☀️ Kingi nahale päevitunud jume St. Tropez isepruunistajatega! Kogu valik -10%! 👙

Märgade juuste kammimine

Märgade juuste kammimine on üks segadust tekitav teema. Mõni ütleb, et ei tohi mitte mingil juhul kammida, teisalt on ammu olemas spets wet (and dry) detangle harjad. Mina olen asja enda jaoks selgeks mõelnud, äkki minu kogemus aitab ka sind.

Märjad juuksed on ülimalt haavatas olekus ja neid tuleb kohelda suure 🤍 ja hoolega. Jõuliselt kammides retsid neid asjata ja “agamulonjukiire” harjamisega murrad oma juuksekarvad lõpuks pooleks! Jõudu ei tohi ka kuivade juuste harjamisel kasutada, kuid märgade puhul ole eriti hell. Ma tean küll, kuidas mõni paneb juukseid kammides hullu, aga tegelt see pole naljaasi. Märjad juuksed murduvad oikuikiirelt. Mõtle korraks kui peenike su juuksekarv on ja taipad isegi, et nende sikutamine, jõuga harjamine, patsikummiga kõvasti kinnitamine, pusadesse laskmine jne jätavad kõik jälje.

Nii nagu kõige muuga on ka märgade juuste kammimine kohati maitse asi ja sõltub 100% indiviidist. Oleneb millised juuksed sul on ja kuidas armastad neid kanda! Märgasid juukseid tohib kammida, aga ilma suurema vajaduseta pole mõtet! Lase neil kuivada. Sirgeid, libedaid ja pusavabasid juukseid pole vaja märjalt kammida, sest need ei kuiva pusasse ja saad ka hiljem oma juukseid probleemivabalt käsitleda. Aga kui sa oled jackpot nagu mina – lokid, pusad ja blondeeritud juuksed, siis hiljem selle kuivanud pusa lahtikammimine on kindel juuksesurm. Ma ei saa mitte mingil juhul lasta juustel ära kuivada, sest siis mul oleks loki asemel vaid üks kole kahu ja sasipundar. 0 lokki! Pigem väga kurb tulemus, sest naturaalne lokk on ikka MEGA!!! Palun ära kammi oma lokke välja, kui ka sina oled lokkis juustega või siis ei tea mida nendega teha. Mul tuleb mitu postitust lokkide teemal sellel aastal, nii et we can do this! 😆😆

Mida ma pean 100% kindlalt enne juuste pesemist tegema, on juuste lahtikammimine. Kui ma oma mitu päeva kammimata juustega läheksin pesema, siis mul on väga raske nendest pusadest hiljem vabaneda, mõnikord võib olla lausa võimatu. Lõhuksin oma juuksed täiesti ära. Mida vähem pean märgasid juukseid harjama, seda parem. Seega kui ma kammin nad täielikult lahti enne pesu, kasutan pesemiseks ainult oma näppe peanahal mitte ei hõõru peopesadega kõike laiali, siis ma pääsen väga kergelt!

Peale pesu kannan alati hea koguse juukseõli rätikukuivadesse juustesse ja kammin nad lahti. Mõnikord panen lisaks õlile ka seerumit, sest mulle meeldib tooteid vahetada ja omavahel mixida, et juuksed ära ei harjuks samade komponentidega. Pusade lahti kammimiseks on mul Denman D90L, mis kammib õrnalt, aga kiirelt ja sellele järgnevad erinevad lokikreemid või -vahud vastavalt tujule. Loki kaunis kuju on garanteeritud ✔️. Aga ma kordan üle! Igasuguste juukseharjadega EI TOHI juukseid harjata! Kasuta ainult neid, millel on kirjas, et sobib märgade juuste lahtikammimiseks. Ma olen katsetanud väga palju erinevaid ja kasutasin aastaid seda Macadamia rohelist detangle kammi. Sellega sain pusad lahti, aga harjapiid läksid liiga ruttu vormist välja ja pidin koguaeg uue harja ostma. Nüüd on mul Denman nii kodus kui ka salongis and I am IN LOVE!!!! 🥴😍

Foto: @mustseep

Erinevate hoolduste puhul (nii salongis kui ka kodus) pean aga vajalikuks lausa täiesti märgasid juukseid harjata – kodus duši all kui ma teen endale hoolduseid või peapesutoolis klientide juukseid poputades. Nii jõuab hooldus ka kõige peidetumate juuksekarvadeni, sest kui juuksed on paksud või kannad hooldust ainult ühte kindlasse kohta, siis ülejäänud pea jääb nukralt hooldamata ja pole suurt kasu kallitel hooldustel. Kammiga pääsen kõikide juuksekarvakesteni. See on nüüd see koht, kus sa pead olema E R I T I ettevaatlik ja võimalusel jaotuste kaupa juukseid kammima. Juuksekarv on venivas olekus, eriti kui oled neid ületöödelnud. Ära palun testima hakka, aga kui sa sikutad pesus oma juuksekarva, siis seda on silmaga näha kuidas see

venib! Ja kuna minul saavad pealmised juuksed kõige rohkem vatti, siis sinna tekib ka pusa, mujale mitte kunagi!!!! Need lähevad omavahel nii sassi kui üldse saavad minna (isegi õrnast pea pesemisest), aga õnneks Denman brushhh tõmbab probleemivabalt selle segaduse lahti.

❗️VEELKORD❗️Tavalised juukseharjad ei sobi märgade juuste lahtikammimiseks. Selleks on spets wet hair harjad või laiade piidega kamm. Ära mitte mingil juhul märgasid juukseid sikuta, sest need venivad (eriti blondeeritud juuksed)! Ole hoolas ja tee seda r a h u l i k u l t.

👉🏼 Minu lemmikud Denmani harjad saad soetada ka minu e-poest❣️

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist