☀️ UV-KAITSE: kaitse juukseid päikese eest Davines SU hair milkiga! ☀️

Tere tulemast uuele lehele!

Tere armas sõber ja huviline! Mul on nii suur rõõm, et sa oled leidnud oma tee siia! Ma tänan sind huvi tundmast minu tegemiste osas, sest tegelikult see leht on loodud mõeldes sulle!Kui kaua ma olen soovinud seda esimest postitust sellel lehel kirjutada!!!! 😀 Kui ma jaanuaris alustasin oma kodulehe tegemisega, siis ma ei arvanud ealeski milliseks projektiks see kujuneb. 😀 Tundub tegelt väga easy, blogi teha pole raske, aga suured AGAD tekkisid hoopis e-poe loomisega! Mul läks aega 4 kuud, et leht saaks sellisesse staadiumisse, mis lubab mul seda avalikustada, kuna jah, see on tõsi, mida räägitakse, et koduleht ei saa kunagi valmis! Ausalt öeldes eile pärast launchimist mul oli megaimelik olla. Tüdrukud salongis teavad, et sellel ajal, kui kliendil oli värv peas, istusin vastas lauas läpakas ja klikkisin kodulehe kallal. Me juba naerame selle üle, et ma tulen esmaspäeval kontorisse. 🤣🤣 Ma saan täie tõsidusega öelda, et aasta algusest selle momendini olen keskendunud ainult selle lehe loomisele (juuste värvimine ja hooldused on nagunii minu ajakavas esimesel kohal 🥴), ent muud asjad ei ole mahtunud isegi mitte mõttesse. Kui keegi soovis või vajas midagi minult sellel perioodil, siis tõenäoliselt ta sai vastuseks: “Praegu see mõte ei mahu mu pähe, ma pean mõtlema kodulehe mõtteid.” 🙃 Ja nii oligi, ma tundsin, kuidas ma ei pidin fookust hoidma ühel asjal, sest vastasel juhul oleksin võib-olla motivatsiooni kaotanud. Mida mul ka juhtus mitmel korral! Kui sa ikkagi hakkad iseseisvalt lehte tegema, klikid 10 päeva jutti poole ööni, oled saanud kõik tooted, tootefotod, mitukümmend blogipostitust kirjutatud ja siis finish line’is avastad, et aa okei, see platvorm ei pakugi mulle pangalingiga maksmisvõimalust. Ohmygod! Täielik error. Ma oleks võinud jätta e-poes maksmiseks ainult selle viisi, et klikid oma pangakaardi numbrid, nime jms sise ja maksad, aga kuuldavasti eestlased eelistavad ikkagi oma panka sisse logida (kaasa arvatud ma ise) ja pidin hakkama uut lahendust leidma.

See oli selline esimene suurem tagasilöök asja juures. Tahtsin veidi jonnida ja vinguda selle kõige üle, aga väga kaua ei saa seda teha ka. 🤓 Kui mõte survestab aju, siis on vaja seda teostada. Õnneks on mu mees selline, kes otsib mulle lahendusi, uurib minu eest kus mida teha ja räägib nendest asjadest nii palju, et normaalselt närvidele hakkab ja siis mul ei jäägi muud üle kui ennast kokku võtta ja tegutsema asuda. 😆 Liikusin siis edasi järgmisele platvormile e-poodi tegema. Samal ajal uurisin ka välismaa lehtedelt soodsamat varianti mingisuguse arendaja palkamiseks, aga see tundus ka ikkagi jälle kummaline, et kuidas üks indu mees saab mulle eesti keelset lehte teha? 🤣 Küsisin abi ka oma kliendi mehelt, kes tegeleb kodulehtede ja appidega ja tema suutis koodida mu kaks kodulehte kokku. See nägi välja juba väga sarnane sellele, mis siin praegu on. Ta liitis kokku kõige esimesena tehtud lehe (kus siis olid blogi, fotod ja videod) järgmisena tehtud lehega (kuhu jäi ainult e-pood), aga ka seal tekkisid mingid AGAD. Mingeid nuppe (nt Lisa korvi asemel oli Buy) ei saanud eesti keelde tõlkida ja oleks pidanud jälle koodimisega tegelema jne. Lisaks ma arvutasin kokku, et kahe platvormi haldamine läheks kuus maksma ligikaudu 75€ ja mul poleks mingit garantiid, et kui midagi vussi keeran, et keegi mind aitaks ja suunaks. Selleks ajaks oli kodulehe alustamisest möödas ligikaudu 2 kuud. Oeh! Võtab ohkama küll!

E-poe loomine on tõesti keeruline, sest sa pead teadma nii paljusid asju. Nt alles eile õhtul tuli veel meelde, et aa, ma pean printeri ka ostma selleks, et pakkidele andmed peale kleepida. 🙃 Sellest kõigest sai siis teine suur tagasilöök Kolmas samm oli siis lõpuks palgata veebiarendaja. Ausalt öeldes neid firmasid on ka väga keeruline leida. Postitasin fb gruppi, et otsin tegijat, kust siis sain väga mitmelt inimeselt kirja, et näidake, mis vaja teha ja ütlen hinna. Taaskord Eestis ei arendata eriti seda e-poe platvormi, mis mujal maailmas on väga hinnatud (Shopify) ja mõni kirjutas lihtsalt, et saan selle blogiosaga aidata, aga blogi ma oskan ise kirjutada. Mul oli vaja just seda e-poe jama lahendada. Otsisin ka internetiavarusest kodulehe tegijaid ja lõpuks palkasin selle firma, kes mulle esimesena ja koheselt tagasi helistas ja kes vaatas kohe mu juba olemasoleva lehe üle ja pakkus lahendusi. Mõtlesin veidi selle kõige üle, sest Eestis kodulehe tegemine maksab keskmiselt 1200-1500€ hinnakirju sirvides ja nagu aru võib saata, siis selle otsuse tegemine oli selline mindf*ck. Ma olin juba kõik ise valmis teinud, loonud lehte mitu kuud, aga mingi e-poe errori pärast ei saanud asja tööle ja see läks maksma pääääris kalliks kui nii mõelda. 🤓  Aga what the hell, selle lehe loomine oli mu kinnisidee ja mul oli vaja see süsteemist välja saada. Hakkame siis aga pihta, ALGUSEST PEALE! Loomulikult ma mõtlesin umbes 10x mille kuradi pärast ma seda lehte teen ja nii meeletult aega siia panen, aga mu kallid kliendid tuletasid mulle igapäev meelde, et ma teen seda nende ja kõikide teiste jaoks, kes tahavad terveid juukseid ja head enesetunnet! Õnneks oli võimalik copy-paste teha sellest, mida ma olin juba loonud, sest ma tean päris täpselt mida ja kuidas ma tahan, kuidas leht peab välja nägema, kus mis asi peab paiknema. Tõenäoliselt olen ka raske klient olnud oma nõudmistega, aga loodan, et minust saadakse aru! Ma olen kunstnik 😀 Ma loon ise! Minu jaoks on üldse see teekond raske olnud, sest ma teen alati kõik asjad enda jaoks ise, aga seekord pidin abi paluma, laskma kellelgi teisel seda teha ja kui ma lootsin, et saab tehtud 1 nädalaga, siis tegelt läks aega 1 kuu. Aga tehtud me selle saime ja see tunne on imeline. Vahelduva eduga ka tekib väike hirmutunne sisse, et kas see tuli ikka hästi välja ja kas ma jõuan selle lehega abivajajateni ja imeliste inimesteni, aga siis jälle tuletan endale meelde, et rahu. Algus ongi hirmutav! Ma olen kõigest inimene! Kodulehe arendamine ei ole veel lõppenud. Tagasideks olen saanud juba mitmeid märkmeid, mis on hästi ja mida vaja muuta.

Tegemist on minu päris esimese kodulehega, seega palun kannatlikkust (seda ma pean ka endale meelde tuletama koguaeg 😂). Minu jaoks on oluline, et saaksin blogipostitusi teha, sest ma armastan väga kirjutada ja mul on meeletult öelda ning et e-pood toimiks kenasti. See kõik on olnud üks paganama suur töö, mis ei ole veel sugugi lõppenud. Järgmiseid samme on palju, alustades sellest, kuidas disainida uudiskirjad (liitu uudiskirjaga!), millal esimesed sooduskoodid teele panna ja kui palju tooteid tellida, sest mul on veel põnevaid asju  poodi tulemas! Instagramiga jääb mul selline diil, et postitan sinna alati uue blogipostituse lingi ja teavituse, aga nii nagu varem, et kirjutan pikad kirjad piltide alla, seda ma enam ei tee. Peamine põhjus blogi loomise jaoks oligi see, et instasse saab kirjutada ainult teatud arv sõnu, aga mul jäi alati nii väheks selleks. Pidin hästi kokkuvõtlikult neid postitusi looma ja pidin päris palju asju välja jätma. Näiteid ka ei saanud tuua, aga mul on neid ju elust enesest väga palju kogunenud. Usun, et koos näidetega on mu lugejatel palju kergem aru saada, et aa okei, mul on sellised juuksed või hoopis teine lugu, seega need tooted mulle ei sobi või nii ma ei saa enam oma juustega teha. Minu missioon ongi see, et kõik saaksid endale oma parimad juuksed ja suurepärase enesetunde. Btw, ma testin hetkel ka näohooldustooteid ja toidulisandeid, seega me hakkame rääkima ka paljust muust juuksehooldusele lisaks! 😝 Ma olen päris elevil, et mis kõik veel ees ootab! Oma esimese blogipostituse lõpetuseks tahan sulle öelda aitäh, et oled siin! Sinu kohaolu on minu jaoks oluline ja ma luban sulle, et meil saab siin väga tore olema! Aitäh, aitäh, aitäh! Carolyn 🤍

Üks vastus

  1. Loen huviga blogi, ahmin infot millest ma kuulnudki ei olnud.
    Olen abi saanud seoses kahuste juustega ja ainult toodete vahetamisega-nagu blogis lubati. Leidsin kogemata Sinu kodulehe kui otsisin internetist juukseharja märgadele juustele 😀
    Julgustan Sind jätkama su missiooni kui mina sain abi saavad ka teised ja abivajajaid on palju 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist