🌿 UUS: Alfaparf Milano SUBLIME detoxifying šampoon tootejääkide, rasu, mustuse ja kareda vee mineraalide eemaldamiseks. 🌿

Anette lugu: kui juuste värvimisest saab õudusunenägu

Kas sa oled avastanud ennast vanu pilte vaatamas ja neid ammuseid juukseid taga igatsemas? Minul küll on selline periood olnud, kus ma soovisin üle kõige oma siniseid pikki ja pakse juukseid tagasi pärast seda, kui olin korduvalt värvimistega pange astunud. Salongis mitte kodus. Jah, juuksurisalongis! Mitu korda järjest! Minu volüümikatest juustest jäi alles vaid õhuke läbipaistev heinatutt ja olgem ausad – see on tragöödia ja mõjub megamasendavalt. 😩 Mu peas tiirlesid sellised mõtted nagu “kas mu juuksed jäävadki selliseks?”, “kas ma ei saa enam kunagi oma pikki juukseid tagasi?”, “kas mu paksud juuksed on elu lõpuni rikutud?”, “kuidas ma sellisena kodust välja saan minna?”, “ma ei taha üldse kodust välja minnagi!!!!”, “kes ma üldse olen ilma oma pikkade juusteta?”, “ma tunnen ennast nii ebamugavalt ja inetult” jne. Katkised juuksed mõjuvad täiega meie enesehinnangule, aga õnneks.. õnneks, see kõik on ajutine ja nii oli ka mul. Loomulikult see murduvate juuste periood tundus olevat never ending sad story tol hetkel, aga õiged tooted ja aeg parandavad kõik haavad! 😊

Väga suur osa minu uutest klientidest tulevad minu juurde täpselt sama jutuga: “Vanasti mu juuksed olid nii ilusad ja pikad, aga enam neist pole midagi järele jäänud!!! Mitte miski ei aita!!!!”. See on täiesti arusaadav mure, millele järgnevad minu järgmised küsimused millega mu klient oma juukseid hooldab ja millised on ta teadmised üldse seoses juuste ja nende värvimisega. Siinkohal panen kõikide juuksurite südamele veelgi rohkem oma kliendi eest hoolitseda! Paku talle sobivaid tooteid ja hoolduseid ning kutsu regulaarsetele salongivisiitidele. Ära lase tal täielikus teadmatuses enda juurest lahkuda, sest ainult sina saad teda oma teadmiste ja kogemusega aidata. 🙏🏼

Täna räägin sulle Anette loo. Missest, et ma tean tema historyt algusest peale, siis endiselt iga kord kui seda uuesti üle loen, tahab mu pea lihtsalt plahvatada. 🤯 Kuidas need asjad üldse nii kaugele said minna? Miks mitte keegi teda ei peatanud? Seda enam, et ta käis mitmes erinevas salongis mitut erinevat värvitööd tegemas. Ma väga vabandan ette oma järgnevate sõnade eest, aga KLIENT EI OLE ALATI KUNINGAS! 😨 Ära saa minust valesti aru, ma armastan väga oma kliente, aga juuksurina pean teadma, kus on piir. Kui mu kliendil on enda arust suurepärane idee (ma kordan: ENDA ARUST 🤣), aga reaalsuses tähendab see tema juuste imelisi matuseid, siis selle bad vibesi peatamiseks saan talle pakkuda mitut varianti. Me kas teeme talle võimaliku teistsuguse värvitöö, ootame ja hooldame juukseid seni, kuniks ta juuksed on selleks muutuseks valmis või lõpetame oma suhte ja ta läheb mujale (seda varianti pigem ei eksisteeri, aga see peab olema siiski üks variantidest!). Oskus öelda “ei” päästab päeva, juuksed ja kliendi-juuksuri vahelise suhte. 🤍

⬇️ Anette tegi lühikese aja jooksul väga suuri muudatusi oma juuksevärvi osas ja käis lausa mitmes erinevas salongis. Kahjuks mitte keegi ei peatanud ega harinud teda seoses tagajärgedega. Tulemuseks olid nii katkenud ja haprad juuksed, et lausa hirm oli neid katsuda. 

Anette: “Carolyni juuksuritooli istusin esimest korda 2021. aasta veebruaris, aga selleks, et temani jõuda, pidin läbi käima tulest ja veest, valama palju pisaraid ning tuulde loopima kohutavalt palju raha enda juuste pärast.

Enda juukseid lasin esimest korda blondeerida kui ma olin 14-aastane. Siis ma muidugi ei teadnud mida toob endaga kaasa juuste blondeerimine ega ka sedagi, et peale sellist protsessi tuleb 100% blondeeritud juuste edasiseks hoolituseks ka vastavaid tooteid kasutada. Kahjuks puudusid mul ka juuksuri poolt antavad juhised ja nõuanded, kuidas üldse blondide juuste eest hoolt tuleks kanda.

Kasutasin rahumeeli kõiki erinevaid šampoone ja palsameid, mis poest kätte sattusid ning mida odavam, seda parem. Juukseõlid olid minu jaoks alles tulevik. Võid ise arvata, et nii puuduliku hoolitsuse tõttu ei lähe kaua, kuni juukseotsad on muutunud väga kuivaks ja kahuseks. Ma arvan, et nii mõnelgi lööks nüüd alarm peakohal tööle ning hakkaks uurima, kuidas ja kelle juures oma juuksed korda saaks ning päästa seda, mida päästa annab. Mina aga arvasin, et minu probleemi lahenduseks saab sirgendaja oma täies hiilguses, millega ma lihtsalt peitsin oma probleemi ning muutsin olukorra veel hullemaks. ”

⏸️ Mitut viga sa juba ise siin märkasid? Ja me oleme alles tema loo alguses!! 🫠 Peatasin ta jutu sellepärast, et täpselt seda sama jama teevad niiiiiiiiiiiiii paljud ikka veel ja tema lugu on selleks, et aidata teisi mitte samu erroreid tegema! 😁 Ostame suvalisi šampoone ja palsameid, juukseõli ei meenu panna või pole seda olemaski jne. Ta ütles nii hästi, et šampooni ostis selle järgi “mida odavam, seda parem”. Ja kui juuksed on kahused, siis läheb essana käiku vana hea sirgendaja….. SEND HELP NOW! 🥲 Sirgendaja silub koleda üldmulje ära ja teeb korraks selle olukorra kenamaks, aga fakt.. FAKT ON SEE, ET BLONDEERITUD JUUKSED JA SIRGENDAJA EI TEE OMAVAHEL KOOSTÖÖD. See on okei, kui sa aeg-ajalt tahad endale teistsugust soengut teha, aga et sirgendajat igapäevaselt blondeeritud juustel kasutada.. oo ei. Mitte ükski blondiin ei jää siinkohal võitjaks. Ja kuumakaitse? Kuumakaitse on oluline osa juuste kuumutamise juures ja ilma selleta ei tohi teha ainsatki kuumtöötlust. Mõtle ise kui kuumad plaadid sirgendajal tegelikult on – 180 kraadi ja enamgi! 🔥 Kuumakaitsed leiad SIIT.

“Peale mõnda kuud blondina olemist otsustasin, et nüüd võiks ju enda naturaalse värvi välja kasvatada, kuid kärsitu nagu ma olen, pidasin selle protsessiga vastu kõigest paar kuud. Paar korda sai katsetatud henna juuksevärve, aga mitte enam blondi, vaid pruuni. Kui mu juuksed iga korraga aina punakamaks muutusid, mõtlesin, et tahaks nüüd sellest punasest toonist lahti saada ja olla taas oma naturaalse juuksevärviga ehk külm kartul. Aga miks minna juuksuri juurde, kui saab ju sammud poe poole seada ja sealt endale paki peal tunduva ideaalse kartulitooni juuksevärvi osta??!! Oeh… unistuste kartulitoonist sai kuldkollane! Leppisin selle tulemusega ja harjusin isegi imekombel ära.”  

⏸️ Miks ta ei saanud pakil olevat pruuni? Sest ta juustes, mis olid eelnevalt blondeeritud, puudus igasugune värvipigment! Ning kõigele lisaks oli ta proovinud ka hennat. Võib-olla oled isegi proovinud blondeeritud juustele pruuni panna ja tulemuseks on näiteks roheline? 😂 Jah, kui juustes pole enam mingit värvi, siis soovitud pruuniks on neid vaja ikkagi eel-pigmenteerida, mida teeb juuksur oma profitoodetega.

“Taaskord kärsitu nagu ma olen, otsutasin jällegi mõne kuu pärast, et ei, ma lähen nüüd lõpuks juuksurisse ja lasen enda juuksed tumepruuniks värvida. Nii ma leidsingi ennast juuksuritoolist ning tulemuseks oli väga kaunis toon, mis koheselt mu südame võitis. Muidugi mu õlgadest allapoole juuksed tuli päris lühikeseks lõigata, kuna mu juustest polnud enam väga midagi alles. Ja nii algaski mu teekond pruunist mustani. Tänu tumedale juuksevärvile olin vähemalt enda juuksed üpriski heasse seisukorda saanud.”

⏸️ Uuuhhhh, tead kui halb mõte on blondeeritud juukseid püsivärviga üle värvida? Kui sa blondeerid oma juukseid, siis sinu juukseid hakkab hooldama poolpüsivärv. Kui sa lased oma blondeeritud juuksed püsivärviga üle värvida või teed seda kodus ise, siis pigem ära looda, et oled üks nendest eranditest, kelle juustega midagi ei juhtu. Tõenäoliselt juhtub see, et juuksed annavad järgi ja murduvad kiirelt, muutuvad kahuseks, tekivad pusad ning peagi avastad, et juuste päästmiseks hakkab meeletult palju raha, aega, närve ja pisaraid kuluma!!!! Ja suht kindlalt see ei juhtugi üleöö. Mõne aja pärast märkad vanu pilte vaadates, et siin on midagi väga kahtlast vahepeal juhtunud. 🙃

“Ma olin musta peaga umbes 1 aasta, kui arvasin, et nüüd oleks tore jälle blondiks tagasi minna. Kõik eelnev kogemus oli unustatud ja nüüd oli vaja juuksurit hakata otsima. Juuksur leitud, õhin suur, kuid veel suuremad olid ootused. Te võite isegi arvata, kas mul õnnestus ühe korraga mustast blondiks saada. Vastus on lihtne. Ei. Juuksuri uksest astusin välja nuttes, sest olin saanud enda suurima õudusunenäo juuksevärvi, kõrvetavalt valusa peanaha ja punase kipitava silma. Kõrvetava peanaha sain selle tõttu, et pidin istuma kuumutava apraadi all, mis väga valusalt mu peanahka kõrvetas. Kipitava silma sain sellest, et mu juuksur sattus nii hoogu ja läratas mulle pintsli küljest korraliku piisa väga tugevat blondeerijat silma. Ütlen ausalt, et see oli minu üks traumeerivamaid juuksurikogemusi üldse. Koju jõudes helistasin kunagisele juuksurile, kes mind üldse esimest korda blondeerima hakkas, ja panin kiirelt tema juurde aja kirja.

Nüüd ma tahaks küll peast kinni võtta, sest see mida ma tegema hakkasin, ei olnud enam normaalne. Ma ei valeta kui ütlen, et käisin peale katastroofilise värvi pähe saamist ennast iga nädal blondeerimas ja oli ka kordi, kus blondeerimiste vahele jäid kõigest mõned päevad, kui ma juba uuesti läksin. Kui minu juuste seisukord taas katastroofililiseks oli muutunud, hakkasin netis ringi otsima mõnda juuksurit, kes teostaks juuksehooldust hapratele juustele. Ma ütlen ausalt, et usaldus juuksurite vastu oli täielikult kadunud, sest mitte ükski nendest juuksuritest, kelle juures ma käisin, ei öelnud mulle mitte kordagi, et see mida ma teen, ei ole okei ega selgitanud kuidas oma juuste eest peaksin hoolt kandma. Oma juuksuri teekonnal olin magama pannud üle 1000€, mille peale nüüd mõeldes ahastus peale tuleb.”

⏸️ See on kõige valusam osa minu jaoks. Musta värvi kogu pea ulatuses blondeerida. Ouch! Asi, mida ei tohi kindlasti teha, kui mõttes mõlgub üleni blond tulemus. Selleks, et must värv juustest kätte saada, tuleb teha värvieemaldus. Värvieemaldus on kahjuks selline asi, millest inimesed saavad väga valesti aru. Ka juuksurid. Värvieemaldus ei ole blondeerimine. Sellel pole mingit seost blondeerimisega. Kui värvieemaldust teha blondeerijaga, siis võid juba häirekellasid tilistama hakata! Värvieemaldus ei ole ka mingisugune juuste pesu blondeerija ja šampooni või mille iganes asjaga, mida sa võib-olla oled enda jaoks “selgeks” mõelnud. Nope! Värvieemaldus on ilma blondeerimiseta töö, milleks on spets vahendid. Mina kasutan nt 100% vegan värvieemaldajat, mis teeb oma tööd imeliselt. Kõik kliendid on imestanud pärast suurt värvieemaldust, et “vau, mu juuksed on nüüd palju pehmemed ja tervemad kui enne, kuidas see võimalik on?!” Aga näe, on võimalik! Kui värvieemaldus on tehtud, alles siis saab liikuda erinevate helestustehnikate juurde, olenevalt sellest, millist tulemust on vaja. Ja nii garanteerid endale, et juuksed jäävad pähe. Ja veel heasse seisukorda! Loomulikult ei anna värvieemaldus sulle kohest blondi tulemust. See ei ole võimalik! Sellised tööd nõuavad aega ja kannatust. Arvesta sellega, et blondini jõudmine võtab mitu sessiooni aega. Anna neile aega taastumiseks. Jumala eest ära tee neid blondeerimisi üksteise otsa, eriti kui lahkud salongist kärssava peaga!!!! 🤯 Juba see näitab, et midagi on mäda ja blondeerimiseks on kasutatud liiga kanget toodet. Mida õrnemalt oma juukseid käsitled, seda kindlam saad olla, et kõik läheb ka sinu jaoks hästi.

“Olin kindel, et ükski juuksur mind oma toolis rohkem ei näe, kuni avastasin instagramis, et ühel Eesti tuntud sisuloojal oli koostöö Carolyniga. Vaadates Carolyni varasemaid töid, avaldasid need mulle väga muljet, mille peale otsustasin Carolyniga ühendust võtta. Kuna hirmupisik oli endiselt sees, otsustasin, et lasen prooviks endale Olaplexi hoolduse teha. Kui ma Carolyni tooli esimest korda istusin ja oma mure ära rääkisin, sain aru, millise juuksehaldja juurde ma lõpuks jõudnud olen. Ma tulin juba peale esimest korda ära teadmisega, et nüüd saab minu juuste seisukord ainult ülespoole minna. Tundsin päriselt esimest korda elus, et kellelegi lähevad minu juuksed korda ja et mind ei taheta taaskord rahast lagedaks teha, vaid päriselt südamest aidata.

Kõige esimesed tooted, mida Carolyn mulle soovitas olid Alfaparf Milano reconstruction reparative šampoon ja palsam. Wow, lihtsalt wow, mida need mu juustega tegid. Ma olin igakord nii elevil, et enda juukseid pesta, kuna minus tekitas meeletut rõõmu näha, kuidas mu juuksed igakorraga tervemaks ja tugevamaks muutusid. Kusjuures mul ei olnud aimugi, et mul päriselt nii paksud juuksed on. 🤭”

⏸️ Joonistasin punase joonega pildile, et näidata kuhu maani ta juuksed olid murdunud. Suvalised jupid pealael, kõrvadeni täiesti murdunud pealmised (ja ka alumised kuklajuuksed) ning totaalselt ära kuivanud ja surnud juukseotsad. Nii kahjustatud! Millegipärast näen viimasel ajal seda sama “soengut” tänavapildis ka järjest rohkem. Juuste värv on LUMIVALGEKS tõmmatud, aga välja näeb nagu halloweeni kostüümi juurde käiv kummituslik parukas – täielikult murdunud ja sorakil juuksed. Nagu miks peab nii üle blondeerima????? Päris kindel, et selliste soengute kandjatel on koduses kasutuses ka lillad šampoonid, palsamid, maskid, juuksesirgendajad ja vb toonimisest ei ole ikka veel mingit infot. 🥲 Ma tahaks nii väga sellise soengu korda teha, aga ma pole veel valmis tänaval kõndides creeper mode’i minema, et juttu teha ja enda juurde kutsuda!!!!! 😂😂 Pigem annaks see vale signaali ja tekitaks teises kehva tunde, kuigi tegelt tahaks täiega korda teha selle nuustiku. Lõpuks oleksin hoopis märgatud Tallinnas grupis, et mingi hull ahistab. 😂🤣🤣 Aga nali naljakas, sellised mega sad juuksed inspireerivad veelgi rohkem juuste heaolust ja nende taastamisest rääkima. 🤍

“Kui esimesed tooted olid otsa saanud, otsustasime, et vahelduseks proovin Alfapart Milano nutritive low šampooni ja palsamit ning otstes hakkasin kasutama Olaplex N 7 Bonding õli.

Number 1 motivaatoriks sellel teekonnal oli kindlasti Carolyni kiitvad sõnad igakord, kui ma uuesti tema tooli istusin. Meie mõlema silmist oli näha rõõmu ja tänulikkust, et mina Carolyni juhiseid järgisin ning Carolyn minu juuste eest niivõrd hästi hoolitseb ja aitab mul need korda saada. Kui ka teine kogus tooteid oli ära proovitud, otsustasime taaskord midagi uut proovida. Uueks šampooniks katsetasin Davines Heart of Glass šampooni ning Davines Heart of Glassi rikkaliku palsamit. Kuna minu üheks suurimaks probleemiks oli punaka pigmendi tekkimine koduse vee tõttu, otsustasin Carolyni soovituse peale tavalise dušiotsiku filterotsiku vastu välja vahetada. Ma ei uskunud oma silmi, kui ma igakord peale juustepesu märkasin, et endiselt ei ole kübetki punakat tooni minu juustes. Vahetasin ka enda tavalise rätiku välja The Vintage Cosmetic Company turbanrätiku vastu ja hakkasin ka kasutama Davines SOLU sea salt scrubi. Loobusin enda vanast juukseharjast ja ostsin DENMAN D90L Tangle Tamer Ultra Violet pusaharja.

Ma ei oska isegi sõnadesse panna, kui tänulik ma olen selle muutuse üle, mis on nii väikese ajaga toimunud. Carolyn on tõeline juuksehaldjas ja teab 100% mida ta teeb. Ta on alati nii profesionaalne ning on näha, et ta südamest armastab oma tööd. Seega sina, kes sa oled kas samas olukorras, kus mina mõnda aega tagasi olin või soovid lihtsalt oma juustele parimat, siis siin ei ole vaja kaua mõelda, sest Carolyn on vaieldamatult see õige inimene, kelle kätte enda juuksed usaldada.”

⏸️ Anette juuksed nüüd umbes 1,5 aastat hiljem. Pealmised juuksed, mis olid praktiliselt pealaeni ära murdunud, on täielikult välja kasvanud ja juuksed on jälle samas pikkuses. Arvestades seda, et me oleme alati otsi lõikanud, et pealmised juuksed jõuaks kiiremini järele (excuse me much, aga see on kole vaatepilt, kui juuksed on täiesti eripikkuses 😂), on tema juuksed pikad, terved, säravad ega MURDU! Kõik tänu sellele, et Anette käib regulaarselt oma juukseid toonimas (6-8 ndl tagant), teeme erinevaid süvahoolduseid ja kodune töö on 5+. Ta kasutab ainult kvaliteetseid juuksehooldustooteid, mille valin spetsiaalselt tema juuste vajadusi silmas pidades välja mina. Tulemus on ju mega! 🥳

Aitäh Anette, et meiega oma lugu jagasid❣️Sinu kogemus aitab paljudel teistel paremaid valikuid teha ja loodetavasti kiiremini “stop” nupule vajutada! 😁

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist