☀️ UV-KAITSE: kaitse juukseid päikese eest Davines SU hair milkiga! ☀️

Tulevik on käes: kapselhotelli ööseks

Pikad lennud sakivad. Kui kunagi pakkus lendamine kerget põnevust ja närvikõdi, siis mingilt maalt sai sellest küllalt. Üldse ei viitsi. Eriti praegu, sest Aasiasse ei saa enam üle Venemaa lennata, mistõttu lennud on läinud palju pikemaks ja sõidavad sealt kaarega mööda. Detsembris kogesime mõlemad oma elu kõige raskemat lendu Phuketist koju. Ärkasime viimasel päeval kell 6 hommikul, et siis õhtuks ennast ära väsitada, kuna lend startis u 23 paiku ja sõitis vahepeatuseks Qatari u 6-7 tundi, aga nope, und ei tulnud. Qataris ootasime 5h, et sõita Euroopasse järgmisesse vahepeatusesse, vist Poola. Täielik zombi oli olla. Aeg venis, aga kuskil pingil saan veel vähem magada kui lennukiistmel. Sõitsime umbes sama kaua või kauemgi, aga kui sa oled juba sellises üleväsinud staadiumis, siis võib minna kahte pidi – kas kukud nokki või oled nagu öökull. Mina olin see viimane variant. Poolas pidime veel paar tundi ootama, et Tallinnasse startida. Lõpuks koju jõudes olime täiesti kapsad peast, mitte midagi ei saanud aru, närvilised ja pahurad. Hakkasime päris tõsiselt mõtlema, et mismoodi me edaspidi neid lende teeme? See on juba tervisele kahjulik, sest selline magamatus mõjutab ka järgnevaid päevi või lausa nädalaid, et energia taastuks. Tundub, et leidsime oma murele lahenduse – ööbimise kapselhotellis!

Ega see mõte kuskil kapslis magamisest väga ahvatlev ei ole. Eriti nendele, kes on klaustrofoobilised. 😅 Ma arvasin, et need kapslid on hästi kitsad, a la nagu kirstud, mis on topitud üksteise otsa laeni välja, et siis redelit mööda ülesse oma “tuppa” ronida. Vähemalt mingis filmis kunagi oli nii. 😂 Meil läks kõvasti paremini, tänu sellele, et mu ootused olid niivõrd madalaks seatud!!! Kapslid ja ka teised Bangkoki lennujaama hotellid on püstitatud lennujaama keldrikorrusele, eemale kisast ja kärast. Broneerisime kapslid 3-4 päeva enne reisi booking.com’is ette. Õigesti tegime, sest kõik kapslid olid lõpuks välja müüdud. Kapsli hind on u 50€ ja meil õnnestus seal 6h puhata.

Esimene asi, mida sa Aasia puhul pead teadma on see, et alati tuleb rohkem aega varuda. Selleks, et jõuda Eestisse, pidime ette võtma praamisõidu Koh Phanganilt Koh Samuile. Koh Samuilt lennuki Bangkoki. Bangkokist lennuki Helsingisse ja sealt Tallinna. Meie lend Koh Samui saarelt Bangkoki lennujaama lükkus vähemalt 4 korda edasi. Mida kiiremini saab saarelt tulema, seda rutem saab magama. Kui me poleks kapseid võtnud, oleksime muidu pidanud Bangkoki lennujaamas öö läbi tiksuma, et siis 7:15 Helsingisse startida.

Teine asi, mida tuleb Aasia puhul meeles pidada on see, et kõik on võimalik. Mis sest, et Koh Samui lend lükkus 4 korda edasi ja meie uneaeg vähenes. Tegelikult Koh Samui lennujaama jõudes küsis Raimo kohe piletilauast, et ega neil ole varasemaid lende Bangkoki, et me ei peaks 3,5h mõttetult passima. Alguses öeldi ei, aga siis paluti korra oodata. 60 sekundi jooksul olid meil uued piletid 30min pärast väljuvale lennukile. Pole probleemi! Isegi kui lend lükkus 4x edasi (15 minuti kaupa), siis me võitsime ikkagi paar tundi uneaega juurde, mis oli meie jaoks elutähtis! Küsi ja sa saad!

Kapslis magamine on väga okei!!!! Me võtsime kumbki eraldi kapsli, aga minu arust ei saagi koos ühte minna. Siis peab juba mingi muu lennujaama hotellitoa endale bronnima. Madrats oli pehme ja piisavalt lai. Mul oli kokku 3 patja (üks nendest mu isiklik tatrapadi, mis on alati reisil kaasas), suur tekk, kõrvatropid ja almost telo laadimise võimalus (kahjuks oli seal usb auk, mis ühelegi mu apple seadmele ei sobinud 🥲). Päris kottpimedaks seal ei lähe, aga mul on nagunii magamiseks silmaklapid peas. Review’de järgi võis lugeda, et kõik kostub läbi, et nt kui keegi norksab, siis kuuleb ülihästi, kuid ma ei kuulnud õnneks midagi. Tegime endale eelnevalt selgeks , et isegi kui magada ei saa, siis puhata ikka ja see on juba suureks abiks. Üllataval kombel jäin kohe magama! Ärkasin korra öösel, sest mul oli räme põiekas ja pidin kahjuks keldrikorruse vetsu minema. Mitu inimest ütles mulle varasemalt, et ma mitte mingil juhul ei kasutaks seda vetsu, aga ma ei tahtnud teisele korrusele trippida. Mõtlesin, et mis seal siis ikka nii hullu on?! Aga oli HULL!!!!! 😆 Ei soovita kellelgi Bangkoki lennujaama keldrikorruse wc kasutada. Need kabiinid olid konkreetselt täis situtud!!!!! Ma ikka imestan vahepeal kuiiiiiii räpased naised on olemas!!! Jube! Enda 💩 ka ei saa potilt ära koristatud. Mis seal püksis siis veel toimub?! 😵😅

Ärkasime hommikul kell 4 ja läksime pagasit ära andma. Kapslid asuvad enne check in ala, mistõttu peab enne lendu vähemalt 2,5h toimetama hakkama. Helsingisse lendasime üle 12h, aga me olime mõlemad piisavalt puhanud, et polnudki vajadust rohkem magada! Vaatasime filme ja ootasime süüa. 🤣 Oleks me teadnud, et me nii ärkvel oleme terve lend, oleksime rohkem snäkke kaasa pakkinud. Lennukis anti ainult lennule minnes ja lennu lõppedes süüa, kõik vahepealsed tunnid olid aknaluugid all, et reisijad saaks magada. Arvasin, et loen terve raamatu läbi, aga isegi päise päeva ajal hoiti salong hämarana. Aga see on suva. Helsingisse jõudes jooksime teisele poole lennujaama otsa, et Tallinna lennule jõuda ja olime kiirelt kodus. Maandusime 17 paiku õhtul ehk siis rohkem kui 24h hiljem oma tagasituleku algusest. 😅 Kui lendamine poleks nii tavaline tänapäeval, siis tegelikult mõte sellest, tulla 1 päevaga justkui teiselt planeedilt, on insane! Igavesti tänulik võimaluse eest käia ja olla.

Tänu värskemale olekule märkasin tagasilennul ka teisi reisijaid. Nali naljaks (mul oli väga naljakas), aga naiste juuksed olid täiiiiiessstiiiii rohelised!!!! 🤣🤣🤣 Mitte ainult blondid, vaid ka kartulikoore pead!! Veits oli kahju, aga samas ära siis ole peadpidi basseinivees, kui sa juba näed mingeid värvimuutusi oma juustes. 😅 JA KLOOR KUIVATAB! Seda peavad jälgima eriti hoolsalt blondid, kes täpselt enne reisi käivad blondeerimas, kuna juuksed muutuvad super vastuvõtlikuks! Kuigi mulle meeldib täiega vee all ujuda, siis juuste heaolu pärast jahutan ennast pigem külma duši all.

Meil oli seekord väga palju tuttavaid Koh Phanganil ja nendele lisaks tutvusime omakorda ka nende eestlastest sõpradega. Oleks ma varem teadnud, et PÄRISELT minnaksegi talveks sooja, oleks ilmselt pingsamalt neid mõtteid mõlgutama asunud. Ma mõtlesin, et see on selline tore unistus, mille poole püüelda, aga kui ma küsisin millal keegi tuli, sain vastuseks :”Ma tulin detsembris”, “Ma olen juba oktoobrist siin” jne. No what the hell??!!!! Eestlased panevad täitsa hullu!!! 😆 Ja see on super äge! Ma juba jõudsin osade oma klientidega selle üle arutleda ja kuigi ma arvasin, et ma saan vastuseks, et “Mismõttes sa tahad talvel ära olla?”, öeldi mulle hoopis: “Muidugi! Õige kah! Ma tulen ükskõik kuhu maailma otsa su juurde juuksurisse!”. 🥹🥹 Olgem ausad, lõppude lõpuks jäävad mälestused siiski reisimisest, põnevatest hetkedest ja lähedastega koosolemisest mitte töö tegemisest (isegi kui armastad oma tööd nii nagu mina!). Kui keegi viitsib paremat kliimat Eestisse võluda, siis ma olen heameelega koguaeg kodus. 😁

Jätsin endale 1,5 vaba päeva enne, kui alustasin täispika tööpäevaga. See on üsna kiire üleminek, aga mida kauem jokutad, seda raskem on kohaneda. Mul ei ole mitte mingit vajadust kohaneda. Aastate pikkune kuude kaupa reisimine on teinud minu jaoks väga kergeks need üleminekud. Mingisuguseid “võõrutusnähte” ei ole! 😄 Kahju on soojast külma tulla, aga ma ei jäta endale nii palju vaba aega, et vinguda. Koristan kodu, kastan lilled, ostan poest süüa (minge metsa veel kallimaks läinud vahepeal!!!) ja jätkan sealt, kus pooleli jäin. Lihtsalt lõõgastunuma ja jumekamana. 😏

Jet lag on iseenesest reaalne asi ja hitib erinevalt. Mina nt avastasin, et mu ajud jäid kindlalt lennukisse. 😂 Pärast kohvri tuppa tassimist ja pesu läksin väiksele jalutuskäigule. Tagasi teel vajusin oma mõtetesse. No ei saa aru mis jama on, võti ka ei lähe lukuauku, et mul on ju kõik võtmed pundis??!!! Käiii äraaa, ma olin allkorruse naabri ukse taga ja rammisin seda. 🥸 Niiiiiii mark, appiii!! Ja mul oli veel must kapuuts peas. 🫠 Lasin sealt ikka väga kiirelt jalga. See on juba tavaline, et poemüüjatele ütlen tai keeles tere ja head aega ja hammaste pesuks otsin veepudelit, sest seal ei tohi kraanivett juua. Aaa, wc paberit tahan ka koguaeg prügikasti visata, aga õnneks mul ei ole vannitoas prügikasti. Aasias on nii kehv torusüsteem, et paber läheb prügikasti mitte potist alla. Igatahes cool, ootame siis suve nüüd!

 

☀️☀️☀️

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist