Welcome to the Wild side! Wild looduslikud deodorandid ainult täna -10%! 🌿🐆

Kui sa oled terve elu juuksemaski valesti teinud

Maskitamine on üks väga oluline osa juuksehooldusrutiini juures, sest maskid on tunduvalt toitvamad ja niisutavamad kui palsamid. Aga mask ja palsam on erinevad asjad ja neid ei saa omavahel segamini ajada või asendada üht teisega. Proovi vähemalt paar korda kuus juustele maski teha kui tõesti rohkem ei viitsi. Mina nt olen jätnud endale ühe nädalavahetuse päeva iluhooldusteks, et siis kõik asjad korraga ära teha. Peale tööpäeva tihti ei jaksa lihtsalt toimetada ja tahaks lebosse visata ennast.

Teeme kohe selgeks, mis vahe on üldsegi palsamil ja maskil. Palsam sulgeb juuksekarva (mille avab eelnevalt šampoon), et kaitsta juukseid väliskeskkonna mõjutuste eest. Kui juuksekarv ei ole palsamiga silutud, näeb see oma avatud soomustega välja nagu kuusepuu. Sellises olekus karv lõpuks katkeb ja juukseotstest saavad kiirelt mitmeharulised karvakesed. Mask töötab aga juuksekarva kõige sügavamates kihtides juukseid niisutades, toites, neile värvi ja sära andes jne. Mask toimetab juuksekarva sees, palsam välispinnal. See toobki meid tänase postituse juurde.

Nüüd, kui me juba teame, et need töötavad juuksekarva eri pindades saame hakata õigesti maski tegema. See võib sulle üllatusena tulla, et maskile järgne palsam! Olen isegi pool elu vastupidi teinud – enne palsam ja siis lõpetuseks ikka mask ju! 😁 Selline asi nagu 1 päev pesen šampoon+palsam ja teine päev pesen šampoon+mask ei ole mõistlik ega anna sulle püsivaid tulemusi. Kui sa palsamiga juuksekarva pärast maski tegemist ei sulge, siis sa teed tõenäoliselt rohkem kahju kui kasu. Sellisel juhul pigem ära üldse maske tee, oluline on hoida juuksekarv pärast pesu silutuna. Minu kogemus näitab, et ainult mõni üksik mask töötab nagu palsam ja vice versa kui seda kaua peas hoida, aga neid me siin otsima ei hakka, sest see nõuab väga suurt uurimist ja kergem on lihtsalt eraldada mask palsamist.

Salvesta see endale mällu: maski ei kanta juustele pärast palsamit! Sellisel juhul pole maskil mingit võimalustki enam juustesse pääsemiseks, kuna palsam pani soomused juba kinni. Lihtsalt raiskad head maski.

Õige järjekord maskitamiseks:

1. Pesed 2x šampooniga
2. Kannad juustele maski (5-20min), ma hoian ka rohkem kui viitsin krunn peas nt kodu koristada sel ajal
3. Loputad maski maha ja kannad peale palsami

Usun, et saime selle selgeks! Nüüd aga reipalt juukseid poputama. Juuksemaskid leiad SIIT.

 

2 vastust

  1. Kas juuksemaski võib panna ka juuksejuurtele või see oleneb maski tüübist ja peanaha seisukorrast?
    Palsam ainult juukseotstele?

    1. Hei! Oleneb maski tüübist – mõni mask on mõeldud ka peanaha niisutamiseks, siis on kirjas, et kanna juurtest otsteni, aga enamus on mõeldud siiski juuksepikkusele juukseid niisutama (võib peanaha kiirelt rasuseks muidu muuta).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist