☀️ Kingi nahale päevitunud jume St. Tropez isepruunistajatega! Kogu valik -10%! 👙

Kuidas sa oma juukseid pesed?

Foto: @mustseep

🤷🏽‍♀️ ”Eeeee šampooniga???!”

💭 Kas me siis ei pesegi juukseid kõik ühtemoodi šampooni ja veega?! 😯 Nali naljaks, aga ma ei oleks iial uskunud, et võiks millestki nii igapäevasest juttu teha, aga reality näitab midagi muud. 😂💖

✔️ Okei, vähemalt seegi on teada, et juukseid peseme šampooni mitte dušigeeliga (siinkohal palun vaadake oma meeste vannitoariiul ka üle❗️👀😂 Võib tunduda kummaline, aga paljud mehed (sorry, my men) ei tee vahet šampoonil ja dušigeelil ja see on jäänud kuidagi meie, naiste, kanda). Sellele lisaks tuleb välja, et mõni koht juuste pesemise juures on jäänud ikkagi veidi segaseks.
Täna vaatame üle 3 punkti:

1️⃣ Tunne oma peanahka! KÕIGE OLULISEM JA NUMBER 1 PUNKT! Šampooni valid endale PEANAHA mitte juuste järgi. Nt kui su juuksed on kuivad ja peanahk väga rasune, siis niisutavat ja toitvat šampooni kasutades võib jääda tunne, et peanahk on juba õhtuks jälle rasune. Sellisel juhul vali kergem šampoon, aga rikkalikum palsam. Kui aga juuksed on nt juurtest blondeeritud ja tugevalt töödeldud, võid juba valida sellise šampooni, mis taastab kogu pikkust suure töötluse järgselt ja niisutab juukseid juurtest alates. Kui su peanahk on nt ülikuiv, siis ma ei valiks elusees sulfaadiga (SLS ja SLESiga) tooteid, sest sulfaadid kuivatavad veel enamgi. Ja kui peanahk ketendab, siis saab abi niisugustest šampoonidest, kuhu on juurde lisatud nt pro- ja prebiootikume peanaha mikrofloora tasakaalustamiseks. Tulemused on märgatavad! Väga paljud mu kliendid on katsetanud ja lõpuks abi saanud, kuigi on juba kartnud, et ketendus ei lõppe iial ja midagi ei aita. Aitab ikka küll!

2️⃣ Šampooniga pesed juukseid 2x. Esimese korraga pesed välise jama maha (keskkonnasaaste, kuivšampoon, juukselakid, tolm jne). Teise korraga oled juba jõudnud juuksekarvani ja lähevad käiku need toimeained, mis šampoonipudelil kirjas on (niisutav, toitev, sügavpuhastav vms). Kes on vahetanud sulfaadirikkad šampoonid sulfaadivabade šampoonide vastu on tõenäoliselt märkanud, et šampoon justkui üldse ei vahuta ja jumala mõttetu pead pesta. Well, pese 1x ilma vahutamata juukseid, loputa see kergelt välja ja kanna siis teine kord seda “mõttetut” šampooni veel juustesse ja voila! Vahutab nii nagu üks šampoon vahutama peaks. Kahjuks oleme nii ära rikutud nende suurte vahupidudega šampoonipudelis ja nüüd tundub kõik muu kõlbmatu, aga tegelt in asi vastupidine – ära usalda neid mullikesi juustes kui sa pole kindel, kas seal sees on tugevad sulfaadid või muud õrnemad vahutajad.

Foto: @mustseep

3️⃣ Jäta juuksed pestes rahule‼️ Nüüd sa mõtled küll mis jama ma ajan, aga päris tõsiselt! Šampooniga pesed AINULT PEANAHKA❗️Palun ära nühi oma juukseid, eriti kui nad on sul hapravõitu, blondeeritud või kergesti pusasse minevad. Siin on nii palju põhjuseid, miks ei ole hea juukseid pesta:
• šampoon avab juuksekarva ja sellega muudab juuksed välismõjutuste suhtes ülimalt tundlikuks – kätega hõõrudes lihtsalt lõhud iga pesukorraga oma kalleid juukseid.
• erinevad juuksevärvid hakkavad omavahel segunema ja maagilisest juuksuriskäigust võib kodus saada totaalne kaos. Nt blondi sisse tehtud üksikud salgud või splitid võivad kogu blondi värviliseks teha või veel hullem – laiguliseks.

Selline lugu juhtus mu enda armsa kliendiga: kui ta minu juurest lahkus, siis tal olid full plaatina beib blondid juuksed, millele lisasime vigurina juurde kuklaossa elektrisinist. Kui ta aga kodus juukseid pesi nii nagu ma pesta ei luba (hõõrudes kogu juuksepikkust), juhtuski nii, et värvid segunesid ja plaatinast sai helesinine. Mõtlesime tükk aega mitmekesi koos teiste juuksuritega, et mis jama see on?? Niisugust värvide segunemist pole enne näinud kuniks tulime selle peale, et küsida “kuidas sa oma juukseid pesed?”. Õnneks läks meil hästi! Kui juhtnöörid said edastatud ja klient hakkas ainult peanahka pesema, kulus ka see helesinine plaatina blondilt maha ja ta sai jätkata oma elu blondide juustega.

• šampoon kuivatab juukseid, sest see on pesuaine, loodud eemaldama mustust (eriti kui sulfaadid on seltsis). Ükskõik kui hea su šampoon on, siis ta on ikkagi mõeldud millegi eemaldamiseks, maha pesemiseks, minema saatmiseks. 😁 Jah, kui sa pesed nõgeseveega, siis palun! Suple selle sees nii palju kui tahad, aga kui tegu on meile omase šampooni (ja ka tahke šampooniga), siis nendes on pesuained sees. Öeldakse, et juukseid võiks pesta alles siis, kui nad on täiesti pulkas, sest alles siis on nad pesuainete poolt täielikult kaitstud. Ehk siis su juuksed oleksid kaetud samasuguse rasuga, mis su peanahale tekib, aga vaevalt sa suudad NII KAUA olla pesemata juustega! Mõni peab pesema igapäev juukseid, aga selleks ma sulle räägingi – mida vähem sa pesed, seda parem juustele. Ära töötle neid üle! Ära kuivata neid ilmaasjata. Liigse pesuga vaid astud lõputusse nõiaringi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist