☀️ UUS: Alfaparf Milano SUNSHINE päikesejärgne juuksehooldus suveks ☀️

Sügelev peanahk

Kui su peanahk sügeleb, siis see on märk, et midagi on korrast ära ja sellega tuleb tegeleda. Peanaha mured esinevad aeg-ajalt meil kõigil. Juuksed langevad välja, esineb sügelust, kipitust, kõõma, ketendust, ärritust, põletikku või midagi muud. Olen üles märkinud mõned põhjused, miks peanahk sügeleb ja kuidas sellest lahti saada.

1️⃣ Lohakas loputus. Sa ei loputa šampooni või palsamit korralikult juustest välja ja see tekitab ilmtingimata ärritust, sest nahk ei saa vabalt hingata. Mul on olnud kliente, kes on kodus ise eelnevalt pea ära pesnud, kui tulevad juukseid lõikama. Põhjuseid on selleks mitu, millest populaarseim on see, et ei taheta mustade juustega salongi tulla, kuna endal on ebamugav. Aga usu mind, ma olen harjunud juba võipakkidega, sest kes tuleb blondeerima, parem ärgu kodus pesku! Muidu hakkab peanahk liiga hullusti kipitama. Mul käis üks pikajuukseline meesterahvas, kes vist pesi hoopis palsamiga (ta ei ole esimene mees, kes mul palsamiga juukseid on pesnud). Igakord kui ta tuli lõikama, olid ta juuksed poolniisked, sest ta tuli otse duši alt. Aga lõpuks mul viskas nii üle, et me hakkasime temaga iga kord UUESTI juuksepesuga pihta, sest ta ei loputanud korralikult oma vahendit välja. Ta juuksed olid ALATI pulkas!!!!! Kuidas üldse nii saab juukseid pesta???!! Mitte mingil juhul ei saa ma selliseid juukseid lõigata, sest need on täiesti mustad – rasu asemel lihtsalt tootega üle ujutatud.

2️⃣ Liiga palju tooteid. Lakid, vahud, kuivšampoonid ja ka õlid tekitavad juustele ja peanahale kihi, mis vajab aeg-ajalt suurpuhastust. Selleks kasuta peanahakoorijat ja sügavpuhastavat šampooni. Loe Davines SOLU meresoolaga peanahakoorijast SIIT.

3️⃣ Vale šampoon. Mõtle kui palju on päid ja erinevaid šampoone? Selgelt kõik tooted ei sobi ühele inimesele ja sügeluse korral ära kindlasti enam seda šampooni edasi kasuta. Olukord võib palju hullemaks minna. On olemas päris spets scalp šampoone pro- ja prebiootikumidega peanaha mikrofloora tasakaalustamiseks! Proovi nt Davines calming šampooni lavendliga või  Alfaparf Semi Di Lino calming micellar low šampooni. See konkreetne šampoon on minu kliente väga palju abistanud. Millegi pärast eriti mehed on need, kellel peanahk kipub ketendama ja kõõmaks minema. Peamine põhjus on selles, et nad ei tea mida nad kasutavad ja on pikalt mingit jura endale pähe toppinud. Maailmakuulsaim meestele reklaamitud šampoon on näiteks kõige hullema koostisega šampoon ever, mis ma turul olen näinud. Ma ei tee nalja! Ütleb, et on kõõmavastane, aga tegelt on nii hull kemm, et selle šampooniga lõpetades, hakkabgi alles räme kõõmatrall pihta. Võõrutusnähud on selle nimi. Siis tulebki appi see samune Alfaparfi calming micellar šampoon. Ma olen näinud paljudel klientidel oma silmaga, kuidas iga kord peanaha seisund on muutunud paremaks ja lõpuks saanud täiesti puhtaks.

Foto: @mustseep

4️⃣ Kange pesupulber. Olete ikka teadlikud, et need tugevalt lõhnavad pesupulbrid on räme kemm ja naha vastu ei tohiks üldse lastagi? Sama käib ka padjapüüri kohta. Vali öko ja karmide lisaainete vabad pulbrid. Mina kasutan nt Eesti perefirma Mulieres pesugeeli. Vaata SIIT. Tunnen kohe ära, kui mingi muu tootega olen oma riideid pesnud (reisil, külas vms), sest ma hakkan ennast liiga tihti sügama. Sügelema kipuvad nii peanahk, otsaesine, rind kui ka käevarred.

5️⃣ Stress. Sisemine mina peegeldab välimist mina. Aeg vaadata üle stressitekitajad ja muutuseid teha! 🤍 Oma klientuurist näen, et kõige probleemsema peanahaga kipuvad olema üliõpilased. Kõike on liiga palju, aga keha ja vaim tahavad ka toetust. Minu stressi toetavad kõige rohkem CBD õlid, teed ja trenn! CBD’st loe lähemalt SIIT.

6️⃣ Allergiline reaktsioon juuksevärvidele. Ka minul on neid kliente, kellele sobivad ainult mõned üksikud toonijad ja oleme pidanud katsetama erinevaid toonijaid. Sügelus võib alata juba kaelast või tekkida mitu h hiljem. Tead kui hull on hiljem kuulda, et kuule jah, see toonija ei sobinud ikkagi, et läksime igaksjuhuks megea emosse. HALLOO??!!!! Mismõttes nagu? Ja sa tahad uuesti tulla värvima??? Ära jäta seda kahe silma vahele, sest tagajärjed võivad olla pöördumatud! Allergiaid aitab tuvastada SYNLAB. No way, et ma veelkord hakkan sellise asjaga gämbeldama, kui ei tee testi, siis ei saa värvida!

7️⃣ Psoriaas, atoopiline dermatiit, seenhaigus, täid jne. Sellise olukorra puhul pöörduda arsti või homöopaadi juurde. Ära kannata ebamugavust. Niisugused asjad levivad ja võivad päris hulluks minna. Kannatada ei saa mitte ainult sinu keha, vaid ka sinu vaim.

8️⃣ Villased peakatted ja sünteetilised parukad tundlikule peale ei pruugi üldse sobida. Nende mõlema korral olen isegi tundnud sügelust, nt talvel villast mütsi ma ei saa kindlasti pähe panna või siis mütsil peab sees olema pehme vooder. Sünteetilised parukad on ägedad ja sobivad hästi pildistamiseks, aga igapäevaseks kasutuseks mitte, sest need ei lase peanahal hingata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist