Mõtle kui väiksest peale me oleme kasutanud šampooni. See on meile sama tuttav nagu seda on hambapasta või seep. Aga millegi pärast ei tulnud šampooniga kasutusjuhendit kaasa ja alles palju aastaid hiljem hakkavad eriskummalised faktid selguma, et äkki ikka see polegi päris “normaalne” šampoon? Normaalsuse all pean silmas seda, et kui ma hakkasin 15 aastat tagasi koostisosi lugema, siis kõik popid brändid koosnesid sellistest asjadest, millega on hea peldikut pesta. Ja ma tegin ka seda!!!! 😂 Mu peller lõhnas väga mõnusa vanilje järgi. Näiteks sulfaate kasutati algselt üldsegi suurte masinate puhastamiseks MITTE JUUSTE! Ja ikka veel tehakse nii palju uusi tooteid nende samade SLS ja SLES‘ga (pakendil sodium lauryl sulfate ja sodium laureth sulfate). Vahest ootan mingit toodet nii väga, et jesss, saab jälle midagi proovida ja oma e-poe valikut täiendada ja siis selgub, et koostises on sulfaadid ja mul on koheselt kindel cancel. See on esimene asi mida ma endale šampooni ostes vaatan – koostises ei või olla sulfaadid. Need ei meeldi mulle üldse.
Ma olen väga tundlik ja sulfaadid ajavad mu naha sügelema. Nii ebameeldiv tunne on koguaeg oma pead kratsida! Milleks lõhkuda oma nahka? Minu majapidamises ei ole ühtegi toodet, kus oleksid tugevad sulfaadid sees, sest ma olen kogenud sügelust ja mulle piisab oma klientide ketendava peanaha nägemisest. Vaata üle oma dušigeelid, vedelseebid, näopuhastusvahendid ja kõik muu, mis läheb sinu nahale, et seal ei oleks sodium lauryl sulfate ja sodium laureth sulfate sees. SLS ja SLES’st kirjutan lähemalt SIIN.
Kogemus näitab, et peamised probleemid peanaha ja juustega tekivad valede toodete kasutamisest. Reaalselt inimene oskab nii üle mõelda, et kui peanahk ketendab või juuksed kuivusest katkevad, siis ta läheb ja ostab heedändshouldersi kõõmavaba šampooni ja hakkab kummikarusid juuste kasvuks sööma. WHAT THE F? 🤣 Tere tulemast surnud ringi! KUIDAS SAAB SELLISE KOOSTISEGA ŠAMPOON OLLA PEANAHKA RAHUSTAV? Kuidas suhkur saab TERVISLIK olla? Selles nimistus siin all on esindatud mõlemad kõige kangemad sulfaadid, mis tekitavadki peanaha ärritust, punetust, ketendust ja lõpuks kiilasust!! Ma ei tee nalja! Lisaks sellele pesevad sulfaadid juuksevärvi nagu võluväel maha. Mul hakkaks juba rahast väga kahju, eriti siis, kui oled suure summa ilusa töö eest välja käinud, aga koduste vahenditega teed sellele 1-0. Ega ilmaasjata öelda, et kui tahad värvist lahti saada, pese kõige odavama toidupoe šampooniga.
Mul on sulle näide. Kõik mu meeskliendid kasutasid mitmeid aastaid seda sama šampooni. Kõikidel oli täiesti nähtav kõõm! No mida kuradit? Kui “kõõmavaba” šampoon ei aita, ju siis ma peangi olema sellise lumehelbekesi täis juustega. EI PEA! Tead, mida ma nendega tegin? Andsin kaasa teise šampooni, nt Alfaparf Milano rahustava mitsellaaršampooni. Nii lahe oli jälgida neid muutuseid, sest mehed käivad 3-4 nädala tagant lõikamas ja reaalselt iga korraga läks paremaks kuni lõpuks oli täiesti klaar peanahk! Lihtsalt oli vaja šampoon välja vahetada!!!!! 😧 Hoolitse oma mehe eest ja suuna ta paremate valikuteni. Kui ta ei taha sind hästi uskuda, siis küsi, kas ta tahab kohe kiilakaks jääda? 🤣 Küll ta siis kuulab sind.
Šampoon vali oma peanaha järgi!
Kui sul on tundlik peanahk, siis sulle võiks meeldida Davinesi Calming šampoon, mis on rahustava ja põletikuvastase toimega. Kui su juuksed kipuvad kiirelt rasuseks minema, vali Rebalancing šampoon, mida võiks isegi natukeseks ajaks peanahale jätta, et võidelda seebumi ületootmisega. Loe SIIT postitusest, mis võib tekitada liigset rasu. Sellisel juhul ära kasuta kindlasti niisutavaid šampoone ja mitte mingil juhul ei või koostis SLS ja SLES sees olla, sest need kiirendavad veelgi rasu tootmist ja samas kuivatavad juukseid! See nüüd ei tähenda ka seda, et sa hakkad ainult sügavpuhastava šampooniga hoopis pesema. Seda kuritarvitatakse liialt! Ära kasuta seda iga pesukord, piisab 1-2x kuus. Sügavpuhastavat šampooni peaksid tihedamini kasutama need, kes armastavad palju kuivšampoone, lakke, geele, volüümipulbreid ja -spreisid, aga ka siis kasuta seda mõned korrad kuus ja tee vahepeal koorimist. Nt oma klientidel ma ei soovita üldse sügavpuhastavate šampoonidega kiirustada, kui nad minu vastuvõtult lahkuvad. Need on ikkagi värvi kulutava toimega ja me tahame tulemust võimalikult kaua hoida. Miinimum 2 nädala pärast on täiesti okei sügavpuhastamisega alustada. Sügavpuhastamiseks soovitan SOLU.
Iga päev juukseid pestes, kiirendad liigse rasu tekkimist ja kuivatad juukseid.
Mida harvem pesed, seda parem, sest isegi kõige puhtam šampoon mõjutab juuste loomulikku kaitsekihti. Eestlane peseb keskmiselt 2-3x nädalas juukseid, mõni kord nädalas! 7x nädalas on way too much. Kuivad juuksed tahavad niisutust ja toitu, milleks on ennekõike vaja häid maske ja hoolduseid. Siiski šampooni poolelt ei tasu uskuda pudelil olevat kirja, sest igaüks võib sinna mida iganes kirjutada, et see hästi müüks. Nt toidupood ei ole koht, kust endale šampoon osta ja sellel on põhjus – enamus toodetes ei ole mitte midagi juustele kasulikku sees. Odav hind tuleb sellest, et toode koosneb üksjagu sulfaatidest, mis tekitavad mõnusa vahu, aga rikuvad juukseid. Sina muudkui ostad endale niisutava “argaania” või “keratiini” šampooni, aga juuksed ei kasva ja muutuvad järjest kahusemaks. Huvitav miks? Lisaks sellele kulub toidupoe šampooni poole rohkem kui kvaliteetset šampooni, sest need lihtsalt ei tööta nii nagu peaks. Ma kliendid kiidavad koguaeg mu antud soovitusi, et šampooni kulub nüüd kordades vähem ja tegelikult tuleb hind võimalik, et isegi sama või odavamgi! Niisutamiseks on head šampoonid Alfaparf Milano reparative ja Davines NOUNOU.
NOUNOU sobib ka blondidele juustele suurepäraselt, sest me teame kõik, et blondid juuksed nõuavad rohkem. Ma ei kiida seda üldse heaks, et blondid peavad vajalikuks iga pesukord lilla šampooniga juukseid pesta. Tavaline lilla šampoon sisaldab lillat värvipigmenti. VÄRVIPIGMENTI. Ja kui seal on veel SLS või SLES ka sees, no tõesti, hold your horses! Põhimõtteliselt sa kuivatad ja värvid neid iga kord kui pead lähed pesema! Mis nendest niimoodi alles jääb? Kui sa kasutad lillat šampooni, siis kasuta sulfaadivaba, nt Anti-Yellow šampooni. Võta lisaks niisutav šampoon, et vahepeal lillaga ja siis jälle niisutavaga pesta. Reaalne WOW sari on Heart of Glass, millega võib iga pesukord pesta, sest seal ei ole lillat pigmenti sees, vaid sisaldab täiesti looduslikku sinist pigmenti. See on tõeliselt haruldane sari ja minu blondide vaieldamatu lemmik.
Õhukeste juuste puhul pole mõtet toitvaid šampoone kasutada va siis, kui sa oled nt värskelt juurtest otsteni blondeeritud. Muul juhul kasuta igapäevaseks kasutamiseks mõeldud šampoone nagu nt OI šampoon või DEDE. Need ei muuda su juukseid raskeks ega teki koheselt vajadust jälle pead pesta. Väga hästi sobivad ka volüümiandvad šampoonid, mis annavad kohevust ja tekitavad täidlasema efekti. Vali VOLU või Alfaparf volumizing šampoon.
Šampooniga pesed alati 2x!
Esimese korraga pesed välise maha (tolm, higi, tootejäägid) ja teise korraga jõuad alles peanahani. Võib-olla oled isegi täheldanud, et esimesel korral šampoon ei vahuta üldse nii hästi kui teisel korral. Kõige pealt on vaja nii palju jama maha pesta, et šampoon vahutama hakkaks. Kui sa oled endale just uue šampooni ostnud, siis sellega harjumine võib aega võtta. Eriti siis kui sa oled varasemalt kasutanud täielikku jama! Juuksed võivad alguses pusasse minna, aga anna neile aega harjumiseks. Paljude puhtamate koostisosadega šampoonid jätavadki juuksed takku, sest nad ei koosne enam sellistest asjadest, mis muudaks juuksed raskeks ja libedaks. Ja usu või mitte, see on okei! Õige palsam lahendab koheselt tekkinud šampoonipusad.
Kellel aga esineb juuste väljalangemist, see teab, et ainuüksi šampoonist täielikku abi ei saa. Väljalangemine võib olla täiesti tavaline karvavahetusperiood, kuid võib olla ka tingitud hormonaalsetest muutustest, ravimitest, peanaha ummistususest jms. Loe rohkem SIIT. Peanaha ainevahetuse parandamiseks vali Energizing sari. Kõige tõhusam on see sari siis, kui sa kasutad šampooni koos seerumiga ja mudid pead massaažiharjaga. Mõlemad valikus olevad seerumid sisaldavad peanaha rakkude stimuleerimiseks kofeiini. Kui väljalangemine on tingitud ummistusest (nt kasutad liiga palju tooteid, töötad tolmustes tingimustes jne), siis võta appi peanahakoorija!
Värvitud juustele mõeldud tooted tekitavad mulle alati palju nalja. Reaalselt niiiiiii paljud šampoonid, mis reklaamivad ennast värvi hoidva ja värvile sära andva šampoonina, sisaldavad tegelt kõike muud kui värvikaitset. Lisaks sellele, et värvitud juukseid ei ole soovituslik sulfaatidega pesta, ei ole mõistlik neid ka sügavpuhastavate ja väga niisutavate šampoonidega pesta. Superniisutavat tooted asendavad värvi niisutajatega, mistõttu pesed värvi kiiremini välja. 100% kindel värvikaitsja (kõik toonid – blondid, pastelsed, erksad, tumedad) on MINU. Erksad pead armastavad kasutada MINU kõrvale ka Keep Me Vivid šampooni.
Šampooniga pesed ainult peanahka!
Mul on olnud selline lugu, kus klient kirjutab, et appikene ta plaatinablond on täiesti õudseks rohekaks läinud, sest juustesse on lisatud ka sinine. Tegelikult professionaalsed värvid nii omavahel ei segune. Mõtlesime tükk aega, et mis värk on, kuna varem pole sellist asja ette tulnud??!! Minu prod värvid ei anna niiviisi värvi, aga saime vastuse! Klient pesi šampooniga juukseid! Do not do that, ever! Šampoon käib peanahale. Sellest šampoonivahust, mis mööda juukseid veega alla valgub, piisab täielikult juuste puhastamiseks. Šampooniga juukseid pestes kuivatad ja lõhud neid ilmaasjata. Sellele lisaks kulutad värvi või rikud oma värvi täielikult ära! Klient, kelle juuksed läksid rohekaks, sai õnneks oma blondi kiirelt tagasi, kuna pesi edaspidi ainult peanahka.
Ma kasutasin umbes 10 aastat looduslikke šampoone, või siis neid, kus on kirjas, et koostis on mingi suurem % looduslikku päritolu. Käisin isegi koolitusel ja keetsin endale ise kõige ökoma šampooni valmis, mille sarnast poest ei saakski! 😁 Mulle meeldivad need endiselt ja arvan, et kui sa oled värvimata naturaalsete juustega ega kuumuta neid mitte kunagi, võid vabalt loodusega oma juukseid pesta! Kui sa aga värvid, keerad lokke, sirgendad ja eriti blondeerid, siis tea, et looduslikud šampoonid ei jõua su juukseid piisavalt palju toetada ja ajapikku läheb juuste tervis kehvemaks. Enamus on kahjuks üpris lahjad ja “looduslik šampoon” võib olla trendikas slogan. Kui sa aga kõike seda eelnevat ei tee, siis ma soovitan sul alati eelistada kodumaist, sest need on 100% usaldusväärsed tootjad! Minu lemmikud on Nurme või HOIA. Naturaalseid juukseid on super mõnus ka tahkete šampoonidega pesta.
Šampoon ja palsam ei pea olema samast sarjast.
Ükspäev poodides ringi jalutades juhtusin kliendi ja teenindaja vestlust pealt kuulama. Klient ei suutnud oma šampoonile palsamit leida ja oli päris segaduses: “Kas selle šampooniga sama palsamit ei olegi vä?”. Teenindaja selgitas talle, et see on peanaha hoolduseks mõeldud šampoon, et sama toimeainega palsamit ei ole tõesti. Klient ei suutnud ära imestada: “Aaa, aga kas sama palsam ei pea siis olema vä?”. Kindlasti mitte. Šampooni valid peanaha ja palsami juuste järgi. Nt kui sul on kuivad juuksed, aga rasune peanahk, siis sa ei saa niisutavat šampooni kasutada, kuid niisutav palsam jällegi on supernecessary.
Lokid ja lained kipuvad kiirelt kahuseks minema ja ilma abivahenditeta sa ei pruugigi teada, et sul on tegelikult oma loomulik lokk ja laine sees. Sa oled harjunud lihtsalt kahupea olema. Tegelikult kahu all peitub midagi muud ja vastavaid tooteid kasutades, võid üllatusest pikali kukkuda! Mõnikord ei olegi vaja spets kreeme või geele, et lokk esile tuua, kuid hea oleks, kui igal lokitaril on emb-kumb olemas, et loki vorm säiliks. MOMO on mõeldud spetsiaalselt loki väljatoomiseks ja LOVE SMOOTHING kahuvaba elu elamiseks. Loe SIIT. Minu lokkidega kliendid kasutavad mõlemat sarja vaheldumisi või mixivad omavahel kokku. Täpselt seda sama teen ka mina.
Ära pese koguaeg sama šampooniga!
Vahest mõni mu klient ütleb, et tal on selline tunne nagu šampoon ei tööta enam. Seal on väga palju erinevaid põhjuseid miks see nii võiks olla. Nt aastaajad vahetuvad ja sa hakkad mütse kandma, küte lükatakse sisse, vihma sajab koguaeg pähe, trenni teed rohkem, kehas toimuvad hormonaalsed muutused (tere tulemast naiseks olema), värvisid juuksed teistmoodi või ei värvinud neid üldse, tooted on kõik vajaliku juustele ära andnud. Viimast kahte varianti esineb kõige tihedamini. Nt kui sa blondeerid või värvid juurest alates, siis su väljakasv on automaatselt kuivem ja nõuab rohkem. 1,5-2 kuu pärast on juba väga arvestatav väljakasv, mis on täiesti rikkumata, naturaalne ja oma parimas vormis. Kui sa nüüd jätkad toitva šampooniga pea pesemist, siis võibki juhtuda, et pea muutub kiirelt rasuseks, sest juuksed ei ima endasse enam midagi sisse, nii nagu seda teeb nt värskelt blondeeritud väljakasv. Naturaalsed juuksed on täiesti terved ja šampoonis sisalduvad niisutajad on liiast.
Minul on umbes 5 erinevat šampooni-palsamit-maski kasutuses, et koguaeg juuksed värskena hoida – kodus ühed, trennikotis teised. Mõnel on okei mitu aastat jutti sama šampooniga pesta, aga ma soovitaks siiski aeg-ajalt vahetada. Leia endale vähemalt 1 lemmik lisaks, et sa saaksid ühe šampooni lõppedes teise võtta ja siis vajadusel tagasi esimese valiku juurde tulla. Või tee nii nagu mina, et pidupäeval slash vägaheatujupäeval kasuta sulle kõige erilisemaid juuksehooldustooteid. Minule on selleks mu esimene Davinesi armastus OI šampoon (ja palsam, mask, õli), mille aroom muudab mu olemise eriti luksuslikuks.
Kui sa oled see tüüp, kes endale liitrite kaupa šampooni koju ostab (750ml või 1l pudelid), siis tea, et tegelikult suured pudelid on mõeldud salongis kasutamiseks ja nii pikalt ühe šampooniga pestes ei pruugi tulemus enam sama olla, üldiselt ei olegi, sest juuksed nõuavad vaheldust. Salongis kulub selline pudel mitmekümne erineva pea peale ära. Väike pudel on keskmiselt 250ml ja kaks sellist teeb kokku 500ml. Vaheta vahepeal teise šampooniga välja.
Šampoonile järgneb alati palsam.
Šampoon avab juuksekarva, palsam sulgeb juuksekarva. Nii lihtne see ongi. Nad on paar. Kui sa palsamit ei pane šampoonitatud juustele, siis see karvake näeb välja nagu kuusepuu – avatud soomustega ja vastuvõtlik kõigele välisele. Sellest tekib juuste kahu, katkemine, sära puudumine jne. Minult on mitu korda küsitud ka seda, et miks mõned artiklid soovitavad vastupidi kasutada – enne palsam ja siis šampoon. Ma olen isegi sarnast varianti kasutanud väga katkiste juuste puhul, et oma võimatuid pusasid kergendada või kiirelt kuluvat värvi paremini säilitada. Sellisel juhul kannan märgadele juustele palsamit, pesen šampooniga peanahka, loputan ja panen uuesti juustele palsamit. Selline valem on täpsem, sest šampoon peseb palsami välja ja kui lõpetuseks palsamit ei pane juustele, siis pole sellest mingit kasu. Seda varianti võivad proovida need, kellel on ikka tõesti väga surnud juuksed, aga muuljuhul pole mõtet.
Väga äge sari, mida ma pole veel jõudnud lähemalt tutvustada, on Davines Renewing. Me oleme näinud jumala lahedaid tulemusi sellega! Nt mu juuksurist sõbranna täheldas, et seda sarja kasutama hakates vähenesid tal esimesed hallid karvad ja pea ei lähe enam üldse nii kiirelt mustaks kui varem (seda viimast räägivad teisedki). Ja ma olen täiesti ajuvaba muutust näinud oma kallil kliendil, kes kaotas kiirituse järgselt kõik oma juuksed mitu aastat tagasi. Uued juuksed on nagu beebijuuksed – hästi pehmed ja haprad, mõnel jäävadki nad selliseks hellaks, teistel taastuvad täielikult. Temal jäid juuksed väga hõredaks. Keskendusime siis lihtsalt pikkuse taastamisele, et poisipeast õlgadeni juuksed saada, sest tihedust ei tulnud enam. Ma olen olnud ta juuksur sellest ajast saadik, kui tal alles uued beebijuuksed kasvama hakkasid ehk siis u 3 aastat seda teekonda jälginud. Ma ei uskunud enam oma silmi mõni kuu hiljem, pärast seda, kui ta oli Renewinguga algust teinud! Reaaaaaalselt juuksed olid muutunud silmnähtavalt tihedamaks. Megalahe ja täiesti vau tulemus! Ilmselgelt mu šampooni kollektsioon täienes juba samal päeval Renewingu võrra. 🤭 Selle sama sarja šampooni ja palsami kingime kaasa ka neile, kes tulevad heategevuseks juukseid annetama❣️
6 vastust
Nääh, pidin ma seda artiklit lugema 😀 (Tegelikult on väga kasulik artikkel!!) Iseenesest põhitõdesid tean ammuilma, aga et ka mu aastaid kasutuses olevad Inebrya Ice Cream šamp-mask-palsam neid neetuid sulfaate sisaldavad.. dammit! Muide, just ootab uus liitrine šamp automaadis järele tulemist. 😀 Tegelt on just kui nats raske šampooni valida ka.. Mul on väga pikad ja paksud blondeeritud juuksed ning otstest ja paksu tuka alt erksa elumeniga võõbatud (külastan juuksurit 6 ndl tagant).. Lihtsalt võtan Ice Cream sarjast kord ühe, kord teise ja liitriste lähkritega saan päris kaua toimetada. 250ml isendid saavad nii ruttu otsa ja 20+€ per tükk ei raatsi kuidagi maksta vs liitri eest 11€. Ühe korra olen ostnud ka Olaplexi šamp+palsami, need hetkel poolikud ja kui raatsin, siis kasutan. 😀 (Loe: eriti ei raatsi).
Kommentaari omakasupüüdlik osa: kui sul peaks pähe hüppama nt mingi šampoon, mida võiksin siiski proovida, olenemata hinnast, siis kuulan meeledi!
Rõõm kuulda, et saan abiks olla ja šokeerida! 😂 Aga tegelikult nagu ma postituses mainisin, siis odav hind tuleb sellest, et šampoonis ei ole mitte midagi juustele kasulikku sees. Tegelikult seda odavamat pudelit ostes hoopis raiskad raha, selle asemel, et panustada kvaliteetsemasse tootesse, mis hoiab su juukseid ja töötab miljon korda tõhusamalt. Pikkadele ja blondidele sobib hästi niisutav Davines NOUNOU. Kui on kahused, siis Davines LOVE SMOOTHING ja jahedama tooni säilitamiseks võta Alfaparf No-Yellow šampoon. Kõik tooted on e-poes olemas ja saan kaasa panna veel mõned testrid, et sul oleks mugavam uue šampoonimaailmaga tutvuda! ☀️
Super postitus, sain ikka palju targemaks.
Kuid siiski küsiks abi uute shampoonide ja palsamite soetamisel🙂
Mul on blondeeritud juuksed, loomulikult olen kartulikoor. Enamasti värvin põhja ja teen sale heledamaid peale. Juur on mul pigem rasune ning värvitud osa kuiv (eriti juukseotsad).
Juuksekarv endal suht õhuke seega nii kui 2 päeva pea pesemata, siis oleks justkui 3 korda vähem juukseid pluss otsad lähevad takku pidevalt.
Äkki oleks jagada mingeid soovitusi minule, mida kasutada võiksin? Postituses on häid palju, aga millist täpselt valida võiks?
Aitäh🙂
Hei Karin! 😊 Soovitan sulle alustuseks Heart of Glass sarja, mis on mõeldud igasuguseid blonde juukseid hooldama, aitab ilusamat tooni säilitada ja hooldab sügavuti ilma neid raskeks tegemata. ✨
Ma alati nii ootan blogipostitusi, sest need on alati väga informatiivsed. 🙂
Siit samast sain infot Davinesi blondide sarja kohta, mille ma ka tellisin ja kasutan.
Kuna pead pesen šampooniga 2x, siis seda kulub üsna palju ja vaatasin, et mu pudel hakkab tühjaks varsti saama ning oleks uut šampooni vaja.
Kui ma olengi see, kelle väljakasv ei ole nii kuiv, kui on blondeeritud osa, siis milline šampoon oleks mõistlikum soetada, kas MOMO või love smoothing oma?
Juukseid on aastaid salgutatud/blondeeritud, lisaks oma kuiv ja kahune lokk.
Aitäh sulle❣️ Kui väljakasv ei ole väga kuiv, siis on parem MOMO, aga Heart of Glass võiks ka olemas olla, kui sa soovid blondi tooni ilusamana hoida. 😉