🔥🔥 KEVADISED ALLAHINDLUSED 20.04-24.04 🔥🔥

Parabeenid

Oled juba kindlasti märkanud, et järjest rohkem kirjutatakse toodetele juurde mitte ainult “sulfaadivaba”, vaid ka PARABEENIVABA.

Mis on siis see parabeen üldse?

 

Foto: @mustseep

Parabeenid on säilitusained sinu kosmeetikas ja need on olulised selleks, et sinu tootesse ei tekiks pärast toote avamist seeni, baktereid ja muid tegelasi. Küll aga on parabeenid sünteetilised ja võivad tekitada erinevaid nahaprobleeme, ärritust ja allergiaid. Parabeene seostatakse ka vähi tekkega (eriti rinnavähi), sest neil on hormonaalset tasakaalu häiriv toime. Nad võivad toimida sarnaselt östrogeeniga. Väikeses koguses parabeene ei oma tervisele otsest kahju, AGA mõeldes sellele, kui palju erinevaid tooteid kasutab üks inimene ja nii iga päev, siis loomulikult see kogus ei ole enam kahjutu, vaid võtab hoopis teise suuna. Seda muidugi juhul, kui su tooted on endiselt parabeenidega! Lisaks vähile, näitavad teaduslikud uuringud, et parabeenid võivad kahjustada viljakust ja reproduktiivorganeid ja mõjutada lapse sündi.

Lisaks inimese kahjustamisele, rikuvad parabeenid ka meie ökosüsteemi üleüldiselt, sest tootejäägid, mida me endalt maha pesema, jõuavad lõpuks veekogudesse, kus elavad kalad, korallid ja muud veeloomad.

 

Parabeene leiad kõikjalt – šampoonidest, palsamitest, seepidest, hambapastadest, meigitoodetest, meigipuhastusvahenditest, toidust jne. Tore on see, et ma scrollisin läbi päris suure hulga šampoone ja palsameid ning leidsin, et õnneks nii palju nagu varem ei panda enam parabeene juuksepesutoodetesse. Ampullidesse kahjuks küll. Paistab, et see on error koht pigem näo- ja kehakreemide maastikul, aga sellegipoolest ole tähelepanelik. Viska pilk peale kõikidele oma ilutoodetele ja näe ise seda parabeenihunnikut koostisosade nimekirjades!

Kõige levinumad parabeenid on nt butylparaben, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, isopropylparaben ja isobutylparaben. ⛔️⛔️⛔️

 

Ja nagu ma enne juba mainisin, siis säilitusained on olulised, et toode riknema ei läheks ja siin on mõned säilitusained, mis on okeid ja parabeenide kõrval ohutumad: benzyl alcohol, citric acid, potassium sorbate, sorbic acid, glycerin, sodium benzoate, phenoxyethanol, propylene glycol.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist