☀️ Kingi nahale päevitunud jume St. Tropez isepruunistajatega! Kogu valik -10%! 👙

Lokkis juuste pesemine

Teate kui palju on mul lokkis juustega kliente, kes on üles kasvanud täielikus teadmatuses kuidas oma juuste eest hoolt kanda? 9 klienti 10st on oma lokke pool elu sirgendanud, sest muidu jäävad juuksed kahuseks ja lokid/lained vormivad ebaühtlaselt. Alustame päris algusest ehk juuste pesemisest.Minu kliendid juba teavad, et me räägime A L A T I sellest, mis tooteid kodus kasutatakse ja kus on vaja muudatusi teha. See on oluline info ja võib muuta sinu jaoks juuksehoolduse juures kõike. Ausalt, kui ma kuulen mis šampoonidega oma juukseid pestakse, sest “müüja ütles, et see on top 3 praegu”, tahaks uksest välja astuda, sest ma enam ei viitsi. 🤣 Isegi kui šampoon on enimmüüdud /Top 1/täielik sensatsioon turul, siis loeb endiselt koostis. Ja kui see on ikka samasugune nagu 3€ maksev jura, siis see näitab ainult seda, et sa oled reklaamiohver, maksad sama asja eest 27€ rohkem ja turundus on sellel brändil megahea! Ja selleks mina siin olengi, et rääkida miks koostisosade lugemine on oluline ja miks suur osa toodetest on lihtsalt hästi turundatud.

Ma ei viitsi kohe kindlasti kirjutada igast tootest, millest võib-olla räägitakse palju ja hype’itakse üles, vaid ennekõike uurin koostist ja alles siis annan oma jah sõna toote testimiseks. Nali naljaks, aga SULFAADID šampooni koostises ei ole mõeldud juuste pesuks, vaid need loodi kunagi suurte masinate puhastamiseks!!!! Lokkis juukseid EI TOHI selliste šampoonidega, milles koostises on SLS (sodium lauryl sulfate) või SLES (sodium laureth sulfate) pesta. Pudeli tagaküljel on ingredients list olemas ja sulfaadid on kirjas esimese 3 koostisosa seas. Kui nendest emb-kumb või lausa mõlemad (on ka selliseid jubedaid šampoone – eriti üks meeste lemmik, aga nimesid ei nimeta) on tootes esinedatud, siis see šampoon ei ole sinu lokkidele. Vaheta välja!

Lokkide pesuks SLS ja SLES asemele sobivad nt sodium c14-16 olefin sulfonate ja disodium laureth sulfosuccinate. Need on õrnemad pesuained ja lokkidele liiga ei tee. Tihti näeb ka juuste läike staatuse järgi aru, kas tegemist on sinu lokkidele õige või vale šampooniga. Mõned šampoonid panevad juuksed niiiiiiiiiii läikima, ohmy! See on üks põhjus miks ma väga armastan Davinesi šampoone oma lokipesuks – nendes ei ole sulfaate, aga niisutamiseks mõeldud šampoonid tõesti niisutavad! Rohkem nende šampoonide kohta saad lugeda SIIT.

Lokid tahavad niisutust, sest on tekstuurilt pigem kuivad, rabedad ja tuhmimad kui sirged juuksed. Sodium laureth sulfate ja sodium lauryl sulfate kuivatavad metsikult nii juukseid kui ka nahka. Kui sa nii lihtsat asja ei õpi enda jaoks ära, et pudeli tagaküljelt esimest 3 koostisosa vaadata, siis mul ei ole sinuga enam midagi peale hakata! 🤷🏻‍♀️ Sorry, aga sina oled oma juuste magician, mina jagan vaid juhtnööre. 🤓

Lokkis juustele meeldivad ka hüaloroonhappega tooted. Hüaloroonhape niisutab sügavuti ja tekitab sellist botox efekti, annab täidlust juuksekarvale juurde. Ma olen kasutanud NOAH hüaloroonhappega sarja, millest saad lugeda SIIT. Ja praegu testin pH Laboratories tooteid, millest kirjutan SIIN. Nendes on ka hüaloroonhape sees ja muidu sellisest rabedast lokist saab hästi pehme ja õrn lokike.

Lokkide pesuks ma ei soovita ka kuuma vett kasutada, sest kuum vesi kuivatab! Ma olen suutnud selle endale nii selgeks teha, et isegi kogemata kui kuum vesi pähe voolab, kujutan endale ette, et mu juuksed jõudsid juba kärssama hakata! 😁 Kuumaga ei tasu jamada. Samuti sauna minnes ole hea ja pane nt mask pähe ja kata juuksed rätiku, turbani või päris saunamütsiga. Soojusega toimivad kõik hooldused paremini, aga mitte kõrvetava kuumuse all. Selleks ongi oluline mingi riie kaitseks peale visata.

Kahuvabaduseks proovi Davines LOVE SMOOTHING sarja – see on lokitaride tõeline lemmik! Sarja kuuluvad kreemid, kuumakaitse, šampoon, palsam ja mask.

❕Lokijuttu tuleb veel + panen kirja ka need tooted, mida enda juuksehoolduse juures kasutan. Esialgu vaata oma pudeli tagakülg üle.🤍

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist