib neid kahte sarja omavahel mixida, kas siis nii, et vahepeal tellivad MOMO ja siis järgmisena LOVE SMOOTHINGU või hoopis nii, et pesevad MOMO šampooniga, palsamiks ja maskiks kasutavad LOVE SMOOTHINGUT ja viimistluseks MOMO lokikreemi või LOVE SMOOTHING siluvat juuksekreemi. It is up to you! Soovitan kindlasti mõlemat sarja proovida, et enda juustele sobilik hooldus leida. Juukseid kuivatan alati turbanrätikus, et juustes säiliks nende loomulik niiskustase (lokkide puhul väga oluline!).

⬇️ Grete-Liis: “Olen poolteist aastat MOMO ja LOVE SMOOTHING shamput-palsamit kasutanud + OI õli ja Curl Mousse’i muidugi ka. Pole elusees nii palju oma juuste kohta komplimente saanud kui praegu. 😃”

 

Grete-Liisi lokid armastavad Davinesi tooteid.

Kas sa teadsid, aga paljud juukseõlid on hoopis kuivatava toimega? 🤡 Mina armastan pure bliss ja OI õli. Mõlemad imenduvad hästi ega muuda juukseid raskeks. Pärast õlitamist kammin oma juuksed Denman D90L pusaharjaga lahti (see on maailmaparim pusahari reaalselt) ja kannan juustele lokivahendi.

Minu TOP lokitooted:

🌱 1. Curl Moisturizing Mousse – lokivaht, mis jätab hästi loomuliku tulemuse, annab juustele ilusa läike ja niisutab! Juuksed jäävad pehmeks mitte kivikõvaks. Tänu vahule on seda hästi mugav juustesse panna ja toodet ei kulu üldse palju. See on pikalt nii minu kui ma mu klientide täielik lemmik olnud. Kuna pudel on pigem suur ja ma pean oma kotti võimalikult palju asju ära mahutama, siis trenni ma seda kaasa ei võta. Trennikotti pistan järgneva geelõli. Loe rohkem SIIT

🌱 2.  Curl Gel Oil – geelõli, mida on samuti väga mugav juustele kanda, just tänu sellele, et on nii vedel. Selle hoidvus on samuti keskmine, mistõttu jätab jälle sellise loomuliku tulemuse. Alguses tundub natuke kleepekas (see on ju pooleldi geel), aga hiljem natuke üle scrunchitades saad juuksed tagasi nii pehmeks kui sulle sobib. Mulle meeldib! Kuigi Curl Gel Oil tuleb 250ml pudelis, siis mul on palju väiksed potskasid, kuhu valan natuke geelõli ümber, et see meigikotti mahutada. Mousse’i ja kreemide asemel kannan seda trennikotis ja maal kaasas. Kõige parem reisikaaslane.

🌱 3. MOMO / hair potion – kreem, mis niisutab, kuid ei tee raskeks. Seda võid kanda isegi kuivadesse juustesse, sest see ei tekita seda “märga” efekti. Mugav kaasas kanda, siidine tekstuur.

🌱 4. Curl Building Serum – seerum, mis on nende eelnevate toodetega võrreldes kõige parema hoidvusega. Kui nt Mousse’i puhul vajuvad mu pikad juuksed pärast magamist lainesse, nii et võiksin soovi korral neid hommikul värskendada, siis Curl Building seerum hoiab lokikuju ka järgnevatel päevadel.

❣️ Nipp! Salongis kasutame nt Mousse’i ja Curl Building seerumit koos, sest juuksed ei ole juurtest otsteni ühesugused ja tihti on vaja kuskile rohkem hoidvust anda, nt otstesse.

❣️ Nipp! Kui lokid või nt juukseotsad jäävad kuivades liiga kõvaks või “pulka”, võta enda mikrofiibrist rätik ja scrunchita sellega natuke lokid üle. Niiviisi saad pehmemad lokid tagasi.

 

Lokkis juuste meelespea:

⛔️ 1. ära kuivata saunalinaga juukseid ✅ kuivata juukseid mikrofiibrist turbanrätikuga

⛔️ 2. ära föönita juukseid ✅ lase neil õhu käes kuivada või kasuta madalal kuumusel difuusorit

⛔️ 3. ära pese sulfaate sisaldavate šampoonidega ✅ niisuta ja hoolda sügavuti nt MOMO ja LOVE SMOOTHINGUGA

⛔️ 4. ära kammi kuivasid juukseid ✅ kammi niiskeid juukseid (vali laiade piidega kamm või märgadele juustele sobilik Denman pusahari)

⛔️ 5. ära maga lahtiste juustega keera juuksed sprunchiega õrnalt pealaele, tee punupats või kasuta lokimütsi

⛔️ 6. ära kasuta pidevalt lokitange, sirgendajat jms ✅ mida vähem kuumutad, seda rohkem niiskust ja elastsust su lokkides

⛔️ 7. ainult õlitamisest ei piisa ✅ aita lokil paremini vormi võtta spetsiaalselt lokkidele mõeldud toodetega

Anna kommentaarides teada millised on sinu lemmikud lokitooted❣️

 

 

Üks vastus

  1. Minu esimene kogemus lokitootega oli Mousse, mida Carolyn salongis kasutas. Endale koju ostsin aga Davines Curl Gel Oil’i just sel samal põhjusel, et oleks mugav väiksemas pudelis kaasa võtta. Mulle tundub see ka kuidagi lihtsamini kasutatav. Tulemus jääb väga loomulik. Kuid kinnitan, et kõige olulisem on siiski niisutus, muidu pole lihtsalt kuhugi panna seda lokivahendit 😀

    Minu elu enne lokigeeli avastamist (avastasin siit samast blogist) oli täpselt nagu ühes artiklis Carolyn kirjutas: “…mõnes kohas lokk, teises kohas väljaveninud lokk ja kahu. Kuna kahused juuksed kellelegi ei meeldi ja sa oled enda jaoks otsustanud (või su naabri-Malle otsustas sinu eest), et sul on kahused juuksed, siis sa võtad sirgendaja (andku universum sulle mõistust kuumakaitsetki panna) ja annad minna. Annad minna selle sirgendajaga igakord kui toast välja lähed ja mõnikord lased veel topelt ülegi. Igaksjuhuks. Sest lokid on ju ohjeldamatud ja isegi tilgake vett saades kipuvad tagasi krussi tõmbama, eks?!” :’D ( https://carolynpajula.ee/juuksed/lokid-esile-davines-more-inside-curl-moisturizing-mousse/ )

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist